Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem működő lámpánál mi a...

Nem működő lámpánál mi a helyzet a gyalogátkelőkkel?

Figyelt kérdés

Nemrég a Balatonparton jártam, és Füreden ennél a kereszteződésnél épp akkor nem működtek a lámpák.

[link]


2x2 sáv, minden oldalon zebra. A főúton jöttem, és a kereszteződés túloldalán álltak emberek a zebránál. Nem álltam meg nekik, mert akkor belógtam volna a kereszteződésbe, ezt nagyobb bajnak ítéltem, mint az elsőbbség meg nem adását.


Van erre szabály, hogy ilyenkor mi a helyes?

A kereszteződés előtt már nem tudtam megállni, lehet, hogy az lett volna a jó, bár ezen az oldalon meg nem várt senki a zebrára...



2016. júl. 29. 11:14
 1/5 anonim válasza:
86%

Ha nem működik a lámpa, akkor a zebrán a gyalogosnak elsőbbsége van, el kellett volna engedned őket.

Értelemszerűen nem a kereszteződés közepén megállva, hanem még mielőtt beahajtanál abba.


Miért nem tudtál megállni a kereszteződés előtt? A sárgán villogó lámpa veszélyhelyzetre figyelmeztet, az nem csak egy kikapcsolt valami. Ilyenkor különösen lelassítva és alaposan körültekintve kell megközelíteni a kereszteződést, még akkor is ha főúton haladsz, és ezesetben észre tudod venni a várakozó gyalogosokat is még időben.

2016. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
26%
Ki az aki elindul a zebrán, mert a közelebbi sávokban megálltak, de túloldalt még 80-al mennek?
2016. júl. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem működő lámpánál úgy kell közlekedni, mintha nem is lenne. Ilyen esetben lépnek életbe az elsőbbséget szabályozó táblák.

A gyalogosátkelőhöz: Azt akkor is csak csökkentett sebességgel és fokozott óvatossággal szabad megközelíteni, ha működő lámpák mellett szabad jelzésed van.

Ugyanis akkor is lehet ott gyalogos, ha éppen neked szabad, neki is. Illetve neked szabad, neki már nem, de még szabályosan indult el (vagy a lámpa vált gyorsan, vagy ő lassú).

És persze számítani KELL figyelmetlen, szabálytalan gyalogosokra is.

Ha nem osztott pályás az út, akkor tök mindegy, hol áll a gyalogos.

Ha lenne kétszer 24 sávos út, akkor is meg kell állnod annak, aki tőled 48 sávra akarna átmenni.

Ahol osztott az út, akkor nem kell csak megállnod annak, aki még az ellenkező irányban van.

2016. júl. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha a járdán álltak még, akkor csak ráutaló magatartásukkal jelezték, hogy átkelnének..tehát ha mosolyogva áthajtottál a kereszteződésen, nem követtél el bűncselekményt...


...de..ha akár a túloldalon is(e helyszínen)a gyalogos elindult a zebrán, akkor bizony meg kell állnod..persze folyamatosan mosolyogva.


ne feledd...mi van akkor, ha valahol parkolóban hagytad az autód, és te állsz a járda szélén..miközben jön az a sok őrült autós..


az más, ha az ember fia nagyritkán benéz egy gyalogost, de akkor meg kell gyónni.


van szabály, letölthető a gyalogátkelőhely címnél

2016. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4-es! Vicces vagy, de tévedsz.

Ha már a gyalogos lelépett az úttestre, akkor már ő ott van. Elsőbbségről egyszerre történni akaró dolgok esetén beszélünk. Hogy akkor mi legyen.

Ha a gyalogosnak csak akkor kellene megállni, amikor már az úttestre lépett, akkor mi a különbség egy sima kereszteződés és egy zebrás között.

Bárhol, ahol a gyalogos szabályosan átmehet, amikor úgy érsz oda, hogy már az úton van, akkor lassítanod, megállnod kell.

2016. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!