Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi van akkor ha megkéne...

Mi van akkor ha megkéne állnom a lámpánál, de a mögöttem jövő miatt nem tehetem?

Figyelt kérdés

Tegyük fel sárgára vált a lámpa, én megállnék. Nem sietek annyira, hogy átrohanjak a sárgán, pláne, hogy féktávon beül kaptam sárgát.

DE!

A mögöttem jövő nem tartja a követési távolságot és nem hogy lassítana, hanem gyorsít.

Ekkor a baleset elkerülése végett áthajtok a sárgán.

De mi van ha megbírságol az automata?

Mi lehet tenni?



2016. márc. 12. 16:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, kiváló a mivanakkorha, és még hozzá képzelem, hogy a mögöttem jövő közel van + gyorsít.

DE:

1. a mögöttem jövő tart egy bizonyos követési távolságot.

(ami ugye sebesség- és útviszonyfüggő)

Én pedig tartok egy sebességet: ha ő nem igazodik a követésivel, én igazodok a tempóval..

2. ha tehát meg kéne állni a lámpánál, valószínűleg meg is fogok, mert a mögöttem jövő számára ez nyilvánvaló lesz a fenti okok miatt

3. inkább toljanak meg hátulról az automata szeme láttára (vonóhorog is van :) ), mint vélelemből, hogy TALÁN megtoltak volna, én okozzak baleseti helyzetet...


Magyarán nem szeghetem meg a kreszt azért, mert azt hiszem, hogy...

"A pokol felé vezető út jószándékkal van kikövezve"


Azért vannak szabályok, hogy aszerint közlekedjenek az emberek, ahelyett, hogy a véleményük vagy hitük szerint tennék.

2016. márc. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én ez esetben, fékeznék, megállnék. Ha pedig belém jön, akkor elkérném szépen a betétlapot. Ha nem adja, rendőrt hívok.
2016. márc. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!