Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tolatáskor mindenki másnak...

Tolatáskor mindenki másnak elsőbbsége van, de meddig?

Figyelt kérdés
Ha a kocsinak már több mint a fele az úton van és érkezik valaki mögötte mi a teendő?
2016. júl. 20. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megállsz tolatás közben aztán vagy elenged vagy kikerül. Addig amíg tart a tolatás neked kell elsőbbséget adni.
2016. júl. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja. Ha nem enged ki, nem várja meg, akkor kénytelen vagy megállni, és megvárni, amíg elmegy.

De mindig vannak rendes, türelmesebb emberek is, úgyhogy ebből nem szokott nekem gondom lenni :) Vagy pedig csak egy-két autó jön, amit meg én nyugodtan megvárok türelmesen.

2016. júl. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szántóvető ***** válasza:
akkor kitolatsz.vagy el sem kezdesz tolatni,a szituációtól függ(adtál-e elsőbbséget vagy próba-szerencse alapon kiküldted a seggét.)
2016. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a többi résztvevő jóindulatára vagy utalva. Vagy villantanak beengednek ,vagy nem ,és ki kell várnod ,hogy teljesen üres legyen az út. De elsőbbséged nincs.
2016. júl. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert múltkor tolattam ki a parkolóhelyről. Jobbra raktam a hátsóját. Nekem balra a parkolóhelyek mellett az út szélén állt egy furgon, épp mellettem, szóval pont éppen mögé tudtam kijönni. Mindig lassan, szakaszosan jövök ki, mert belém állhat bárki. Már 70-80%-ban kint voltam, csak a parkoló melletti sávot foglaltam, azt sem teljesen. Akkor jelent meg mögöttem egy autó. Kielőzhetett volna nyugodtan, de megállt ő is nagy helyet hagyva. Hát gondoltam akkor befejezem a tolatást. Erre rám dudál. De minek?? Mit akart? Menjek vissza a parkolóba? Teleportáljak? Ha nem vagyok ott akkor is ki kellett volna kerülnie a furgont. Különben senki nem jött szemből. Mennyen akkor, de nem. Ő inkább dudál.
2016. júl. 20. 15:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Dudálgatókon ne húzd fel magad..Lehet az volt a baja hogy túl lassan jöttél ki.
2016. júl. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem tolatott egy ürge, mögöttem álltak, nem akartak hátra menni én bizony dudáltam!

Az meg kiszállt és mutogatott! Remélem nem te voltál az, mert már nyúltam a golfütőért.

2016. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha suzukis nő vagy akkor lehet velem találkoztál :D Nem amúgy, még egy autó befért volna közénk, nem azért dudált mert közel voltam. De kikerülni sem mert. Aztán 40-el mentem előtte, hogy legyen oka idegeskedni, de még akkor sem mert leelőzni, csak a dudálás ment neki, a vezetés nem, úgy látszik. :)
2016. júl. 23. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!