Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen lenne egy autó (inkább...

Milyen lenne egy autó (inkább több, az összes), ami csak szonda megfújása után tud elindulni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 13. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6%
És honnan tudná az a szerencsétlen szonda, hogy én fújtam-e meg vagy egy kis pumpa ami mellé van akasztva, esetleg a szomszéd néni?
2016. máj. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Ez ma már a felső kategóriában elérhető extra, nem új talalmány. Nyilván azonosítja a vezetőt (pl. az arc alapján) és bizonyos mozgástípusokat (pl. az utas odahajol a szondához) csalásként értékel, így meg tud győződni az adott minta érvényességéről.
2016. máj. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

Mindent ki lehet játszani ,ki lehet kötni,megkerülni ,ezt is ki lehetne.


És ki venné meg? Mert aki néha be akar ülni ittasan vezetni az biztos nem venné meg. Aki soha nem vezet ittasan annak sincs rá szüksége. Szóval eladhatatlan "extra" lenne.


Hatalmilag kötelezővé lehetne tenni de akkor az első mondat lépne érvénybe.

2016. máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes lenne. Egyrészt piactól függően többféle korlátot kellene beállítani: Európában vannak országok, ahol bizonyos véralkoholszinttel még lehet vezetni, máshol nincs erre tűréshatár. Tehát mondjuk más értéknél gyújtana kis piros lámpát a német piacra szánt autó, mint a magyar.

Megoldható a dolog, nincs ezzel baj, a technika csodákra képes. Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy lehet egy olyan szondát tervezni, ami az autóban hosszú éveken át bírja a rázkódást, hőmérséklet-változást, port és vizet, közben pedig még időnként kalibrálni sem kell, annyira pontos marad - ez utóbbira még a zárt, klimatizált helyen működő elektronikus szondák sem képesek. De ez is megoldható, úgy gondolom, legfeljebb nem olcsón.

Viszont ha ott a technika, hogy ugyanazzal a hardverral többféle küszöbértéket engedélyezzen a szoftver, akkor abból villámgyorsan "okosítás" lesz. Okos Jóska a "villanyász haverral" kiütteti a korlátozást vagy jó magas határértéket állít be, mert "Émmá harmincnyóc éve vezetek, én tudom a korlátaimat, két sör után még csak jobban is megy, higgyétek el, meg én alá merném írni, hogy még félrészegen is jobban vezetek, mint a szomszéd és különben is: csak három sört meg négy féldecit ittam, csak ide, a szomszéd utcába megyek, de hát ne ázzak mán meg az esőbe', meg amúgy is direkt lassan fogok menni, mer' ha iszom, akkó' azé' odafigyelek ám, ne legyen baj".

Aki meg amúgy sem ül volán mögé ittasan, annak sok szüksége nincs is az ilyenre, tehát ott vagyunk, amit egy előző válaszadó írt.

2016. máj. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Az előző hozzászólások mehetnek a levesbe, már 2007 óta létezik a rendszer, pl. a Volvo Alcoguardja.


Mire jó? Egyrészt a visszaeső piásoktól nem muszáj elvenni a jogsit, csak be kell építtetni a kocsiba egy ilyen rendszert. Nem olcsó, persze.

Masrészt sok országban legális egy pohár sör után vezetni, magyarul ha jól van beállítva egy ilyen készülék, akkor letiltja a gyanútlanul már vezetni készülő, de arra még nem alkalmas vezért.

2016. máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, kereslet nem lenne rá, mert aki nem vezet ittasan, annak nem kell, aki meg vezetne, az nem veszi meg. Tehát akkor működne, ha kötelező lenne.
2016. máj. 13. 21:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha be si szerelnének minden autoba ilyet lenne kismillio kiskapu ugy is amit ki is használnának.
2016. máj. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
kiskapu? pl?
2016. máj. 13. 22:34
 9/13 Koaxk Ábel ***** válasza:

Ezzel csak az a baj, hogy maximum légalkohol szintet tud vagy tudna mérni.


Tehát ha valaki csap egy görbe estét jó eséllyel másnap délután már nem lesz kimutatható az alkoholfogyasztás szonda segítségével.


Ettől függetlenül a delikvens véralkohol szintje még mindig lehet magas, azaz egy baleset során még mindig tényező tud lenni.


Mondjuk ilyenkor már nem áll fenn a bódultság állapota, ami sok esetben egyenes út a balesethez.

2016. máj. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Fognék egy kis csövet meg egy hozzákapcsolt teniszlabdát és azzal nyomatnám a levegőt a csőbe. Ha lenne is valami hiperszuper arcfelismerő az közben látna hogy ott vagyok a cső előtt és örülne neki. És ezek után jönne csak a komolyabb számítógépe hackelés.
2016. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!