Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg sokkal biztonságosabb...

Tényleg sokkal biztonságosabb vele a vezetés?

Figyelt kérdés
Kocsicsere előtt állok, s hallom, az új-gyártású autóknál kötelező alapfelszereltség a TPMS, vagyis az abroncsnyomás ellenőrző rendszer. A működési elvükön már túl vagyok, a kiszemelt márkába is direkt rendszert szerelnek, vagyis ezek a kütyük az alufelni tartozéka, ami nyári-gumival felszerelt. Eddig a téli időszakra komplett kerékcserékkel készítettem föl az autót, a téli-gumijaim jók, de ezeknek az érzékelőknek a darabja 15000 forint, plusz a beszerelési és programozási költség, vagyis több mint 60 ezer forintba fájna a téli felniknek az ellenőrző rendszerhez való igazítása. Barátkozom a gondolattal, hogy télen a műszerfal állandóan keréknyomás hibát fog jelezni. Természetesen a keréknyomás ellenőrzése hagyományos módon havonta a benzinkutaknál, illetve hetente szemrevételezéssel. Mennyire lesz bizonytalanabb az új autó vezetése télen a kütyük nélkül, s hogy állandóan hibát jelez menet közben a műszerfal?
2016. ápr. 18. 14:18
 1/9 szántóvető ***** válasza:
100%

kb 1,5 havonta bejelez a műszerfalomon,ilyenkor fújok a bal elsőbe 2 tizedet és megyek tovább.

enélkül is lehet élni,az autó vezetése nem lesz bizonytalanabb mert nincs ilyen rendszer beépítve.60 rugó+a kalibrálás elég sok pénz.

2016. ápr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1-re kérdés:


Szóval semmit nem befolyásol, ha majd egész télen jelez hibát a műszerfal?

2016. ápr. 18. 15:41
 3/9 szántóvető ***** válasza:
100%
nem,semmi nem kapcsol vészüzembe-ha erre gondolsz.nekem csak egy sárga visszajelző világít ha ne megfelelő a nyomás.
2016. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egy kereken simán látni hogyha puha, de még egy 4 báros kerék esetén is simán lehet menni 1,5 bárral.
2016. ápr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor télire maradnak a kütyük nélküli kerekek.

Nem vitatom, hogy szükséges minden 2014-től gyártott autókba ez a keréknyomás-ellenőrző rendszer, csak állítólag ennek a direktben mérő ketyerének az a hátránya, hogy nagyjából 4 év az életkora, pont az első műszakira lehet őket újakra cseréltetni. Ugyanis, ha a műszakin nem jelez az előírt nyomásérték csökkenésre, az autó máris megbukik a műszakin.

2016. ápr. 18. 17:44
 6/9 szántóvető ***** válasza:
100%
nahát kérdező most jól rám ijesztettél.ezek szerint 4 év és cserélni kell mert tönkremegy.(közben utánaolvastam de hiába,ez is egy újabb pénzkidobás rendszeres időközönként..)
2016. ápr. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog ha van, de közel sem nélkülözhetetlen dolog. Bár amennyire tudom kötelezővé akarják tenni vagy tették is már.
2016. ápr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Újabb teljesen felesleges dolog, de jó ok lesz majd ezért röhögve buktatni a vizsgán .Megnézném azt a statisztikát ahol a baleseti ok a 2-3 tizeddel alacsonyabb guminyomás..


Mert durrdefekt az oké ,az okoz csúnya és kivédhetetlen baleseteket, mégse kötelező a defekttűrő gumiabroncs. Szóval itt látszik hogy nem az emberek biztonsága hanem a lehúzás a cél.

2016. ápr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sok minden szól a kütyük használata mellett, ellene viszont csak kettő, ez a rövid élettartam és a magas ára.

A direkt rendszereknél a felnibe épített érzékelőben az elem is kimerülhet, ezt se lehet cserélni, helyette csak új jeladót lehet betetetni, amit csak spéci szerszámokkal lehet beszerelni, és az érzékelőt beprogramozni, ráadásul a gyári kódot is klónozni kell. Van olyan gyártású is, amit egyes autótípusoknál nem is lehet életre kelteni.

Vagyis, aki garanciális jó munkát akar kapni, az majd viheti a kocsit a márkaszervizbe.

2016. ápr. 19. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!