Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A körforgalomban helyes a...

A körforgalomban helyes a képen látható besorolás?

Figyelt kérdés

[link]


Sokaktól azt hallottam,hogy mielőtt elhagyjuk a körforgalmat,ki kell mennünk a külső sávra.Ez részből érthető is,hiszen ha ezt nem tesszük meg,zavarjuk a külső sávon lévő forgalmat.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. febr. 25. 20:14
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
20%

A magyar szabályok szerint egyik belső sávot használó sem szabályos. Román oldalról linkelted a képet, ott lehet hogy így kell.

[link]

A kék autó használja szabályosan a belső sávot.

2016. febr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Mindkettő szabályos, mert belsőből belsőbe fordulnak.
2016. febr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Mindkettő szabályos, mert belsőből belsőbe fordulnak."


Ebből a gondolatból vannak a balesetek. Emiatt lett 1 sávos a budakalászi körforgalom az M0 végén :)

2016. febr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Figyelj, most hogy két métert halad a külsőben sávváltás után, vagy egyből kitér a belső sávból, szerintem teljesen mindegy, mindkettőből lehet nagy baleset. Elég veszélyesek ezek a többsávos körforgalmak, ez tény, mert rengetegen nem figyelnek, vagy figyelnek, de nem látják át az egész helyzetet. Többek között ezért is használom a legritkább esetben a belső sávot körforgalmaknál.
2016. febr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
39%

A gyakorlati használat és a szabályosság más, ezt én is tudom. Én sem szeretem az ilyen többsávost, főleg mert mások hoznak veszélyhelyzetbe benne. Én pl (szabálytalanul) a belsőből szoktam kikanyarodni akkor is, ha a kivezető irány egy sáv. Persze figyelek, hogy a külső íven ne menjek neki senkinek. Leginkább itt használok ilyet:

[link]

Ez volt ahonnan bejövök. És egy fél kör után arra ki:

[link]

Elég kicsi a forgalom benne. Tipikusan akkor van gond, ha:

[link]

Pl ha az Audi vagyok én, és a Toyota (szabálytalanul!) nem várja meg, amíg elhaladok előtte a belső sávban, ő meg belemegy lendülettel a külsőbe.

2016. febr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Kedves Koplárovics Béci,

Ezek a konkrét forgalmi szituk nagyon hasznosak. Olyan mintha ott lennék az adott helyzetben.

Ilyennek kéne lennie a KRESZ tananyagoknak és a teszteknek is! :)

2016. febr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Pedig ez csak Google streetview :) Teljesen véletlen vannak ott az autók éppen.
2016. febr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Amúgy teljesen lényegtelen,de az nem egy Toyota,hanem egy Dacia Duster. :D

2016. márc. 29. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!