Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy dugó vagy baleset...

Ha egy dugó vagy baleset miatt autók keresztezik az utcámból a kihajtást az szabálytalan?

Figyelt kérdés
Nekem nincs jogism, de azt hallottam, hogy az nem szabályos. Például bedugul a főút és nem tudsz rá, a mellék utcából kikanyarodni az ellenkező irányba amerre szabad a sáv. Ilyenkor nem kéne az autósoknak helyet hagyniuk, hogy a kis utcákból ki lehessen kanyarodni?
2016. júl. 24. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
De, a kereszteződés blokkolása illegális. Persze sokan nemtörődömségből vagy figyelmetlenségből megteszik.
2016. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahol ez komolyabb problémát okoz, oda általában szoktak felfesteni sárga csíkozást, bár ettől függetlenül sokan még így is megállnak. Ez pl. egy buszforduló:

[link]

2016. júl. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

De, hagyni kéne, nem állhat meg kereszteződésben senki, akadályozás. Viszont ez olyan mint az elsőbbség: annak van akinek megadják... nem a szabályok döntenek nagyon sokszor! Én is most kezdtem el vezetni és látom.

A sárga felfestés azt jelenti hogy ott veszélynek vagy kitéve, véletlenül se állj meg rajta, csak akkor hajts rajta át ha tovább is tudsz haladni, de még így is van aki megteszi hogy megáll rajta...

2016. júl. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. júl. 24. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!