Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fizettetek már büntetést a...

Fizettetek már büntetést a VIII. ker. Kerepesi -Assztalos sándor utca sarkán?

Figyelt kérdés
Fizettetek már büntetést a VIII. ker. Kerepesi -Asztalos Sándor utca sarkán azért, mert a buszsávból mentetek le a parkolóba a csatornázási művek felé parkolni?
2016. jún. 27. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, de nem is fizetnék.

Ha egyszer ott lehet balra kanyarodni, és a külső sáv buszsáv, akkor szabályos, ha a kanyarodáshoz azt veszed igénybe.

2016. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Két kérdés:

- hol váltottál sávot a buszsávba? Ha ott csak záróvonal volt és nem pedig terelő- vagy záró- és terelővonal, akkor jogos a büntetés.

- mi áll a kötelező haladási irány táblán? Ha jobbra és egyenesen mutató nyíl, akkor bizony ott csak jobbra vagy a főpályán egyenesen mehettél volna és a szervízútra nem.

2016. jún. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem a buszsávba kanyarodtam ki, hanem sávot váltottam, de gyakorlatilag lehetetlen a parkolóba lemenni. Egyik oldalról behajtani tilos van, a másik végén buszsáv, szaggatott vonal nélkül, egyenes kötelező haladási iránnyal. Konkrétan a 3. kör megtétele után nem láttam más megoldást, mivel az FCSM előtt megállni és várakozni tilos tábla van végig, az ügyemet meg el kellett intézni valahogy. Utána néztem azt a kis cuki kamerát a kereszteződésben. Már csak abban reménykedem, hogy egy jólelkű teherautós eltakart előle. Köszi a választ amúgy.
2016. jún. 28. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!