Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tippek/tanácsok a 4. forgalmi...

Tippek/tanácsok a 4. forgalmi vizsgához? Háromszor buktam meg, hülyeségek miatt. Két hét múlva újra nekifutok.

Figyelt kérdés

Bocsánat, de kicsit hosszú lesz. Aki elolvassa, és tud valamit mondani, nagyon hálás leszek.


Az első oktatóm magának való volt, csak a saját vizsgáztatási aránya érdekelte, még le is cseszett, mikor második alkalommal megbuktam nála, iszonyatos személyeskedésbe kezdett az anyagiakat illetően (!). Mindkét alkalommal parkoláson buktam meg (Az elsőnél rossz helyet választottam merőleges, jobbra hátra parkoláshoz (kifelé balra kell jönni, amin érintettem volna a záróvonalat, meg a parkolás se ment túl jól). A másodiknál balra hátra parkolás közben valaki hirtelen bejött mögém, jobbról került ki úgy, hogy még a parkolóhelyemre is be kellett húzódnia, hogy elférjen... Megjegyzem, az úttest kb. négy kocsi szélességű, és senki nem akadályozta volna, hogy szabályosan balról kerüljön ki.)


Aztán oktatót váltottam, de benne se voltam túl biztos. Nála meg 40+ óránál olyan problémáim jöttek elő, hogy nem ment az egyesbe váltás. Végül azon buktam meg, hogy egy forgalmasabb útra való kikanyarodás közben balról valaki bevágott elém, aki egy kanyarodó autó mögül nem látszott. Fékeztem, megálltam volna biztos távolságon, de az oktató is fékezett...


Most másik suli, új, ezúttal női oktató. Ezúttal úgy érzem, ez az illető tényleg tud tanítani is, nem csak vezetni. Tétova és kissé bátortalan vagyok a városban néha, de nem vétek komoly hibákat. Mellette eleve sokkal magabiztosabb vagyok... Viszont a korábbi tapasztalataim alapján, a vizsgán szörnyen ideges leszek és esetleg elfelejtem a tanultakat, vagy majd nem tudok annyira figyelni... A parkolások az eddigi két oktatómhoz képest forradalmian jól mennek.


Muszáj sikerülnie, mert utána kifutok az időből, lejár a KRESZ-vizsgám is.


Tudna valaki tanácsot adni, hogy hogyan küzdjem le ezt a gyomorgörcsöt és idegességet, hogy átmenjek a vizsgán? Nagy szükségem lenne a jogsira... December 8-9 körül lenne a vizsgám, holnap megyek vezetni. Az oktatóm szerint egyébként nem hiszem el, hogy ha valamit jól csinálok, bizonytalan vagyok abban, amit tudok.



2015. nov. 23. 16:49
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:
0%
Eltolnám azt a jogsiszerzést pár évvel. Mondjuk... 80?
2015. nov. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gondolj arra, amit itt leírtál. Hogy most sokkal jobban megy minden, a parkolás is.

Nagyon frusztráló lehet egy rossz oktató, nagyon el tudja venni az ember önbizalmát, ha türelmetlen, kiabál.

De most hogy te is jól érzed magad órán, már jobban megy minden.

A vizsga is olyan, mint egy óra, csak még plusz egy ember ül bent.

Nem kell félni, hiszen már tudod, hogy hogyan zajlik, mi lesz.

2015. nov. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én vizsga előtt bevettem egy Renit,izgultam végig( természetes)

És hiba pont nélkűl végig mentem,viszont azt mondta a vizsgabiztos,hogy legyek határozotabb.

Szóval..legyél határozott és mielőtt bármit teszel gondold át.

Nekem az írásodból az jönn le,hogy kicsit legyél körűltekintőbb és nem igazán kénne már izgulnod,hísz nem elsőnek csinálod.

2015. nov. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#1: Nem megy rosszul a vezetés, csak bizonytalan vagyok. Semmiféle balesethelyzetbe vagy annak menthetetlen közelébe nem keveredtem, egyszerűen a vizsgát túlidegeskedem. És idegesen lassabban reagálom le a dolgokat - ez órán nem jön elő. Illemtudó és figyelmes vagyok, a szabályokkal nincs gondom, nem közlekedek veszélyesen. A parkolást se úgy rontottam el, hogy nekimentem volna, de hülye szögben sikerült az elsőnél beállnom, és az oktatóm kifakadt, "elunta". Nagyon bánom, hogy már ott nem váltottam oktatót.


