Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A körforgalmat kötelesek...

A körforgalmat kötelesek vagyunk az egyes sávon elhagyni, vagy ajánlatosabb azon a sávon maradni, amelyiken addig is voltunk?

Figyelt kérdés

Az egyszerűség kedvéért próbáltam demonstrálni azt,hogy mire is gondolok.



1. [link]



2. [link]


Melyik a helyes?Mindkettő?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. júl. 30. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Egyik se helyes, a szélső sávból kell elhagynod a körforgalmat! Amit lerajzoltál, olyan körforgalom szerintem nem is létezik Magyarországon.

Errefelé max. 2 sávos körforgalom létezik, de van ahol már kezdik megszüntetni, mivel az emberek képtelenek rendesen használni.


Igen tudom, hogy vannak bonyolultabb "körforgalmak" de azok a jelölés ellenére inkább több sávos kör alakú csomópontok, ahol lámpás irányítás és sok záróvonal segít az áthaladásban. Ezeken a helyeken már előre a megfelelő sávba kell besorolni a választott útirány alapján:

[link]

2016. júl. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyen körforgalom nem létezik Magyarországon, csak körcentrikus jelzőlámpás kereszteződés, aminek nem ilyen a rajza. Tessék:


[link]

2016. júl. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyen szerencsére nincs idehaza mert tömegbaleset lenne minden nap :D A belépésnél már jelölve van hogy melyik ágon hagyható el a körforgalom. Van néhol 2 sávos forgó de ha a belsőbe mész akkor onnan kikecmeregni rémálom a külsőben elszáguldók miatt,szóval nem is nagyon használják.
2016. júl. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még így is a 3 sávos körcentrikus körforgalomban itt Győrben naponta 3 baleset történik..
2016. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért mindig én vagyok lepontozva?

:D

2016. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én felpontoztalak :D
2016. aug. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!