Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vöröses aszfalt? Többi lent.

Vöröses aszfalt? Többi lent.

Figyelt kérdés

Németeknél, leginkább a keleti régiókban látok bizonyos szakaszokat amik ilyan vöröses árnyalatú aszfaltból készülek. Kb. olyan szín mintha bauxitbánya lenne a közelben.


Ezek mikor készülhettek? Én a DDR időkre saccoltam először, de feltűnően simák, és észre sem veszi az ember amikor a mutató ezen a felőleten felkúszik pl. 170-ről 190-re, annyira csendesen suhan rajta a kerék, ez alapján viszont kizárt hogy olyan régi legyen, mert a mostaniak 2-3 év alatt gallyra mennek a mai forgalom mellett.


Milyen technika ez? Tapadásra jobb vagy rosszabb mint a szürke?



2016. márc. 28. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Valami képet keríthetnél róla.

Amúgy meg nem szabad az útjaikat a amgyarokhoz hasonlítani. Ha ott véletlen egy kátyút találnak azt is úgy javítják, hogy tökéletesen síkba hozzák a régi felülettel nem csak egy lapáttal bele.

2016. márc. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kimaradtatok az Orbán-bányák vitából, a tapadást és útminőséget másban sem befolyásoló vasoxid szennyeződés.


Kíváncsi vagyok az alumínium kasznis AUDI-sok mit szólnak hozzá.

2016. márc. 29. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagy bauxit szennyeződés volt?
2016. márc. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1#: Azért nem ilyen zöld a helyzet. Tudom szeretik sokan úgy leírni hogy németeknél minden tökéletes, de egyrészt ez tartományonként is negyon külömbözö, másrészt, Volt egy egyesítés, és amíg a keleti részeket felújították lepusztultak a nyugatiak. Például az A7 nagyon ratyi, ez köztudott a németeknél is. Vagy zakatol mint az M7 20 éve, vagy Baustelle. A legkedvesebb, amikor 10km-es szükítések közt van 2 km szakasz ahol nincs sebességkorlét, és ezek ismétlödnek 5-ször 6-szor egymás után.

Komolyan kb. 10 éve rosszabb Volt az állatpot mint magyaroknál, akkor jobban voltak a mi pályáink. A héten jártam viszont otthon, az a baj hogy ugye otthon 10 éve megcsináltak sokmindent, aztán azóta nem nyúltak hozzá.

Nem tudom mikor járok megint az adott szakaszon, de telefonnal nem akartam képet csinálni, szerintem nem látszana rendesen.


3#: Kizárt a Bauxit szennyezödés, mert csak adott szakaszok olyanok, és ahol új réteg van húzva(pár éves),

az már sötétszürke. Meg kincsesbányán Volt régebben bauxitbánya, ott nem csak a burkolat Volt vörös, hanem minden az út mentén. Ráadásul ez a szakasz sokkal simábban fut tehát más fajta aszfalt.

2016. márc. 29. 09:04
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom mitől vöröses, de ahogy lemegy az ember az M3 as autópályáról eger és szilvásvárad felé ott is vörös az út. Azt mondanom sem kell németország keleti régiójában sem menne el az az út, én is gondolkodtam miért olyan színű, gondoltam rá hogy bauxit miatt, esetleg a felesleges téglát beletették kő helyett az aszfaltba, de nem tudom hogy őszinte legyek.
2016. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Régebben tényleg voltak a keleti régiókban ilyen vörös szakaszok, mostanában nem nagyon láttam. Ukrajnában is láttam vörös aszfaltot, de ott ezek sokkal csapnivalóbbak voltak, még a szintén vacak feketénél is.


Amúgy aki isteníti a német pályát, az keveset jár ott, nagy ország, és bőven akad zötyögős autópálya ott is, a fél úthálózat szét van szedve, folyamatosan foltozgatják, órákat lehet vesztegelni a végeérhetetlen dugókban.


Egyébként érdekességként: a görögöknél van valami aszfaltfajta, ezt ha nedvesség éri, úgy csúszik meleg időben is mint a tükörjég. Egyszer ott csuklott be majdnem alattam a nyerges szerelvény, két - három ősz hajszálam abból a pillanatból származik.

2016. márc. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát Sachsen-Anhaltban van még, pont tegnap mentem rajta az A38-on, ez ihlette a kérdést.

Korábban padig Lipcse-Drezda szakaszon találkoztam vele, ott volt az, hogy 170nel mentem, és olyan csendes lett amikor rámentem, hogy pár perc után ránéztem az órára és lárom hogy már 190-en van. Csak tartok tőle hogy nem igazán tapadhat...

2016. márc. 29. 20:40
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Én Franciaországban és Angliában is találkoztam ilyen útburkolatokkal.

Engem is meglepett, de a tapadásukkal nem volt semmi gond, sőt, még esőben, nedvesen sem.


(Én azt hallottam, állítólag, ezek valami, kísérleti útszakaszok, amik strapabíróbbak, jobb a tapadásuk, és nem mellékes tény (amit magam is meglepődve tapasztaltam), éjszaka is jobban látható rajta minden, maga az út is, még felfestések nélkül is, a színe által.

Csak azért nem elterjedtek, mert költségesebb az építésük az anyaguk miatt.

Azt, hogy ez igaz e, vagy sem, és, mi az az anyag amitől vörösek, azt nem tudom.)


Egyébként, valóban, tőlünk nyugatabbra sem minden fenékig tejföl.

Én is mentem már olyan nagyon rossz úton a Németeknél is (a volt nyugati részen) ugyanúgy, mint, akár a Franciáknál, Olaszoknál, Ausztriában vagy Spanyolországban, hogy csak összeszorított fogsorral mertem vezetni, nehogy elharapjam a nyelvemet.

Persze, az egy és két számjegyű útjaikat igyekeznek jó állapotban tartani, de a három számjegyűektől, már ott sem habos torta, csak nagyvárosi legenda...

Persze aki turistaként jár arrafelé, az csak a szebb részeken fordul meg, azt látja.

Ilyen szempontból a leg ellentmondásosabb, talán Olaszország.

A turisták által látogatott részek, műemlékek környéke tip-top, aztán ha elmegy az ember fia egy félreesőbb részre, ott meg néha, olyan állapotok uralkodnak mint Bejrútban.

Ott, nyugaton is attól függ, mi a fontosabb, és melyik régiónak, helyi önkormányzatnak mennyi pénze van rá.

2016. ápr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A hétvégén jártam az A2-n Hannovertől Dortmund felé, ott megint láttam ilyent, bár nem olyan fakó aszfalt volt vöröses árnyalattal, hanem olyan minhtha a normál sötétbe lenne valami keverve, de ezen a kamionsáv már kicsit szét volt taposva...

Később teszek fel rőla képet.

2016. ápr. 4. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!