Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Előzni készültem, de az...

Előzni készültem, de az előzendő autó is rágyorsított, miközben jöttek szembe. Sietnem kellett a végén, hogy beférjünk. Normális?

Figyelt kérdés
Városon kívül mentem kb. 60-nal (1000 cm3-es autó, teljes terheléssel), amikor kb. 100 m-rel előttem elémkanyarodtak. Tudni kell, hogy épp elhagytam a település vége táblát és gyorsítási szakaszban voltam, már kb. 60-70-nel mentem. Ekkor jobbról elém kanyarodott egy autó, kb. 100-150 m-re talán (ha jól saccolom). Eredetileg azt hittem, elenged. Amikor elém jött, mivel lendületben voltam (amit nem akartam elveszteni), elhatároztam, hogy gyorsan leelőzöm (hiszen épp akkor kezdett el vánszorogni). Kitettem az indexet, nyomtam a gázt. Simán bele is fért volna, de az előttem lévő épp akkor elkezdett intenzíven gyorsítani és így elég sokára sikerült befejezni az előzést. Miközben jöttek szemből. Szóval, baj nem lett, de azért jó lett volna sokkal kényelmesebben beleférni az előzésbe (időben). Nem nézhette a tükröt, hogy már elkezdték előzni? Mert amikor bejött elém, én már akkor kiraktam az indexet, hogy nem lelassítani akarok mögötte, hanem lendületből leelőzni, ha már nem engedett el. Nem gondolhatta volna, hogy ha egy gyorsításban lévő, erősen közeledő autó elé bekanyarodik, akkor az le fogja előzni??? Kitettem az indexet, kezdtem előzni, de olyan erősen nyomta a gázt, hogy végül alig fért bele az előzés. Szerintem ez bunkóság a részéről, hogy amikor már látta, hogy előzni kezdtem, akkor sem vett vissza a gázból és így veszélyessé tette az elé való visszasorolásomat. Véleményetek?
2010. ápr. 9. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van jogsid? A kérdésed alapján kb. 10-12 évesnek gondollak...
2010. ápr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Alapszabály, hogy ha valaki kikanyarodik eléd, akkor LASSITANI kell.
2010. ápr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Szia, tényleg bunkó volt (és valószínűleg direkt szivatni akart), de szerintem kár ilyen dolgokon rágódni. Sajna vannak ilyen emberek, ezzel nem lehet mit csinálni. Legjobban teszed, ha 2 perc alatt jól kidühöngöd magad és elfelejted az egészet. Abból, hogy ilyen részletesen leírtad, látszik, hogy feldúlt a dolog, de hidd el, hogy nagyon nem egészséges minden hasonló bunkó ember miatt idegeskedni.

Balesetmenttes közlekedést! :)

2010. ápr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az az alapszabály, hogyha olyan balf.sz vagyok, hogy a gázt nem tudom nyomni akkor nem kanyarodok ki más elé. A legidegesítőbb dolog, amikor egy idióta kijön elém, mert neki rohadt sürgős, aztán 40-nel vánszorog meg 3-szor rá kell fékeznem hogy bele ne menjek. Én úgy vagyok vele hogy vagy várja meg míg elmegyek, vagy jöjjön ki elém de akkor nyomja neki ha már olyan sürgős volt neki kifordulnia. Én se fordulok ki senki elé ha tudom hogy nem tudok felgyorsulni az ő tempójára. Na, hát ezekből van aztán a dugó. Csak lakott területen belül...
2010. ápr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 omadjoe ***** válasza:
léptél volna inkább a fékre, és "álltál" volna be mögé. okos enged, szamár szenved alapon. ugyis elöbb utobb megjárja! csak akkor ne te legyél ott. Hülyét ugyis utoléri a baleset. egyszer egy idiota bmw-s csinálta velem szinte- ugyanezt. csak akkor jég volt, én uj gumikkal voltam, nem eröltettem, mint te. azt mondtam, hogy ugyis találkozunk a kanyarba! ugy volt, rá 5 km-re már találkoztam vele. ö az árokban landolt, én röhögve tovább mentem. megérdemelte... :@
2010. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hiúságból nem álltál vissza?

És ha Te egy 1.0L es autóval be tudtad fejezni az előzést, akkor nem hiszem h a másik padlózott volna...

2010. ápr. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen 1.0, de nekem volt 1.0TD(!!!) Charade-m. Az csodákra volt képes az ötven pacijával :P
2010. ápr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az a baj az ilyenekkel, hogy sokak elfelejtik (vagy nem is tudják) a fizika szabályait, lehet, hogy te 70-ről nem tudtál volna megállni, mikor kijöttek eléd, inkább megelőzted volna a másik autót... Én sokszor hasonlóképpen járok: városon kívül 90-el utolérem a 70-el tötyörgő, egyébként felső kategóriás gépjárművet... Mivel haladni szeretnék, ezért kiteszem az indexet, hogy előznék... Megkezdem az előzést, mellé érek, a mellettem lévő autó elkezd vadul gyorsítani... Lassan közeledik a szembejövő, visszakettő-padlógáz 90-nél, és néz a vadparaszt, hogy a suzukis legyorsulta... Ennyit erről. Viszont elég veszélyes dolog, főleg, ha már nem tudsz visszasorolni... Egyesek azt hiszik övék az út. Lehet 1.0-s az autód, lehet 2000-es, mindig lesz 1-2 vadbarom, ezen nem érdemes kiakadni.
2010. ápr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
igen én ebbe nem szólok bele,de vannak olyan emberkék akik városban vagy kívül nem tartják be az előírt maximális sebességet és ennek duplájával mennek előzne életveszélyesen kamionokkal teli szembe forgalomnál... és éppen hogy beférnek..na ez normális akkor? meg kanyarba amikor jön a kukásautó???
2010. ápr. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:13

Én veled értek teljesen egyet, mert nekem is elegem van, hogy sokan azt hiszik, hogy "kimegyek oszt majd lelassít a köcsögje" és nemegyszer főútra képes kifordulni és életveszélyes helyzetet okozni azzal, hogy nekem 90ről kéne mögé belassítanom kb 20ra. én is azt mondom, hogy ha már kijött akkor nyomja neki, és vegye fel a forgalom ritmusát.

2010. ápr. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!