Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha úgy szeretném letenni a...

Ha úgy szeretném letenni a C-s jogsit, hogy nem akarok vele munkát vállalni, akkor is 2. típusú orvosi kell?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni vmilyen veterán teherautót, és azt hallottam, hogy a 2. típusú orvosinál kizáró ok a színtévesztés.


Ebben az esetben nem lehetne vhogy kivételt tenni?


Nekem csak mezőre kéne, közúton annyit mennék vele amíg kiérek a mezőre. :)


2016. jún. 18. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát sajna NEM!!! Így is sokan halnak + a közutakon, titkolt magasvérnyomással közlekednek...stb
2016. jún. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

① „C”-kategóriás vezetői engedélyhez csak 2. típusú orvosi alkalmasság a megfelelő. (Nem függ attól, hogy munkát vállalsz vele, vagy hobbi-autózol.)

[ Munkavégzés olyan járművezetői kategóriáknál számít, melyeknél, anékül, elegendő az 1. csoportos. ]


② A színtévesztés nem feltétlen kizáró ok a 2. alkalmassági csoportnál. Szemész szakorvos véleményére van szükség az alkalmasság megállapításához.

Ráadásul, van színlátás javító szemüveg.


J o g s z a b á l y – h e l y e k :


A közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról a 3/1992. (VI. 26.) NM rendelet szól.


①.-höz:


3. §

b) a 2. alkalmassági csoportba kell sorolni azt a közúti járművezetőt, aki

ba)5 a KR. 2. melléklete szerinti „C1”, „C1E”, „C”, „CE”, „D1”, „D1E”, „D”, „DE” kombinált vagy „TR” trolibusz kategóriába tartozó járművet vezet vagy kíván vezetni,


[ bb) a közúti közlekedési szolgáltatás keretében közúti járművet, megkülönböztető jelzéssel ellátott közúti járművet vezet vagy kíván vezetni, valamint akit közúti járművezetői munkakörben foglalkoztatnak, függetlenül a vezetni kívánt jármű kategóriájától. ]


②.-hoz:

1. melléklet

A közúti járművezetők egészségi alkalmasságának minimumkövetelményei és az egészségi alkalmasság elbírálásának szempontjai


1. LÁTÁS


1.2. A 2. alkalmassági csoportra vonatkozó előírások


1.2.4. A színlátás zavara esetén az egészségi alkalmasság szemész szakorvos véleménye figyelembevételével állapítható meg.


A jogszabály hatályos változata olvasható, például, a Nemzeti Jogszabálytárban:

[link]

2016. jún. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

szemész szakorvos (legalábbis itt nálunk) egyenlő azzal, hogy sose lesz meg a C-s jogsim, a retard.lt némber még B kategóriásra is úgy volt hajlandó megadni az engedélyt, hogy fateromat kellett elhívnom, hogy beszéljen a fejével, mert nekem az istenért se akarta megadni, hiába érveltem mindennel :) összehordott minden baromságot, hogy miért ne adja meg


úgyhogy lehet többre megyek ha levizsgáztatom inkább lassú járműre (amit lehet vezetni B-vel is) aztán majd én megtanulok magamtól közlekedni vele

2016. jún. 18. 10:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szabad orvos választás van! Mej másik házi orvoshoz!!!
2016. jún. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
házi orvos normális, csak amikor csináltam a B-s jogsit azt mondta menjek el a szemészetre, mert ő megadná az engedélyt de menjek biztosra, aztán így keveredtem oda ahhoz a gyökér vénasszonyhoz
2016. jún. 18. 15:37
 6/9 kovpet ***** válasza:
90%

Most jó a szemed vagy sem?


Ha csak kötekedett (miért tette volna?), akkor menj másik szemészhez. Ha meg rossz, akkor csináltass előbb szemüveget. Ha nem látsz, ne vezess, mert még megölsz valakit a végén.

2016. jún. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

B-s jogsinál aminél tudtommal nem kizáró ok a színtévesztés beakarta magyarázni, hogy ez így megy úgy veszélyes, mondtam neki hogy felismerem a színeket csak abban a kib.ott pöttyös könyvben nem látom rendesen a számokat, ezen kezdett el aztán rugózni, mindaddig amíg faterom helyre nem tette


mondtuk neki, hogy C meg D kategóriánál kizáró ok elvileg, de aztán még ott is okoskodott vmit (jó hogy mondjuk egy olyan ember dönti el, hogy ki mit vezethet aki sztem még biciklin se ült életébe sose :))

2016. jún. 18. 19:03
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nam vagyokszíntévesztő, de a baboskönyvet akkor látod "jól" tisztábban, ha minnél távolabról nézed!(próbáld ki ha lehetőséged lesz)
2016. jún. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 10 deka farhát ***** válasza:
Keress egy másik szemész szakorvost, és kérjél tőle szakvéleményt! Csak előtte hívd fel, mondd el, mi a szitu, és jó eséllyel segít a bajodon. Valószínű, hogy ő is meg fog vizsgálni, és ha ő is aggályosnak érzi, akkor viszont ennyi sajnos...
2019. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!