Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Háromsávos úttesten (autópályá...

Háromsávos úttesten (autópályán, autóúton) miért sorolnak be az autósok automatikusan a középső sávba akkor is, ha a külső sáv tök üres?!

Figyelt kérdés
Akkor is, ha a megengedett 130 km/h, és ő csak mondjuk 110-zel megy, de végülis a sebesség mindegy. KRESZ szerint kötelező lenne kihúzódnia, a lehetősége is adott, zavartalanul mehetne kívül, mégsem teszi. Tényleg érdekel, hogy mi jár az ilyen autósok fejében.
2016. aug. 28. 19:32
1 2
 1/13 anonim válasza:
Ezen már én is sokat gondolkodtam. Mintha kibérelték volna a középső sávot. Pedig ki van táblázva elég sűrűn,h jobbra tarts.
2016. aug. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig jobb mint amikor a városban két sávos úton mindkét sávban 40-el döcögnek 60-as táblánál...
2016. aug. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert soha, senki nem tanította meg nekik a háromsávos autópálya használatát. Szomorú, de ennyi a lényeg.
2016. aug. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

#2 igazat adok teljes mértékben

Egyébként ezeket én sem értem

Autópályán ha a körülmények engedik igyekszem a 150 km/h tartani viszont tekintve hogy vannak nálam gyorsabbak ezért automatikusan szabaddá teszem a belső sávot azonban ha kicsit zsúfoltabb a külső sáv akkor folyamatosan használom a középsőt vagy ha az nincs akkor a belsőt. Soha nem tartok fel senkit, aki gyorsabb nálam azt engedem hogy menjen és ezt én is elvárom hogy a saját tempómban hagyjanak autózni :)

2016. aug. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Mit kéne ezen tanítani? Jobbra kell tartani és kész. Tudják ők, hogy ki kéne menni csak tesznek rá.
2016. aug. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azéé mee' a külsőben a kamionok mennek, a középső a családi vasaké, a belső meg a sietőseké! Na ezé'! No és onnét ki se tudod őket robbantani, ezért szoktam néha a külsőben "elhaladni" mellettük.
2016. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
5-ös, ez egyszerűen nem igaz. NEM tudják nagyon sokan, hogy a külső sáv az bizony nem egy, a - leegyszerűsítve - a kamionoknak fenntartott kapaszkodósáv..sőt, a nagyobb baj az, hogy sokan nem értik az autópályán közlekedés alaplogikaját, miszerint jobbra tartasz, balra előzöl és ha nagy a gáz, jobbra bármikor menekülhetsz. (Igen; ezért ordenáré felelőtlenség jobbról elhaladni.)
2016. aug. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jó látni, hogy a jelenség nem csak engem zavar. Amúgy hasonló magyarázatokat találtam ki én is:

- mert nem tudják a KRESZt

- mert tesznek rá

- mert azt hiszik, hogy kapaszkodósáv

- mert a táblát sem tudják értelmezni

- mert birkák, és "úgyis mindenki ott megy"

- nehogy már 50 km-en kétszer kelljen sávot váltaniuk, van még kettő, a többiek oldják meg

Pl. az M0-n az M5 és M3 közötti szakaszon legtöbbször 2 sáv van. Helyenként kialakítottak 3 sávot is úgy, hogy egy újabb belső sávot adtak hozzá (tehát véletlenül sem kapaszkodósávot, hanem gyorsabb sávot). Paraszt ballag előttem szépen kb. 95-tel a külsőben egyedül, majd meglátja, hogy 3 sáv lett, és mintha muszáj lenne, besorol a középsőbe... Én meg jó esetben válthatok 2 sávot, ha le akarom előzni (vagy szintén szabálytalanul elmegyek jobbról mellette, ha belül jönnek). Na ezektől szeretném megtudni, hogy miért teszik. De valahogy ezeknek nem tűnik fel ez a kérdés sem :)

2016. aug. 29. 07:30
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok

kicsit eltérek a témától, viszont az utóbbi napokból hozok néhány példát most, amely rendkívül idegesítő ugyanakkor megdöbbentő volt:

1. autópályán kialakult egy torlódás ahol nagyjából 30cal haladtak és az előttem lévő(k) baromira nem jelezték, hogy a sebességüket jelentősen lecsökkentik, noha megfelelő követési távolságot tartottam (ez volt a szerencsém) olyan 140-150 km/h haladtam akkor és amint észleltem a helyzetet vészvillogó be, intenzív fékezés (nem padló) aztán a mögöttem lévő(k) is felfogták és jelezték a mi történik csak éppen az előttem lévő cumiztatott meg szidtam is rendesen mert eléggé váratlanul ért...

2. négy kamiont előz egy áruszállító a belsőben 80nal (olyan jármű mely megrakva is képes komolyabb sebességet tartani), ahogy érkezünk rá nem halad, mögöttem is érkeznek és semmi, aztán idővel rávillantottam párat, hogy én szeretnék haladni, erre a magatartása, hogy ráfékezett, dudálva mentem el mellette...

3. egyirányú utcában tudjuk, hogy a végén a baloldalra kell húzódni ha balra akarunk kanyarodni, amikor odaérkeztem az autós a jobb oldalon balra indexelve akart az általa jelzett irányba kanyarodni, aztán amikor én besoroltam mellé a helyes oldalra még neki állt feljebb, hogy én mekkora barom vagyok... azt hittem kiszállok és lenyúzom a bőrét...

2016. aug. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"autópályán kialakult egy torlódás ahol nagyjából 30cal haladtak és az előttem lévő(k) baromira nem jelezték, hogy a sebességüket jelentősen lecsökkentik"


Meséld el hol van leírva, hogy ez kötelező lenne bármilyen módon is! Én meg azt utálom, amikor boldog-boldogtalan vészvillogózik, ha előttük fékez valaki!


"négy kamiont előz egy áruszállító a belsőben 80nal "


Hazudsz, a kamionok mindig fix 90-nel mennek!

:D

2016. aug. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!