Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biciklisek többsége nagyon...

Biciklisek többsége nagyon figyelmetlen és önveszélyes. Mi van ha az ő hibájából történik a baj és elütöm? Betudom egyáltalán bizonyítani, hogy ő volt a hibás vagy mindenképpen ráfázok?

Figyelt kérdés
Ma reggel két sávot akart minden jelzés nélkül átvágni előttem egy bringás. Satufékkel kivédtem a balesetet. Utána nekiállt előttem cikázni és magyarázni. Nem mentem túl gyorsan max 40km/ó körül. Nem vagyok idegbeteg típus se kötekedő de szívesen felborítottam volna miután még veszélyes helyzetet is teremtett... persze nem történt semmi komoly mindenki ment a dolgára. Aggodalommal tölt el, hogy sokan halhatatlannak hiszik magukat. Amúgy a bringán és a srácon semmilyen védő/jelző felszerelés nem volt pedig ha jól tudom mostanság már kötelező volna.
2016. jún. 14. 08:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy két záróvonalon ment át ehhez a művelethez. Szerintem beszerzek egy kamerát az autóba, hogy bizonyítani tudjam ilyen helyzetben az igazamat.
2016. jún. 14. 08:15
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre jó a fedélzeti kamera...
2016. jún. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Van pár gopro-s bringás, akik szándékosan szemétkednek, aztán felteszik a felvételt a youtube-ra, lehet egy ilyennel találkoztál.
2016. jún. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 acelsziv ***** válasza:
75%

Egy fedélzeti kamera 5-10 ezer forint. Egy büntetés pláne ártatlanul sokkal több. Tehát megéri.

És nem csak bringások ellen jó. Kollégámat a rendőrök büntették meg, mert azt állították, hogy vasúti átjárón tilosban ment át. És mivel ő egyedül volt a zsernyákok meg hárman nem tudta bizonyítani az igazát.

2016. jún. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egy barkácsboltban voltam éppen és az egyik vásárlót akarták megbüntetni a rendőrök mert a saroktól kevesebb mint 5m a távolsága parkolt. Kölcsönkért egy 5m-es centint és lemérte nekik, hogy az több mint 5m :)

Szerencsére nekem sose volt dolgom a rendőrséggel. Ezt lekopogom :D

2016. jún. 15. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!