Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan tudnám megosztani a...

Hogyan tudnám megosztani a figyelmemet tanulóvezetőként a közlekedésben?

Figyelt kérdés
Üdv! Most vagyok tanulóvezető B kategóriában. Már meg van a T kategória. Iskola mellett csináltam meg a T-s jogsit, mivel kellett a szakmához. Ott is mondta az ottani oktató, hogy nagyon nem tudok odafigyelni dolgokra, sok berögzült helytelen mozdulatom van, ami még traktornál nem katasztrófa, de személykocsinál már igen. Lényegében 2 év elteltével elkezdtem 24 évesen a B-s jogsit, most tartok a forgalomnál kb. felét a kötelező óráknak már levezettem. Az oktató viszont nem elégedett velem, mert sokat bénáskodok vezetésnél. Például a figyelmem elveszi a kanyarodás, a váltás, az index használata egyszerre és közben kimarad a váll felett való hátra tekintés, ami kötelező. Persze ilyenkor megkapom a lecseszést, hogy miért nem nézek hátra, miért nem néztem már hátra, mikor a kereszteződés közelébe sem vagyunk, vagy pedig ha megcsinálom, akkor "húzzunk el a francba, mert itt dudálnak mögöttünk". Egy idő múlva pedig már annyira zavaró az egész, hogy jön csőstül az összes hiba ami csak létezik (besokallok). Észrevettem magamon, hogy nagyon szűk a látóköröm a vezetésbe, egyszóval csőlátású vagyok, amit egyszerűen akárhogy koncentrálok nem bírok tágítani. (Pl. sáv váltásnál index bekapcsolva maradt.) Még az elején egész jól megy, ahogy telik az idő utána úgy tompulnak a dolgok. Vezetésen kívül is elég rövid a memóriám, leteszek valamit azt elfelejtem, hogy hova tettem. Traktort forgalomba nem igazán vezettem egymagam, csak föld úton, szántóföldön dolgoztam vele. Más traktornál nagyobb gépekkel (pl. kombájn) is dolgoztam már, és idáig semmi baj nem történt. Ismerősök mind említik, hogy jól kezelem a gépeket, személyautó számomra gyerekjáték. Röviden a személyautó kezelése számomra sokkal inkább igénybe vesz, főleg ha idegesítenek mellettem (Pedig igaza van az oktatónak, mert elég sok helyütt olvasom, hogy a vizsgabiztosok elég szigorúan, a legapróbb hibára is megbuktatnak.), mint egy kombájn, ahol egyedül vagyok és nem pofáznak. Tud valaki valamilyen módszert, hogy a fenn említett problémát leküzdjem. Segít, ha kipihenem magam? (6-7 óra alvást kinyújtom 8-9-re?) vagy van valami gyógyhatású készítmény, amit ilyen marhának mint én kitaláltak? Vagy esetleg oltassam el magam?

2016. márc. 24. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Állíts fel egy sorrendet, ne úgy vezess, mint aki magabiztosan vezet és gyakorlott. Tehát a fejedben legyen egy sorrend, ahogy a könyvben is le van írva. Kirakod az irányjelzőt, a tükörbe nézel, váll fölött is elnézel, elkezdesz fékezni, visszakapcsolsz, és elkezded a kanyarodást.

Egy gyakorlott vezető pedig ezeket már szinte egyszerre csinálja, mert nem okoz gondot az, hogy a tükörbe nézés, az irányjelző kirakása és a láb fékre való áthelyezése egy időben megtörténjem, mi több, hiszen berögzült. De egy tanuló számára segíthet a gondosan "megtervezett" sorrend. Illetve még egy tanács: VEZETNI, GYAKOROLNI.

2016. márc. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fejlődnöd kell. Mielőtt mész vezetni gondolt át mit hogy kell csinálni, miket szoktál elrontani és próbáld mindig jobban csinálni. Különben nem lesz jogsi.
2016. márc. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlat teszi.... idpvel fokozatosan bele fogsz jönni.
2016. márc. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Illusi0n válasza:
Menjetek ki oktatóval a 0-as körgyűrűre! Kb egy óra alatt megtanulsz mindent. Sávváltás, besorolás, előzés, anyázás, dudàlás, ablaktörlés, indexelés, jobbra tartás, tempó felvétele, tempó levétele, tartása, kisorolás, hirtelen fékezés, akadályok, bàmészkodás, megcsúszás, gyorsulás, kamion "beengedése", betétlap kitöltés... Amit akarsz. Gyorstalpaló. Elakadás jelző háromszög legyen Nálatok!
2017. márc. 18. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!