Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A Cross-motorosok (vagy...

A Cross-motorosok (vagy valami olyasmik) miért nem lassítanak ha a földúton lovasok is közlekednek? Szórakozásból?

Figyelt kérdés
A traktorok (és hasonlók), kocsik, de még a biciklisek és a gyalogosok is megállnak (bár ez utóbbit kevésbé értem). Ellenben még egyszer sem fordult elő, hogy a motorosok lassítottak volna, pedig már rengeteggel találkoztunk. Mintha valami szabály lenne náluk, hogy tilos lassítani. Múltkor is kilovagoltunk, libasorban mentünk, szóval nem foglaltuk el az utat, az út végén megláttuk a motorost, szépen lejöttünk az útról, és közvetlenül az árok mellett haladtunk, de közel az úthoz (mivel az árokba nem akartunk beleesni). A motoros látta, hogy ott megyünk (elvégre egyenes volt az út) de nem hogy lassított, még meg is nyomta a gázt.

2016. aug. 1. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

A krosszmotorosok tevékenysége nagyrészt teljesen illegális.

Tudod hogy egy rendszám nélküli krosszmotorral hol közlekedhet a hülyegyerek?

Zárt pályán, mentőautós felügyelettel.

2016. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Még mindig nem értem, hogy miért kellett volna lassítson?
2016. aug. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sem a crossmotorosok, sem a lovaskocsik nem valók a közlekedésbe.
2016. aug. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Talán azért, hogy ne riassza meg a lovakat még véletlenül se, meg ne kelljen a port nyelnie embernek-állatnak. Ez alap kellene, hogy legyen, odafigyelés a másikra, de sok parasztnak ez eszébe sem jut.
2016. aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Indokold már meg, hogy miért kellett volna lassítani a motorosoknak? Mert jöttek a lovasok?

Gondolom Ti sem lassítottatok amikor jött a motorosok.

Egál. :D

2016. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 veterán vas ***** válasza:
73%

Nem értem.

Írod, hogy nem az úton lovagoltatok, hanem az árok mellett. Akkor mit zavar, hogy mi történik az úton?

A lovas megy ahol akar, a járművek pedig az úton.

Mi itt a probléma?

2016. aug. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én azt hittem, az alap, és már az általánosban elsajátított ismeret, hogy a ló menekülő állat. Nem kifejezetten szeretik, ha valami nagy berregő izé kétszázzal elszáguld mellettük.

Nem tudtunk távolabb menni az úttól, mert ott volt az árok, benne vízzel, szóval már a saját biztonsága érdekében is lassíthatott volna, mert akár őt is eltaposhatták volna a megriadt lovak.

Amúgy meg ez nem valami főút volt, hanem egy kis erdei földutacska, szóval miért ne mehetnénk rajta. Fák közt nem lehet vágtázni.

Ja és nem egál, mert bárki közeledik szemből, az a szabály, hogy mi azonnal visszafogjuk lépésbe a lovakat, akkor is ha csak egy gyalogos jön.

És amúgy bocsi, hogy feltettem ezt a kérdést, így utólag nem is tudom, miért...

Kicsit ideges voltam na. Egy kislány most jött ki velünk életében először terepre, és annyira örült, hogy ő már idáig eljutott a lovaglásban, erre őt ledobta a ló, az enyém vágtázni kezdett, a másik kettő meg be az árokba.

És nem is arról volt szó, hogy mindentől megijedő, ideges lovakon ültünk. Na szóval bocsi, kicsit ideges lettem. Máskor türtőztetem magam. :)

2016. aug. 2. 12:52
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Kb a lovasokon kívül átlag ember annyit tud csak a lóról hogy 4lába van és szereti a zabot. Eleve feltételezi a motoros, hogy ha kimegy a ló és a lovasa az utakra ahol jármű ember állat akármi előfordul,akkor az a ló teljesen kezelhető és nem ijed meg mindentől.Ez olyan mint a lovas szekeres mellett is bármikor elmehet a tuningkocsi ezer decibellel ,kamion ,traktor bármi ,az se ijedhet meg és nem szaladhat világgá.
2016. aug. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 veterán vas ***** válasza:
71%

Szóval, eljutottunk arra a következtetésre, hogy a galád motorosok veszélyt jelentenek a lovasokra. Lásd a végeredményt, egy kislány lesett, és több ló bepánikolt.

Gondolom hasonló történt volna, ha alacsonyan elhúz egy mezőgazdasági repülőgép, vagy elítélhető módon egy kombájn -éppen azon a mezei úton- megy hazafelé az aratásból.

Akkor most ne legyen se motorozás, se permetezés se aratás -semmi közlekedési eszköz- ahol Ti lovagoltok?

Ugye nem ez az álmod?

2016. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
A mi környékünkön is vannak lovasok, és amikor kimegyünk a barátaimmal futni, mindig nekünk kell félreállni, mert jönnek újgazdagék vágtában. Soha nem volt még arra példa, hogy tekintettel lettek volna a kirándulókra vagy túrázókra. Trappolnak az elképzelt útjukon, mindenki álljon félre! Amikor végre eltűnnek már csak arra kell vigyázni, hogy az utánuk maradt lócitromot kerülgessük. Ott szedjél gombát, ha van hozzá gusztusod!!!
2016. aug. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!