Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van KRESZ szabály járművek...

Van KRESZ szabály járművek közötti távolságra jelzőlámpánál?

Figyelt kérdés

2016. jan. 22. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Követési távolság van menet közben, de ha álltok akkor értelemszerűen erre nem vonatkozik. Persze vannak ajánlások a szakirodalomban, hogy a gépjárművek milyen távol álljanak egymástól.
2016. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Azért annyival kiegészíteném az előttem szólót, hogy nem illik másnak a fenekébe állni már csak azért sem, mert ha mentőt, tűzoltót vagy rendőrt el kell engedni pirosnál, amit csak úgy tudsz végrehajtani ha kihúzódsz szélre, akkor meg kellene várnod az előtted állót, hogy kihúzódjon, mert te nem hagytál helyet.
2016. jan. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szabály nincs.

Én úgy tanultam, hogy látni kell a kerék-aszfalt találkozást. Az egy kellemesen szellős beállás a másik mögé.

2016. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lupara ***** válasza:
Konkrétan méterben megállapitott szabálya nincs.Megfelelő távolságban állsz akkor,ha az előtted álló rendszámát belátod.Nekem igy oktatták,megfelel egy reális távolságtartásnak.
2016. jan. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!