Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Műszaki vizsgán felül nekem...

Műszaki vizsgán felül nekem nőként kell az autó állapotával foglalkoznom?

Figyelt kérdés

Kb. évente van szervizben az autó, megmondom őszintén, marhára nem értek sem a fékfolyadék ellenőrzéséhez, sem semmihez. Még a guminyomáshoz sem. Azt a benzinkúton ellenőrzik néha.

10 éves autóról van szó, egyébként nagyon megbízható. Vajon elég, ha évente 1x látja autószerelő?



2016. szept. 15. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem értenek az autókhoz, és nem csak a nők.

Néhány egyszerű müveletet azonban ajánlott megtanulni.

Mindenek elött az olajszint ellenörzést, amit rendszeresen ajánlott elvégezni, normál esetben nincs vele több teendőd, de ha már a lámpa jelzi neked az olajfogyást, lehet késő.

Az sem árt, ha ablakmosó folyadékot tudsz tölteni a tartályba, hűtővíz szintet ellenörizni. Ha valami gyanusat észlelsz, megmutatod a szetelönek, kb a fentebb emlitetteken kívül nem szükséges több. Késő összel a fagyok elött a fagyállót nézesd meg a benzinkutassal

2016. szept. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Én legalábbis nagyon figyelek rá. Bármilyen apró változást megérzek vagy meghallok rajta :) Igaz nekem idősebb autóm van, előfordulnak apróbb problémák. Mielőtt szerelőhöz rohannék megszoktam mutatni ismerősöknek, akik először mindig azt mondják nincs semmi csak képzelem. Aztán néhány hét vagy hónap múlva kiderül, hogy tényleg igazam volt :) Az enyém eszegeti az olajat, az is alap, hogy időnként ránézek, tudjam hol tart. Guminyomást csak akkor nézem, ha megérzem, hogy valami nem kerek. Minden olyan alap dolgot, amit én magam is utána tudok tölteni vagy megtudok nézni azt szoktam is.
2016. szept. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az "évente van szervizben" azt jelenti, hogy akkor lecserélik a motorból az olajat?

Az egy évente esedékes müvelet, azzal nem foglalkoznak amüszakin, milyen a motorban az olaj, de ha elhanyagolod, jelentösen lecsökken a motor várható élettartama.

2016. szept. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

Az autókat nem úgy gyártják, hogy eladáskor meg kell igérnie a vevőnek, hogy istenbizony elvégez egy járműgépész tanfolyamot.

Elméletileg azért vannak a szervizek, hogy ha máskor nem is de félévente, évente karbantartsák az ügyfél autóját.


Az ügyfélnek nem kell semennyit sem érteni a jármű kezeléséhez, arra megvan a szakember..azok az emberek babrálnak az autójukkal, akik vagy nem tudják megfizetni a szerelőt, vagy akármilyen szinten, de értenek hozzá..


Például ha gimnáziumi, vagy egyetemi tanár vagy, akkor pont a kisebb gondod is nagyobb annál, mint hogy a fékolaj-szinttel foglalkozz.


Csak megnyugtatásként: évek óta futnak olyan márkák itt is, aminek a motorház tetejét csak szervizben tudja a szerelő felnyitni. Érdekes, azok a tulajok valahogy kibírják a motorházba kukkolás nélkül(is)


tégy te is így..


(a titok nyitja: a megbízható, szakmailag jó szerelő)

2016. szept. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Perszehogy nem kell,hiszen leellenőrizni egy fék vagy olajszintet ,gumi nyomását ,olyan messzemenő tanulmányokat és magas intelligenciát feltételez, ami kb csak az emberek 10%ának kiváltsága. Aztán így vegye az ember a "női tulajdonostól" a használt kocsit :D
2016. szept. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, de nem árt ezt-azt tudni sőt használ! Ha pl hallod hogy valami nem stimmel, honnan jöhet a hang kb, segít! Nem kell autószerelővé képezni magad, sőt még műszakissá sem, de egy picit azért érdemes utánanézni, megpróbálni az alapokat elsajátítani (folyadékok, gumik, szíjak, hangok, ellenőrzések, utántöltések legyen rutindolog sose tudhatod mikor szorulsz rá pl egy hűtőfolyadék vagy olajutántöltésre, azért ne kelljen már tréler vagy szerelő aranyárért ha te is tudsz annyit tenni hogy a következő szervízig oké legyen) mert ezeket otthon/útszélén meg tudod csinálni vagy ha gond van legalább meg tudod mondani mivel van/lehet a gond, akár telefonon, egy fél diagnózist tudsz mondani hogy mire számítson aki jön, mit hozzon akkor azt már tudja kb. Nőként mondom, hogy érdemes tudni hogy, ugyanis minket előszeretettel vezetnek félre szerelők, mondván: nő, úgyse tudja.... Akkor néznek nagyot ha tudod és nem mernek pl valamit nem kicserélni vagy elsumálkolni, rád sózni azt ami nem kell.
2016. szept. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"évek óta futnak olyan márkák itt is, aminek a motorház tetejét csak szervizben tudja a szerelő felnyitni."


WTF???? Egy pár ilyen tipust sorolj már föl lsz..

2016. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Régen volt az Audi A2, abban próbálkozott a gyártó hogy a motorháztető csak szerszámmal volt leemelhető..bele is buktak a dologba.
2016. szept. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nőként nem kell foglalkoznod az autóval, csak sofőrként. Ezért van, hogy jogosítványt csak annak adnak, aki előtte elvégzett egy tanfolyamot a gépkocsik alapvető műszaki tulajdonságairól, és le is vizsgázott belőle.


Bár ha azt nézzük, hogy a KRESZ-szabályokkal sincs tisztában sok ember, pedig tanulta, akkor miért pont a saját autóját ismerné valaki?

2016. szept. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, nő vagyok :) Meg is buktam műszaki vizsgán :)
2016. szept. 17. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!