Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet kerékpárral főúton...

Lehet kerékpárral főúton közlekedni?

Figyelt kérdés
Gönyűre szeretnék menni Győrből kerékpárral, de nem tudom, hogy az 1-es főúton megengedett-e a kerékpárral való közlekedés. Nincs más út oda úgyhogy gondolom lehetséges.
2010. ápr. 7. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:

"Nincs más út oda úgyhogy gondolom lehetséges." - szép elgondolás, de a KRESZ nem így működik. Való igaz, mindenhonnan mindenhová el kell jutni valahogy kerékpárral, de nem feltétlenül biztonságos 90-nel (legyünk optimisták és tételezzük fel, hogy mindenki legfeljebb ennyivel közlekedik) vágtázó autók, motorok, teherautók között békés 20 km/h körüli tempóban kerekezni. Kicsit nagy a sebességkülönbség.

Éppen ezért a magyarországi főutak legtöbbjén (én még nem láttam olyat, ahol ne így lenne, de ez nem zárja ki azt, hogy van) kerékpárral, állati erővel vont járművel és mezőgazdasági vontatóval közlekedni tilos. Ezt a jellegzetes "Mercedes-csillag" formájú tábla jelzi.

2010. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az "egyszámjegyes" utakon nem lehetne, de mindegyik tesz rá, és utána sértődés van az árokban-jó esetben.

a "kétszámjegyes" főutakon, Pl. 66-os, 72-es, stb, általában lehet,( most már akkor is ha 1 m-re bicikliút van...mekkora állat írhatta bele az új kreszbe.)

Amúgy van olyan főút, amin tilos, függetlenül a számozástól.(merci-tábla), pl. 44-es egy kis része.

Vegyél sárga mellényt, és próbálkozz be, negy eséllyel megúszod, élve és gazdagon.>>)

2010. ápr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket.

Már találtam elkerülő utat úgyhogy biztos túlélem.

2010. ápr. 8. 19:31
 4/4 anonim válasza:

Úgy tudom, hogy az EuroVelo 6. ideiglenes nyomvonala sárga alapszínű útirányjelző táblákkal ki van jelölve a Győr-Győrszentiván-Bőny-Nagyszentjános útvonalon. Nagyszentjános felől Gönyű megközelíthető alsóbbrendű úton.

Hajrá!

2010. ápr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!