Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Majdnem meghaltam tegnap,...

Majdnem meghaltam tegnap, hogyan tegyem túl magam a dolgon?

Figyelt kérdés
76-os főúton Bagod és Hagyárosbörönd között majdnem meghaltam tegnap, egy kamionos olyan gyorsan jött velem szemben egy nekem balra ívelő és nem jól belátható útszakaszon, hogy csak úgy tudta bevenni a kanyart, hogy az én sávomba átsodródott. én szinte felfoghatatlan de úgy tudtam megúszni a balesetet, hogy padlógázt nyomtam abban a pillanatban és ki tudtam kerülni a bal elejét. viszont még sikerült utána visszarántanom a padkáról még visszajött az autó, de sajnos lett benne kár rendesen. mert kapott minden a jobb oldalán, ill. elvittem egy kisebb bokrot is 1,5 m a kár. kamionos továbbment, mind1 van CASCO-m az a legkevesebb. a lényeg: 2 autóm van: van egy polo-m, meg egy mazda 6-om, azt hiszem ha polóval vagyok már nem kellene ide gépelnem. kérdésem arra irányul: szerintetek ezt hogyan tudom kizárni a jövőben a vezetésemből? levezettem már 200 ezer km-t, de ezt nem lesz egyszerű kihevernem, valaki volt már hasonló helyzetben?

2016. jún. 29. 16:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A legrosszabb forgatókönyv sajnos, ismerős a szitu. Te még egész jó lereagáltad, de sajnos van olyan helyzet, hogy nincs más választás, mint az árokba hajtani, a kamionos meg nevetve továbbmegy...

Amúgy nekem is pont ilyen volt életem egyetlen balesete 650 ezer km alatt, csak szerencsére velem egy személyautó jött szembe, nem ütköztünk frontálisan, hanem oldalról súroltuk egymást, és mindketten repültünk a mezőre. Engem is nagyon rosszul érintett a dolog, főleg azért is, mert én is nyomtam a gázt rendesen.

Ki kell heverni, én már másnap vezettem újra, és sikerült legyőznöm a félelmem, de néha nekem is az ilyen beláthatatlan kanyarok előtt rossz érzetem támad.

2016. jún. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
én is mentem ma, családomnak nem is mondtam, kocsit elvittem szervizbe azzal a lendülettel, falfehéren.. taxival meg haza.. hihetetlenül nem tudom ezt feldolgozni, pedig 24 órája történt..
2016. jún. 29. 17:07
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Belém egy oktato jött 50el, csak annak köszönhetem, hogy írok hogy elrántottam a kormányt . Természetesen még ő akart rám rendőrt hívni. Végül lezárult a sztori. Nekem az segített, hogy másnap már beültem és vezettem. Ha ott hagyom hogy eluralkodjon a félelem akkor szerintem még mindig nem vezetnék. Bár azt megjegyzem, hogy másnap remegett a lábam kuplungolás közben.

Próbalj meg minél hamarabb a kormány mögé ülni. Persze ha még nem megy akkor ne erőltesd.

23/l

2016. jún. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
mazda 6 szerintem kibírta volna a frontálisat is, nem kell bexarni.. vezess tovább.
2016. jún. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy javaslat! 20ezer forintos kamera a kocsiba és máris megtudod kérdezni a kamionost,h mit érzett mikor baszott megállni, ;)
2016. jún. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
hát nem tudom én olyan 70-el mentem előtte és nem tudom érzés alapján olyan 100-110 körül kerültem ki, utána jött a kritikus pont a padkán, ott annyi maradt meg, hogy minden létező felirat és elektromos cucc felvillant a kijelzőn és sípolt a kocsi. de visszajött az útra, szerintem ha az én oldalamon kapom telibe a kamiont akkor a csomagtartóból vettek volna ki..
2016. jún. 29. 17:20
 7/16 A kérdező kommentje:
5-ös, ugyanez ugrott be nekem is, fogok is rendelni. úgy feljelenteném a tagot, de a rendszáma nincs meg, aki jött a kamion után megállt és ő is sajnálta, hogy nem emlékezett a rendszámra, lengyel kamionos volt, nem is értem miért jött arra, Zalalövő felé szoktak menni a tengerhez, na mind1.
2016. jún. 29. 17:23
 8/16 gomzoli ***** válasza:
100%
Gondolom Egerszeg felé ment, és az elkerülőn haladva ment tovább Nagykanizsa és az autópálya felé. Az elkerülőn van forgalomfigyelő kamera. ha feljelented az ismeretlen tettest, akiről annyit tudsz, hogy lengyel rendszámú, akkor talán vissza lehet követni.
2016. jún. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, kell egy kamera, a köcsög simán elhajt pedig kinéz neki egy közúti veszélyeztetés & cserbenhagyás.
2016. jún. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Figyu, ne fizesd már zsebből, tele vannak az utak kamerákkal arrafelé, jó eséllyel beazonosítható.
2016. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!