Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A főúton közlekedve láttam...

A főúton közlekedve láttam több helyen kék fényvisszaverő útszéljelző oszlopot. Mi a jelentése?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 19. 06:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég kérdezte valaki.


Az átereszeknél vannak kék matricás oszlopok.

[link]

2016. ápr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Néha a sima táblák hátulján is van ilyen kis kék fényvisszaverős rész. Azok akkor mik?
2016. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

A sima táblák hatulján a gyártó cég vagy a hatóság hologramos matricája van, ami sötétben rávilágítva kéknek látszik.

Az átereszeknél két féle tábla van, egy időben a piros/fehér fényvisszaverő csík helyett tettek kéket, több helyen még látni ilyet is, újabban a piros/fehér csík fölé tesznek egy kisebb kék csíkot, ahogy a belinkelt képen is látható.

2016. ápr. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Amit én láttam az a fekete sávban a piros helyett volt a kék, de emelett a kék oszlop melett ott volt a normál piros oszlop is. Tehát 2 oszlop van egymás melett.
2016. ápr. 21. 06:57
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Olvasd már el még egyszer eddiboy válaszának második mondatát!
2016. ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs áteresz és legalább egy kilóméter hosszan van kihelyezve, ezen az úton van ahol csak a kék van pl egy körforgalomnál és egy gyalogátkelőnél is. Megpróbálok képet csinálni, mert a google maps-on nincs rajta.
2016. ápr. 22. 07:10
 7/7 anonim ***** válasza:
61%
Áteresznél mindig kettő van, ez lehet vegyesen is, viszont ha nincs áteresz, és folyamatosan ilyenek vannak az úton, akkor nem értem, ezt tényleg jó lenne látni.
2016. ápr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!