Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmi vizsga bukás, tanácsok?

Forgalmi vizsga bukás, tanácsok?

Figyelt kérdés
Megbuktam forgalmin legutóbb, az történt hogy sávot akartam váltani, hátranéztem nem jött semmi, lassan elkezdtem áthúzni a kormányt, majd jött egy autós nagy sebességgel, hirtelen előbukkant a kanyarból és így visszahúztam a kormányt (nem rántottam, az autó még nagyon át se ment a vonalon) . Nem fékezett vagy lassított az autós, nyomta tovább, nem nagyon tűnt akadályozásnak, de megbuktam a vizsgán emiatt, így alakult. Elment az önbizalmam, előtte levezettem a kötelező órát, az oktató is meglepődött hogy nem sikerült, mert amúgy nem voltak problémák. 1 hónap múlva lesz legközelebb lehetőség, plusz órákat már nem tudok venni ha akarnék se, mert nincs rá keret, meg amúgy se lett volna rá szükség, mert az eddigi vezetés során sem volt probléma. Az a baj, ha most így nem sikerült, amikor előtte gyakoroltunk végig és nyugodt szívvel mentem vizsgára, most 1 hónap kihagyással, önbizalomhiánnyal hogy sikerülne.?!
2016. okt. 26. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Pár órát előtte mindenképpen vegyél mert az a kevéske rutin elvész pár hét alatt sajnos. 5 is elég, de 0 órával egy hónap kihagyással meredek lenne.

Vannak helyzetek amikor nem rajtunk múlik a bukás, a haverom már 2 saroknyira volt a biciklistől akit kikerült szabályosan, majd a biztos hátranézett és a biciklis kacsázott... ennyiért bukott.. Az oktatója is értetlenül állt előtte.

2016. okt. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Pedig nem ártana a következő vizsga elött még néhány órát gyakorolni.

Nem a bukás miatt, benne van a pakliban, hogy nem sikerül a vizsga, de az egy hónap kihagyás sok lesz.

A jogosítvány szerzést nem lehet előre kiszámolni, hogy az mennyibe fog kerülni. Addig el sem szabadna kezdeni, amíg anyagilag nincs rá keret. Megteheted, hogy nem vezetsz a következő vizsga előtt semmit, de talán mégis jobb lenne heti egy vizsgamenetet gyakorolni, alkalmanként egy óra.

A bukásod körülményei nem teljesen tiszták, de talán lassan kényelmesen akartál sávot váltani, és megijjedtél a mögötted érkezőtől - sávváltáskor menni kell lendületeden, de mégis ovatosan, ha beférsz.

Rutintalanságból eredő hiba, de buktatnak érte. Ritkán előforduló eset, kicsi az esélye hogy a következő vizsgán is lesz olyan

2016. okt. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az oktatóm is mondta, hogy jól kifogtam ezt a kedves illetőt, és igen rutintalanság is közrejátszott,nem mentem gyorsan főleg h kanyar után volt ez, de a sofőr gyorsan jött, mondta a vb is hogy biztos szabályt szegett, de ez nem mentesít semmi alól.
2016. okt. 26. 17:15
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos ez szerencse kérdése is.Legközelebb hátha több szerencséd lesz.Eléggé szánalmas hogy ilyenekbe beleköt a vizsgabiztos.Nálam olyan volt hogy lassítottam mert pocsolyás volt az út és nem akartam lecsapni az embereket.Persze a vizsgáztató egyből belekötött hogy miért csinálok indokolatlanul "hirtelen" fékezést,pedig nem is hirtelenül fékeztem de mindegy és mögöttem se jött senki...Szerencsére nem buktatott meg de ennyi erővel ezért engem is megbuktathatott volna csak szerencsém volt
2016. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már elment a kedvem az egésztől, az egész iskolától, vezetni is úgy jártam mintha fogamat húzták volna, rühellem az egészet erre még mindig nincs vége
2016. okt. 26. 20:45
 6/10 szántóvető ***** válasza:
95%
"lassan elkezdtem áthúzni a kormányt"-vagyis addig töketlenkedtél amíg utol nem értek hátulról.legyél határozottabb,ha nem jön senki akkor találd meg a helyedet az új sávban.egyébként nem tudom hogy milyen tanácsot vársz.pótórát meg kötelező venni nem?
2016. okt. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem, már nem kötelező, csak erősen ajánlott ugye..
2016. okt. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
ja, az autós iskola pénztárcája erősen ajánlja...
2016. okt. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bár erős volt a buktatás, ha csak ennyi lett volna a hibád,

de tény, hogy sávváltásnál nem töketlenkedünk.

Nagy sebességgel jön, jó esetben észleli, hogy irányjelzel,

de úgy van vele, hogy még a másik sávban vagy, és ő gyorsan

jön, te pedig látod (mert figyelsz), ezért el fogod enged-

ni.

Sávváltásnál hátranézel, felméred távolságot, kivágod az

jelzést, mégegyszer hátranézel, és már mész is. 1-2 mp

alatt sávot kell váltanod, mert különben tényleg zavarod

a többieket. Illetve nem egyszer látni olyat, hogy kint

felejti valaki az irányjelzést, és akkor most WTF?...

2016. okt. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem szabad visszahúzni a kormányt, elbizonytalanodni, mert azzal a többieket bizonytalanítod el és az bukás, az autó mozgása is utal arra hogy mit fogsz csinálni, lehet te kis mozgásnak érzékelted, de a valóságban az elég sok cm, egy kis kormánymozdítás is. A vonal mellett maradhatsz de haladni is kell közben.


A saját érdeked hogy átmenj ha már beleölted a pénzt, az iskola is azért ajánlja hogy párat vegyél mert szükség van rá valóban, 1 hónap baromi sok idő! Nálunk konkrétan mondta az oktató hogy ő akkor mondja hogy óra kell ha kell tényleg, ha van reális esély hogy átmegy valaki akkor nem, sőt a vizsga előtt mondta hogy menjünk át legyünk ügyesek mert nem akar velünk hónapokig szórakozni, miközben menne a dolog, neki is várnak az új tanulók és a vizsgázók élvezek előnyt. Ha lehúzós az iskola azt azért észre lehet venni pl 40-50.óra körül sincs szó vizsgáról (bár van akinél tényleg még nem jöhet szóba) és aki hagyja az így járt...

2016. okt. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!