Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elkaptak hetvegen ittasan...

Zsolt1010 kérdése:

Elkaptak hetvegen ittasan autóval bevittek 2 szer szondasztattak elosszor 0.92 volt az ertek felora múlva 0.88! Mire számíthatok hozzáértők válaszát kérem?

Figyelt kérdés
Es meg csak annyit 2008 ban szeerztem jogsit b kategóriát azota sem ittas vezetés se baleset se pont semmim nem volt milyen büntetésre szamitsak? Szigorított vizsga kell kerlek segitsetek tanácstalan vagyok! Ertelmes valaszaitokat elore is koszonom! ?

#jogosítvány #ittas vezetés #vizsga #autó részeg ittas rendőrség Szonda
2015. nov. 10. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:

A véralkoholszintek:


0,2-ig = az alkoholfogyasztás nem bizonyított,

0,2-0,50 között = ivott, de alkoholosan nem volt befolyásolt,

0,51-0,80 között = igen enyhe,

0,81-1,50 között = enyhe,

1,51-2.50 között = közepes,

2,51-3,50 között = súlyos,

3,51 felett = igen súlyos fokú az alkoholos befolyásoltság.


Tehát neked "enyhe" lesz.


Pontos büntetést senki nem fog tudni írni, mert minden esetet egyedileg mérlegel a rendőrségi előadó.


Ez alapján:

"Az interneten terjengenek milliós nagységrendű összegről szóló (olykor valós) hírek, ezzel ellentétben a gyakorlat ilyen összegű pénzbüntetéseket nem mutat. Tény viszont az, hogy a közigazgatási bírságok felső határának duplájától indulnak, így tehát átlagosan 200 ezer forint körüli pénzbüntetés az alsó határ - az úgynevezett igen enyhe fokú befolyásoltságnál. A gyakorlat szerint viszont a legtöbb ittas vezető legalább enyhe-közepes fokban ittas, amelynél a 3-400 ezer forint pénzbüntetés a gyakori."


"Nincs az internet más oldalain olyan táblázat, melyben konkrét büntetési tételek lennének egy adott alkoholszinthez! Az elmúlt évek országos statisztikája alapján minimum 8-10 hónap (0,25 mg/l szonda vagy 0,5 g/l vérvételi eredménynél) a jogosítvány elvétel idejének alsó határa."


Tehát így tippre neked én azt mondanám, hogy neked meg lesz az egy év jogsibevonás és a 3-400e pénzbüntetés. Így viszont szigorított vizsgát kell majd tenned, ha vissza akarod kapni a jogsidat.


Barátom ugyan így járt (csak ő talaj részeg volt), 300e jattba fájt neki a szigorított vizsga (pedig 10+ éve vezet és nem is rosszul), mert kerek perec megmondták neki, hogy ne is számítson sikerre nélküle.

2015. nov. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy biztos...vagyis kettő

1)sok jóra ne számíts

2)elég sok pénzedbe lesz ez az egész

2015. nov. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Szerencsére olyan büntetést fogsz kapni, amitől elmegy a kedved az ittas vezetéstől a jövőben. És el is fogják venni a jogosítványodat egy időre.
2015. nov. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha szondáztattak, az az jelenti, hogy ezek légalkoholszintek mg/l-ben, ami nagyjából 2-szer annyi véralkohol g/l-ben. Vagyis ez nagyon sok - 0,25 mg/l légalkoholtól, illetve 0,5 g/l véralkoholtól már a Btk. szerint büntetendő. Vétség miatt 2 évig terjedő szabadságvesztés + el kell tiltani a vezetéstől is.

[Btk. 236. § (1), 55. § (2)]


Ha 0,25 mg/l ill. 0,5 g/l liter alatt van az alkoholszint, az nem minősül Btk. szerinti ittas vezetésnek, tehát "csak" szabálysértés, és elég egzakt pénzbírság tételek vannak a szinttől függően. 0,15 mg/l ill. 0,3 g/l-ig 30.000 forint, afölött 100.000 forint. Ilyenkor jogosítvány bevonás sincs.

[11/D. melléklet a 156/2009. (VII. 29.) Korm. rendelethez]

2015. nov. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És hol maradt a vérvizsgálat? Én úgy tudom, hogy csak szonda miatt nem lehet elvenni a jogsit, be kellett volna vigyenek vérvizsgálatra, nem??
2015. nov. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem vettek vért, mert elismertem hogy ittam meg aszontak a rendőrök hogy igy jobban jarok
2015. nov. 11. 09:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem volt soha ittas vezetésed, akkor elveszik kb. 2 hónapra a jogsidat, viszont arra korlátozzák általában, arra a kategóriára, amivel ittasan vezettél, tehát ha személyautóval, akkor B járműkategóriára fognak eltiltani és pénzbüntetést fogsz kapni, ami meg bíróságonként eltérő, hogy mennyit szoktak kiszabni. Valahol megússza az illető 50.000 Ft-al, valahol ugyanezért kiszabnak 100.000 Ft-os büntetést is.

Ha elismerted, akkor nagyon jól tetted, valószínűleg tárgyalás mellőzésével fognak végzést hozni, vagyis ha majd se te, se az ügyész nem kér tárgyalás tartását, akkor tárgyalni sem fognak benne, anélkül jogerőre emelkedik és az eltiltás végén a jogerős végzéssel beballagsz az okmányirodába és visszakapod a jogsit.

És azt is jól tetted, hogy elismerted, nem kellett a vérvétel, ugyanis nyilván fogyasztottál alkoholt, amit meg a vérvizsgálat is kimutatott volna és akkor még bűnügyi költség címén a vérvétel árát is a nyakadba varrták volna.:)

2015. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

KÖzepes fokú ittasság


16 hónap eltiltás

340 ezer ft BP

Utánképzés VI.I program ~140 ezer Ft

2016. márc. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!