Nem mellesleg, 1 teljes évet kihagytam a 3. vizsgám óta, csak egy pár hete kezdtem el újra.


#2: Neked külön köszönöm. Tény és való, hogy sokat javult a jelenlegi oktatómmal minden. Az egyik volt oktatóm hozzáállása leírható annyival, hogy "Ne beszélgessünk", ezzel szemben engem ellazít, hogy beszélgetünk erről-arról, ha nem úgy érzem magam, mint valami kisiskolás, akit kussra intettek. A mostani oktatóm nem is ért egyet az ilyesmivel. Rendes, közvetlen, segítőkész.


#3: Igyekszek körültekintő lenni, előre gondolkodni. Az izgulás mindenféle vizsgahelyzetben előjön nálam, vagy valahol, ahol számonkérnek valamit. Azon próbálok dolgozni, hogy lazábban álljak hozzá.

2015. nov. 23. 17:51
 5/7 anonim válasza:
100%

Amennyiben valaki hajlamos vizsgahelyzetben a gyomorgörcsre és az idegeskedésre, sajnos ez nem változik egykönnyen.

Talán ami segíthet, ha a vizsgára fókuszálsz, minden mást, jövőbeni terveket, aggodalmakat kizársz az elmédből.

Sok ismerősöm van, akit többször megbuktattak, ismerek olyat, aki PÁV vizsgálatra volt kénytelen elmenni (sokadik vizsga után), mindannyian biztonságosan, balesetmentesen vezetnek évek óta. Az első forgalmi vizsgám idején még nem voltam készen, megérdemelten buktam meg. Utána még órákat vettem, a következőn is széjjelizgultam magam, sikerült, amin én csodálkoztam a legjobban. A jogosítvány birtokában a vezetés egészen jól ment, izgultam, hogy nincs mellettem oktató és pedálok, én vagyok a felelős. De előjöttek amiket megtanultam és ez a lényeg. Ezeket csak tanulságként írtam.

Még valami: az oktatók nem szoktak dícsérni ha nem jól csinálsz valamit. sőt... nyugodtan hidd el neki, ha azt mondja, hogy tudod. Parkolásnál ne kapkodd el, csak nyugodtan, van rá idő. És gondolj arra, hogy ez most menni fog, mert sokat tanultál, gyakoroltad, az oktató elégedett veled. A vizsga előtt ha lehetőség van, pihend ki magad. Sok sikert kívánok, bízom benne, hogy menni fog.

2015. nov. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat kinlódtam a 4 vizsgám sikerült nemrég. A 4. oktatóval.Rossz iskolát választottam Az első oktatómmal 4 órát sikerült vezetnem másfél hónap alatt. A második oktatóm állandóan üváöltözött gyomorgörcsel szálltam be az autóba már indulásnál lefulladt elkezdett üvöltaözni s én kiszálltam a saját pénzemért nem vagyok hajlandó ezt eltűrni. Jött a harmadik oktató nagyon rendes volt rájött, hogy én nem voltam rutinon s elkezdük a rutin pályát 18 óra után. Aztán jött a nyár diákok s itt sem jutott rám idő csak kb hetente egy vagy kéthetente egy alkalom. Szabadságra ment, péntek szombaton nem dolgozott stb. Gondoltam egyet mit veszíthetek autósiskolát váltottam. Itt találtam rá az én Oktatómra. Türelmes nem kiabált heti 4-5-órát vezettem.Ha kellett a kresz szabályt is elmagyarázta, ha egy forgalmi szitu nem ment annyira többször elvitt ugyanoda (telezöldes forgalomirányítás),csak jókat tudok mondani.A forgalmi vizsgám nem sikerült valamit mindig elrontottam de ez is előnyömre vált úgy gondolom. Azt mondta az utolsó vizsga előtt csak el kell higgyem magamról hogy meg tudom csinálni és a 4. sikerült. A lányomat is hozzá vittem. Sok sikert.
2015. dec. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, kedves utolsó válaszadó!


Most érzem leginkább közel magam ahhoz a szituációhoz, amit leírtál. Azt mondogatja mindig, hogy az önbizalmamon múlik, és el kell hinnem magamról, hogy menni fog. Csütörtökön nekifutok.

2015. dec. 7. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!