Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy tolassak be olyan helyre,...

Hogy tolassak be olyan helyre, ahol mondjuk valami akadály alacsonyan van, nem is látom a tükőrből?

Figyelt kérdés

Mondjuk valami alacsony kis jelző oszlopok vannak lerakva. Vagy akármilyen akadály. Hiába nézem a tükröt, nem látom, mert alacsonyan vannak.

Ilyenkor nem lehet mit csinálni? Ja és hogy "kérj meg valakit aki kiszáll és mondja," az nem jó, mert egyedül vagyok!



2013. nov. 2. 09:23
 1/8 Dörmögő ***** válasza:
Tolatóradar, tolatókamera. Vagy amit még megtehetsz hogy kiszállsz a kocsiból, hátrabattyogsz és megnézed hogy körülbelül mekkora az a távolság amit még biztonságosan hátratolathatsz. Utána visszaülsz a helyedre és keresel a kocsi körül egy viszonyítási pontot, és elkezdesz tolatni, és ehhez a ponthoz képest nagyjából láthatod hogy mennyit mozdul hátra a kocsi.
2013. nov. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy állítod be a tükröt, hogy lásd.
2013. nov. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha olyan helyre tolatok be, ahol még nem voltam, meg úgy gyanús az egész hely, először mindig körbesétálom a helyet, aztán ha én úgy látom hogy bemehetek, akkor bemegyek. Igaz ez általában csak pótkocsival van így, szólóba merészebb az ember, de úgy is volt, hogy körbesétáltam, aztán volt egy villanyvezeték, azt mondták bőven elférek alatta, én meg mondtam hogy megemelik vagy be sem megyek. Emelve, feszítve pont elfértem alatta.

Egyébként volt olyan, hogy kb. 10-szer száltam ki, hogy még mehetek ennyit meg annyit erre meg arra. Másra nem hallgatok.

Igaz ez nem személyautós téma, de én így csinálom teherautónál.

2013. nov. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az autóban biztos van valami cucc amit tudsz nélkülözni. Én kiszállnék, odatenném oldalra h tükörből látni lehessen, természetesen az oszloppal egy vonalban, vagy kicsit előre tőle, hogy biztos ami biztos, véletlenül se menjek bele.
2013. nov. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szállj ki és nézd meg van-e ott valami! Ha van akkor ne is tolass be!
2013. nov. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet állítani a tükröket függőleges tengelyen? Tehát, hogy lásd a hátsó kereket is.

Azért kérdezem, mert én is szoktam emiatt magamban panaszkodni, mert pl ha beakarok állni egy üres parkolóba TOLATVA, nem látom a vonalakat, még a hátsó kerék tetejét se. Tanulóautóban volt segédtükör, az pofonegyszerű volt.

És én ráadásul egy régi swiftet vezetek, nincs azon semmiféle tükörállítási lehetőség...

Újabb autókon van?

2013. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet a tükröket állítani a Swiftben? Az szép...még a Ladákban is van belül egy kar, amivel közvetlenül, manuálisan tudod állítani a tükröket...

Kell lennie ilyennek a Suzukiban is, nem?

2013. nov. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Külsőleg lehet kézzel nyomkodni a tükör szélét de csak vízszintesen. Tehát azt nem tudom állítani, hogy az autó tetejét lássam, vagy a kereket/talajt.

Ilyet lehet más autókban?

2013. nov. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!