Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha az utas nem kötötte be a...

Kingdefender kérdése:

Ha az utas nem kötötte be a biztonsági övet? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Mai nap történt, egy állandó "szuper trafi" elkapott. Egy ismerősöm ült az anyósülésen és a gyermeke hátul, viszont a trafit mikor elhagytuk akkor láttam h a gyerek nem kötötte be magát. ilyenkor enge mint sofőrt büntetnek meg vagy az ismerősömet aki a gyerek szülője?

2016. ápr. 26. 18:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Téged. Ugyanis neked, mint vezetönek addig nem szabad elindulni, amíg nem köti be magát minden utas.
2016. ápr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

-elsőke nem jól tudja,

-csakis az autót vezető személy be nem kötését büntethetik,az autó utasaiét nem,

-tehát ha te be voltál kötve,akkor nem lesz büntetés ....

2016. ápr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
értem. remélem tényleg így van, valahogy nem esne jól az a csekk...
2016. ápr. 26. 18:31
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Gondoltam szólok, hogy az autóban utazó felnőttek magukért felelnek, míg a kiskorúakért a vezető felelős. Ha a felnőtt nem köti be magát, megállításkor ő kapja a bírságot, a kiskorúért pedig a vezető.


Olyan szabály nincs, hogy tilos elindulni amíg mindenki be nem kötötte magát.

2016. ápr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
Mindenesetre, ha beléd mennek, és kirepül a gyerek az autóból, akkor a te felelősséged lesz, hogy meghalt. Legközelebb figyelj oda az utasaidra.
2016. ápr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%

Attól függ hogy melyik utasnak. Ha a nyolcadik utasnak akkor halál.

Ha a gyerek hátul ült azt nem látja a kamera. Inentől kezdve felesleges a vita rajta.

2016. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nagyszerű...hát legközelebb biztos odafigyelek, hogy be legyen kötve. am jah a kisgyerek hátul ült. kb hány napon belül várható a csekk? neten azt olvastam lakott területen belül 10.000ft a bírság. tényleg ennyi?
2016. ápr. 26. 20:38
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
De miért is jönne a csekk?
2016. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Felnőtt utas = nema te felelősséged.
2016. ápr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
-nem fog jönni csekk....
2016. ápr. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!