Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell felhajtani biztons...

Hogyan kell felhajtani biztonságosan az autópályára?

Figyelt kérdés

Friss jogsim van és előbb-utóbb muszáj leszek használni az autópályát, de még nem mertem felmenni rá, mert amikor az oktatóm vitt fel, akkor ő nyomta a gázt, én meg úgy megijedtem, hogy sírni akartam kínomban.


Tanácsot szeretnék, hogy mit kell tenni, ha folyton csak jönnek és jönnek és nem tudok majd besorolni, mögöttem meg totál ideg aki van?

Nagyon félek. :( Pedig már holnap mennem kéne az M0-ra, igaz csak egy hídon át, de akkor is... Én pedig be vagyok rezelve.


2016. szept. 1. 16:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy felgyorsíts a megfelelő sebességre. Folyamatosan menjen az index balra és nézd a tükröt. Ha kamionok jönnek folyamatosan a külső sávban, próbálj legalább 85 - 90 - re felgyorsítani, így felveszed a sebességüket. Ne szédülj be eléjük 60 - nal, (nagy divat az agyon istenített németeknél) mert feküdni fog a légkürtön a sofőr.


Ma már sokan segítenek, ha tudnak, behúzódnak a belső sávba, hogy segítsék a besorolásod. Ha ez történik, különösen ha kamion tesz így, és besoroltál, vagy hagyd le határozottan és ő vissza fog sorolni mögéd, vagy pedig engedd be magad elé, kamionnak villanthatsz is egyet, mikor biztonságos távolságra van már a kocsid elejétől, hogy besorolhat eléd. Semmiképp ne haladj mellette 80 - 90 között, mert nem fog tudni visszasorolni. (Szintén szép német szokás). Vagy hagyd le, vagy maradj le tőle és később majd megelőzöd.


Ha nagyon zsúfolt az autópálya, és sehogy sem sikerül besorolni, és minősége, szélessége megengedi - ez most nem lesz KRESZ szerint szabályos amit mondok - de folytasd az utat a leállósávon, és onnan próbálj besorolni. Ne állj meg a gyorsítósáv végén, mert akkor már nagyon nyögvenyelős lesz besorolnod, újra felgyorsítani, mások is beszorulnak mögéd, csak bonyolódik a helyzet, hiába szabályos.

2016. szept. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Ne autópályán kezdd akkor a gyakorlást, sok olyan hely van, ahol gyorsítósáv segíti a besorolást, mégsem autópálya.


Amúgy meg közepes fokozaton húzasd ki alaposan a motort, hogy lendületesen gyorsulj fel a forgalom ütemére. A többség úgyis segíteni fog lassitással vagy sávváltással.

2016. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

első lépés: az autódra ragassz T betűket...ez baromi sokat segít, mert látják, hogy kezdő a versenyző

második lépés: vásárolj matricát, ami arra a szakaszra kell..

harmadik lépés: bárhol is hajtasz fel, van gyorsítósáv..nos a tükörben látod, hogy mekkora a hely...olyan sűrűn nem jönnek, hogy padlógázzal ne tudj közéjük sorolni..

ha látom, hogy T betűs szeretne besorolni, még át is megyek a másik sávba, vagy messziről már villantok..

aztán ha elbénázza, nem szoktam anyázni..


minden kezdet nehéz..


járj szerencsével(mert annak ott kell ülnie melletted)

2016. szept. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


A T betű és a matrica már megvan :)


Nagyon rossz, hogy az oktatóm csak egyszer vitt fel pályára, mert meg kellett volna tanulnom. Városban már jól megy a vezetés, most már majdnem tudok parkolni is :)

2016. szept. 1. 16:56
 5/14 Beviz Elek ***** válasza:
93%

A legfontosabb hogy ne gurulj lassan. A kanyarban is tolhatod amennyire biztonságosnak érzed, de a vége felé lépj oda (3.sebességben) és gyorsíts fel. Ha kamionok jönnek akkor 100-110ig, személyautók esetén jobban.


A te autód mutatója csal, 95-100at mutat de te csak 90-nel mész, ezért mutasson 100-110et hogy könnyen besorolhass a kamionok közé. Nézd a tükröt és ne pánikolj ha melléd fog érni. Ha jól gyorsul a verda akkor toljad neki és bemész elé, ha nem vagy biztos a dologban akkor picit vegyél vissza a gázból és menj mögé. A legfontosabb hogy ne lassulj le nagyon mert ha jön mögötte a másik akkor nem tudaz visszagyorsulni.


Ahogy a #2-es válaszoló is írta, a fehér vonal nem betonfal, ha folytatódik az aszfalt (az M0 igen) akkor menj a leállósávra, a kamionénál picivel alacsonyabb tempót felveszel és bemész mögé ha elment.


A fékezést csak a legesleges legvégsőbb esetben válaszd (nincs leállósáv csak murva stb). A másik tolja mögötted hogy besoroljon, fél szem előre fél a visszapillantóban, már 140nél jár és te 70nel besatuzol. Beborultok mindketten az árokba.

2016. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

még annyit, hogy besorolás előtt-alatt- után ne nézd a kilométerórát, hanem a többiek sebességét...besorolsz, aztán nézheted..


amúgy bármilyen kocsid van, vészhelyzetben akár tiltásg(üveghangig) húzathatod, nem történik semmi baja semminek...a lényeg, hogy sikeresen besorolj..


majd meséj, hogy sikerült.

2016. szept. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ahogy az egyes mondja jó tanács , azt hiszem az utolsó KRESZ módosítás mar megengedi a gyorsítás leállósávon levő befejezését
2016. szept. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hogy kaptál jogsit? Nem téged nézlek le, hanem a rendszert, az oktatást, az oktatót, stb.


Lényeg tömören: már előre index, végig tükrök használata, és jó nagy gáz vissza váltva a kellő fokozatban amelyikben max fordulat körül éri el a kocsi a 110-120környékét így közép tartományban fogsz rágyorsítani a 90-100környékére.


Remélem a belső sávban nem fogsz szüttyögni, mint a sok barom, aki fénykürtre se képes kimenni az üres külsőbe.


Sok sikert.

2016. szept. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8as: úgy kaptam jogsit, hogy átmentem a vizsgán, aminek nem feltétele az autópályára való besorsolás és a félelem ettől az egy attrakciótól, miközben minden más megy.

Ha te azonnal mindent tudtál, akkor legyél ezzel boldog.


Ugyanakkor férjem inkább elvitte ma a kocsit, hogy ne kelljen bemennem érte a munkahelyére. Igaza van, mert így a 8.hónapban lehet, hogy nem kellene ez a felesleges izgalom, majd szülés után.

2016. szept. 2. 07:05
 10/14 anonim ***** válasza:

8as vagyok.

A kötelező órákban van éjszakai vezetés, autópálya vezetés stb és lehet venni pótórát is..

2016. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!