Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kamionosok miért mennek...

A kamionosok miért mennek egymás után olyan közel egymáshoz egy személyautó ne férje be közéjük?

Figyelt kérdés

Többször láttam már sokszor azért nem is előztem mert 2-3 kamiont nem tudtam volna megelőzni.

Ma is ez volt a helyzet 4 kamion ment egymás után 4-5méter követési távolságot tartva . Nem is előztem kísértem őket 70-el. Elől ment valami ócskaság és azt nem tudta megelőzni a kamion. Aztán jött egy fekete megane (valami tuning lehet mert gyorsult rendesen) Sűrű volt a forgalom, szinte be kellet furakodnia két kamion közé alig akarták beengedni. Dudáltak rá. Pedig sima előzések voltak csak kettőt már nem tudott volna biztonságosan megelőzni mert jöttek szemből. Miután megelőzött egy kamion fékezett, gondolom hogy mutassa mekkora követési távolságot kellene tartani. Aztán előzte a következőt. a következőt majd elhúzott. Na gondoltam most én jövök. 1.4 astra H.

Első kamion,siker mire a második előztem volna már megint egymás seggébe voltak és nem mertem tovább előzgetni. Visszapillantóba nézve több km sor volt már mögöttünk.


2016. aug. 29. 18:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem csak a kamionok ilyenek, az autósok nagy része is így megy.

Sose értettem, ha nem akar valaki előzni, akkor minek megy közel az előtte lévőhöz, veszélyes is, és aki előzni akarna, az már nem fér be közéjük. És sajnos sokszor nem is akarnak beengedni.

Szóval én is meggondolom kétszer is, hogy mikor előzök :) Nekem is dudáltak már, mert nem akartak beengedni. Pedig nem bevágódtam hirtelen. Normálisan mentem, index-szel mindent jeleztem. De nem akartam tovább menni, mert már nem éreztem biztonságosnak a szemben jövők miatt.

Sajnos a legtöbb ember úgy vezet, hogy egyáltalán nem segíti a másikat.

2016. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%

Azért, mert sok úrvezető bejön elénk, aztán satu, rááll páros lábbal a fékre. Meg elkezd 70 - 80 között ingadozó sebességgel hajtani, álmodozni. Előzni sok helyen már nem lehet kísérgethetem így, fogyasztásilag egy katasztrófa.


A híresen "fejlett közlekedési kultúrával" rendelkező németek járnak ebben élen. Útépítés jön, de még gyorsan megelőzzük ezt a kamiont még, bevágunk elé 5 méterrel, aztán satu, mert 60 - as tábla van, mi lesz a világgal, ha nem megyünk legalább 55 - tel?


Úgyhogy nem szeretjük ha elénk, közénk jönnek az úrvezető fajankók.


Én is vezetek személyautót, érdekes, nekem semmi ilyesféle gondom nincs, Ausztriából ingázom, ráteszem 150 - re a tempomatot, semmi gond.

2016. aug. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2: De hát pont a kamionok mennek lassan :)
2016. aug. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Csak nem ukránok voltak?

Amúgy tuti konvolyban mentek. Másképp nem szoktak egymásra tapadni. És nem akartak elmaradni egymástól. Így van ez személyautóval is, ha 2-3man megyünk valahova, és valaki közénk kerül, akkor tuti a hátul lévő lemarad, vagy valami történik. A kamionoknál ez haványozottan igaz.

2016. aug. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

4: én utálok autóval "konvojban" menni. Nem is értem. Szerintem tök veszélyes is, hogy mindig együtt akarnak maradni.

Ha több autóval megyünk, akkor megbeszéljük, hogy ott találkozunk, vagy ha hosszabb út, akkor x helyen megpihenünk és bevárjuk egymást.

2016. aug. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Hát én sem vagyok oda érte, mert mindig valaki gyorsabban vagy lassabban akar menni, az autók sem egyformák, így valóban inkább csak nyűg. De hosszú útnál mégiscsak érdemes együtt menni, mert több órás útnál nagyon elmaradunk egymástól másképp.

A kamionoknál ez hatványozottan igaz, és mondhatunk bármit, ők együtt szoktak menni, ha olyan a fuvar.

2016. aug. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Be kell huzzni kozejuk a kormanyt kozbe dudalni!

Ugyis befog engedni, mertha baleset lenne a szembejovo miatt o is csattan, sot 99% erte is a hullaszallito jon....

Akar kamionos akar szemelyautos!

2016. aug. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Elől ment valami ócskaság és azt nem tudta megelőzni a kamion."


Valszeg azért ment ennyire közel mögötte, mert előzni szeretett volna kamionnal meg nem olyan egyszerű mutatvány az előzgetés 20-30-50 méterről. A többiek meg simán utolérték, ők is előzni szerettek volna. Aztán ha van valami gixer elől, akkor az ilyenből szoktak lenni a csodálatos utoléréses/ráfutásos balesetek.


Ahogy már írták, a személyautósok is ezt csinálják, megnézel egy forgalmasabb autópályás csomópontot, a személyautók mennek a szervizúton 2 méter követési távolsággal közben jobbról a felhajtóról érkezik a sor, ahol természetesen ugyanúgy 2 méter követési távolságot tart mindenki és csodálkoznak, hogy nem tud senki sehova besorolni :D

2016. aug. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
miért lett lepontozva a 2. (?) válaszoló? Igaza van, csicska németek meg osztrákok mániája hogy megelőznek autóval és beállnak eléd 60 ra mert annyit ír a tábla, de előtted meg nem volt senki szóval mentél volna 70-80 al, mert a 60 röhejes egy sík egyenes úton aztán 1 km múlva meg újra 100 as tábla.
2016. aug. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Igaza van, csicska németek meg osztrákok mániája hogy megelőznek autóval és beállnak eléd 60 ra mert annyit ír a tábla"

Tudod hányszor láttam ugyanezt itthon? :D

2016. szept. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!