Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Levehetem már a T betűt?

Levehetem már a T betűt?

Figyelt kérdés
19 éve tettem le a jogosítványom, mindig hosszabbítottam, de nem vezettem soha, tehát nulla rutinom volt. A kényszer rávitt, hogy újra vezessek, vettem is közel 20 órát egy kiváló oktatótól és elkezdtem vezetni. Egy kisvárosban élünk, csak itt helyben vezetek már fél éve, a T betű rendületlenül kint van. Felmerült bennem, hogy ideje lenne levenni, de a férjem nagyon félt, hogy jobb, ha fent van, jobban figyelnek rám, de én már nem igazán látom értelmét, tényleg szeretek vezetni és nincs már bennem semmi bizonytalanság. Nyilván adódhatnak még váratlan helyzetek, de vajon tényleg jobban figyelnek rám, ha látják, hogy tanuló vagyok, vagy eljött az idő, hogy levegyem a táblát?

2016. szept. 9. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

T betű nem kötelező, nem is sokan rakják ki az autó óra.

Van előnye, de hátránya is, ugyanis a normálisabbak valóban türelmesebbek a T betű láttán, de van egy másik réteg, akik tudat alatt hergel a jelzés.

Nyugodtan vedd le, ha már nem érzed szükségességét

2016. szept. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy látom. Van a normális többség, aki türelmesebb a T betűsökkel, meg a közveszélyes, mindenkivek türelmetlen fajta, aki a T betű láttán mindent feltesz egy lapra annak érdekében, hogy maga mögőtt tudjon téged. Ezért igazából eleve egy téves biztonságérzetet adó jelzésnek tartom, nyugodtan vedd hát le.
2016. szept. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
T betűs autókat a legtöbben megelőzik, még akkor is ha szemben jön egy 40 tonnás kamion. Csak nehogy már a T-s autó után kullogjon. Leszorítják őket, nem adnak elsőbbséget, mert úgyis a tanuló csak tötyög (bár előlről nem látszik a T-betű, de ezt Romániában tapasztaltam, ahol elől is kirakjuk a sárga "felkiáltójelet"). Jobb ha nem tartod fennt, főleg hogy nem is vagy tanuló, csak rutintalan.
2016. szept. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha te úgy érzed akkor vedd le nyugodtan! Órát is vettél és már eltelt a kezdő időszak :)

Valóban az van hogy a többség kedves, előzékeny, még ha nincs is fent a T akkor is amúgy, míg van egy réteg (aki hiába kevesebb, tuti megtalál) akinek meg vörös posztó kb a T betű, de még ha nincs fent akkor is bunkó. Én amíg tanultam és mentünk este főúton, tartottam a megengedett sebességet, nem kacsáztam tényleg, a seggembe jött egy ilyen (oktató szól is hogy most nehogy levegyem a lábam a gázról mert akkor belénkjön!) és felkapcsolta a távolságit is a gyökér! Sokáig így jött mögöttünk, akkor az oktató mondta hogy húzódjak lejjebb, menjen már el, aztán nagynehezen megelőzött, leszorítva az útról... Sok kamionost se érdekli ez és rádhúzza a kormányt függetlenül mindentől.

2016. szept. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:

#3

Mert T nélkül nem nyomnak le? :D Vedd fel a többiek tempóját ;)

2016. szept. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De lenyomnak úgyis. Csak tudom, hogyha mész 60-al faluban vagy városban is, akkor is megelőznek, mert az életük múlik rajta, hogy ne egy T-s autó után menjenek.
2016. szept. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Beviz Elek ***** válasza:

#6

Nem a T miatt nyomnak le hanem mert nem veszed fel a forgalom tempóját. Lehet T, Smoke&Charm, JDM vagy akár Gas, Grass or Ass matricád is, nem amiatt előznek meg.

2016. szept. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bp1985 ***** válasza:
Nyugodtan leveheted, bár őszintén megmondom, én fel sem raktam soha.
2016. szept. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!