Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ittas vezetés. 0,31 légalkohol...

Ittas vezetés. 0,31 légalkoholszint, büntetlen előélet ( még közlekedési bírság sem ),20 éve jogosítvány.150 m-ert szerettem volna vezetni. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

2016. febr. 10. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Ugyanarra számíthatsz, mintha 150 km-t* szerettél volna vezetni.


*ezt a "m-ert" dolgot kifejthetné már nekem valaki. A m jelentése "mét"? Esetleg méterert vezettél?

2016. febr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó, ezen én is fenn tudok akadni.


Kérdező: Ilyen esetben nem nagyon vannak mentő körülmények. Büntetlen előélet, 20 éves jogsival? Azaz mindig minden szabályt betartottál (amely esetben érdekes, hogy pont most álltál neki ittasan vezetni), vagy eddig még nem buktál le?


Ezt a táblázatot ajánlom figyelmedbe, nem a legfrissebb. de gyanítom, a gyakorlat azóta sem sokat változott, talán annyi, hogy most már a légalkohol-mérés is elég a bizonyításhoz: [link]

2016. febr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az én jogosítványom tavaly áprilisba vonták be 0,81 légalkohol szint és egy baleset kíséretében! Megpróbálom röviden leírni a menetet minden okoskodás nélkül amit sajnos kénytelen voltam végighallgatni 1000 alkalommal tökéletes embertársaimtól! Tehát megtörtént az eset! Anyagi káros baleset, a jogsimat a helyszínen elvették a rendőrök! Szondát fújtam a helyszínen és a kapitányságon 2 alkalommal fél óra eltolással majd jegyzőkönyv egyéb halom papír aláírása és 6 óra pihenés a fogdán! Reggel újra jegyzőkönyv fényképek rólam a kis albumukba majd elengedtek! Közölték, hogy majd értesítenek a fejleményekről és részükről le volt tudva! Részemről viszont nem! Napokon keresztül jártam a nyakukra különböző igazolásokat a munkáltatómtól, hogy milyen célból fontos nekem a jogosítvány és egyéb dokumentumokat vittem nekik (ezek a dokumentumok jelenleg lényegtelenek mert az eset egy közigazgatási részéből adódik ami jogtalanul indult ellenem külföldi rendszám használat miatt)! Azt az ígéretet kaptam miszerint 30 nap lesz az eljárás időtartama amit még 30 nappal meghosszabbíthat az ügyészség! Bonyolító körülmény nem volt! Ittasságot elismertem együtt működtem tehát elég egyszerű megítélésű ügy! A bírósági határozat mégis augusztus közepén érkezett meg postán! Az ítéletem 12 hónap eltiltás és 440.000 forint pénzbírság lett! Ami egészen biztosan nem érdekli őket, hogy mióta van jogosítványod és mennyit szerettél volna menni ittasan az autóval! Ami érdekli őket: személyi sérülés volt e illetve enyhítő körülmény ha nem volt még kihágásod! Ami szintén téves információ, hogy után képzést csak abban az esetben kell csinálni ha minimum 6 hónapra vonják be a jogsid! A jelenlegi jogszabályok szerint mindenki köteles után képzést csinálni akinek bevonják a jogosítványát! Az után képzés maximum 144.000 forintba kerül majd Neked és a Közlekedési Hatóságnál tudod csinálni! Ehhez kell majd a bírósági határozat illetve a lakhelyed szerinti illetékes okmányiroda erre irányuló határozata! Az után képzést nagyon szigorúan veszik! Az általuk adott időpontokról késés nem lehetséges illetve az esetleges kimaradást is igazolni kell másképp amit addig befizettél elúszik és fizethetsz újra! Illetve még fontos, hogy ezt a képzést az eltiltás lejárta előtt már befejezheted! Én szerencsére már lezongoráztam mindent én már csak várom a napot, hogy átvegyem a jogsimat! Amit nekem is elmondtak, hogy a büntetés bíróságonként változik! Van egy sablon amit alkalmaznak de ügyész és bíró függő a végkimenetel! Amit leírtam csak kapaszkodóként szántam, hogy valamennyire tisztába légy a dolog menetével! Remélem segítettem! Kitartás kedves sorstárs! :)

2016. febr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Kedves(?) hármas, én nem fogok papolni neked arról hogy megérdemelted, de bammeg, legalább egyszer írhattál volna a mondat végére felkiáltójel helyett pontot. Legalább egyszer!
2016. febr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Rendben.
2016. febr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolom a jogosítványodat ott helyben elvették.


Járművezetéstől való eltiltás 1 hónaptól 10 évig terjedően. Ha első eset, nem volt még kihágás, akkor ez 3-6 hónap közt szokott lenni.


Pár százezer ft-os pénzbírság. Ez függ attól hogy mennyit fújtál, volt e már kihágásod, stb. De kb. 200.000-300.000 ft-ra biztosan számíthatsz.


Kötelező utánképzésen kell részt venned. Ez minden ittas vezetőnek kötelező ha vissza akarja kapni a jogosítványát. Teljesen mindegy hogy mennyi időre tiltanak el. Ez 70.000-140.000 ft közt szokott lenni.


#3 Itt nem arról van szó hogy ki a tökéletes vagy ki a nem. Évek óta a csapból is az folyik, hogy ha ittasan vezetsz akkor nagyon keményen megbüntetnek és erre semmilyen mentség nincs.

2016. febr. 22. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem az ittasvezetes.hu segített, én ilyen kalamajkákon nem mentem át, de őszinte részvétem mindenkinek.

A kérdezőnek üzenem, hogy fórumokon ne várjon a kérdésére választ :)

2016. márc. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!