Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbkéz szabály, nem tiszta...

Jobbkéz szabály, nem tiszta eset, hogyan kell?

Figyelt kérdés
Adott egy egyenrangú kereszteződés, szabályos X alakú. Jobbra nekem áll egy kocsi, menne tovább egyenesen, én is mennék egyenesen,elvileg neki elsőbbsége van,mert jobbra van tőlem. Közben nekem szemből érkezve jönnek a kocsik szépen sorban haladnak egyenesen,láthatóan sokan egymás mögött,e miatt áll a nekem jobbra lévő autó. Én elindulhatok egyenesen ,annélkül ,hogy elsőbbséget adok a nekem jobbra lévőnek? Hiszen ő "fogva van" a neki jobbról érkezők által . Vagy ki kell várnom míg mindenki elhalad a kereszteződésben mert akkor is elsőbbséget kell adnom a jobbra lévőnek ha úgymond nincs értelme?

2016. okt. 20. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
6%

Az altalad vazol helyzetben mar nem a jobbkez szabaly ervenyesul eloszor hanem a kanyarodasi szabály!

Jobbkez szabaly csak akkor van egyen rangu keresztezidesben,ha csak 2-en vagytok benne es a masik neked jobbrol vagy balrol all!

2016. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Ebből a szituból szokott az keletkezni, hogy tisztelt bíróság! A jobbról jövő fogva volt, tehát azt hittem, akkor mehetek...ha már ő úgysem tud..


addig kell várni, míg a jobbról"fogott" jármű vezetője jelzi, hogy lemond az elsőbbségéről, vagy elmegy a sor...


ilyenkor még az is lehet(szabálytalanul) ha te egy háromtonnás Hummerban ülsz, és mész ha enged, ha nem..

meg ha ráddudáénak hátulról hogy miért nem mész öcsisajt?...ekkor szoktak elindulni(meg később a helyszínelők is)

2016. okt. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1-es,nem kanyarodik senki, csak mennének át egyenesen a kereszteződésen.
2016. okt. 20. 15:10
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Akkor meg a veled szemben levo megy eloszor aztan aki neked jobbra van aztan te
2016. okt. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Amúgy igen, azért merült fel a kérdés mert ilyen szituban egyből dudál anyázkodik a mögöttem levő, ha nem megyek át a jobbra lévő előtt,pedig kresz szerint nekem és a höbörgőnek sincs elsőbbsége.


Volt is már eset hogy átmentem,de olyan is hogy nem. Szóval nagyon cifra helyzet ez számomra,kb a sehogy sem jó ,esete.

A nekem jobbra lévő elvileg nem indulhat neki ,mert akkor nekimenne a neki jobbról jövőknek. De olyannal is találkoztam hogy a nekem jobbra lévő nyomatékosítva az elsőbbségét elém állt félpályára és nem is tudtam volna elmenni előtte. Mondjuk akkor is nyomták a dudát de ez már alap :D

2016. okt. 20. 15:23
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen egyértelmű a szitu, a jobbról jövő autónak elsőbbséget kell adni.

A tülkölőkkel meg nem kell foglalkozni.

2016. okt. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
# 6-osnál a pont!
2016. okt. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
KRESZ szerint természetesen elsőbbséget kell adni neki, de ha a való életben előfordul ilyen szitu, akkor azért nyugodtan átmehetsz, ha nincs rendőr a környéken. De fontos, hogy meglegyen a szemkontaktus azzal, akinek elsőbbséget kell adj, és lásd, hogy nem akar mégis elindulni.
2016. okt. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell várnod amíg elmegy, ezért jobbkezes és van a szabály. Ha villant/int hogy menj akkor mehetsz el előtt csak, egyébként nem.
2016. okt. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!