Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Létrejöhet-e három autóval...

Létrejöhet-e három autóval olyan szituáció egy "jobbkéz szabályú" kereszteződésben, hogy minden autó a másikra vár?

Figyelt kérdés

Nemrégiben az alábbi szituációba kerültem és nem jöttem rá, hogy ilyenkor mi is van (rajz a linkre kattintva):

[link]



#KRESZ #kereszteződés #jobbkéz-szabály #elsőbbségadási szabályok
2016. aug. 26. 12:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem A, C és B a sorrend. De az ilyen helyeket érdemes óvatosan megközelíteni, mert könnyen lehet félreértés.
2016. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
18%
Ilyen esetben az udvariasság dönt.
2016. aug. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a sorrend C - B - A

Mivel az A jelű autó a B-re vár, míg a B jelű autó a C-re.

A C jelűt elengedi a B jelű. Így már csak az A és a B marad a kereszteződésben. Ezután az A jelű elengedi a B-t és végül az A távozik a kereszteződésből.

2016. aug. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Régen az ilyen helyzetekre azt tanították, hogy a kölcsönös udvariasság dönt: valakinek le kell mondania az elsőbbségéről.


A mostani oktatás szerint ilyenkor is a jobbkéz szabály dönt, tehát C B A a sorrend áthaladásnál.


A gyakorlat pedig az, hogy amíg mindenki meglepődve vár, addig mindig van egy bátor, aki behajt elsőnek, és a többi már tényleg jobbkéz...

:D

2016. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
C megy először, az A nem mehet a B előtt, a B meg nem mehet a C előtt. A és C között ugyan kanyarodási szabály lenne, de mivel nem egyszerre mennek, ezért nem számít.
2016. aug. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

C miért várna az A-ra? Vannak tőle jobbra, el kell őt engednie. Ő meg utoljára.

3 autónál nincs olyan hogy egymásra várunk és nézünk. A jobbkézszabály megadja a sorrendet: C B A itt.


Egyébként ha 4en érkeznek egyszerre ilyen kereszteződésbe, akkor a kresz szerint kölcsönös udvariasság dönt, valaki lemond vagy bátran elindul. Bár ez konkrétan ritka eset amúgy, hogy egyenrangúba pont egyszerre 4en érnek oda.

2016. aug. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Valaki kérdezte, hogy C miért várna A-ra. Azért mert az egyenesen haladónak elsőbbsége van egyenrangú útkeresztődésben azzal szemben, aki rákanyarodva metszi az ő útját. Ha B autó nem lenne, C-nek akkor is el kellene engednie A-t!
2016. aug. 26. 15:09
 8/19 A kérdező kommentje:

Na még egyszer:

A megakarja adni az elsőbbséget B-nek ezért vár.

B megakarja adni az elsőbbséget C-nek ezért vár.

C megakarja adni az elsőbbséget A-nak és úgy látom ez nem teljesen világos itt sokmindenkinek: Egyenrangú kereszteződésben a szembejövőnek elsőbbsége van azzal szemben aki szintén szemből érkezik, de rákanyarodik, azaz metszi az ő útvonalát. (Legalább is én így tudom) Szóval mindenki vár valakire, pedig a helyzet nem is olyan bonyolult.

2016. aug. 26. 15:14
 9/19 A kérdező kommentje:
Talán Cirmos állhat a legközelebb az igazsághoz, de azzal meg az a baj, hogy a kanyarodási szabály erősebb mint a jobbkéz-szabály, ezért C biztos nem fog elindulni elsőként, mert ha baleset lesz (A,C), akkor tuti, hogy biztosítás szempontjából C lesz a "hunyó"
2016. aug. 26. 15:18
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

De ebben a szituációban kérdeztem, hogy miért kéne várnia itt? Az oké hogy B nélkül mi lenne, de a képen rajta van, arra válaszoltam.

C megy el elsőnek, onnantól ő rá A-nak nem kell várnia, hisz elmtn, B-re kell várnia, mert a jobbkezénél van.


A és C között lenne a kanyarodási szabály, de nem egyidőben haladnak tovább, mert itt C már elment rég.

2016. aug. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!