Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsisként mi a legjobb...

Friss jogsisként mi a legjobb módja a rutinszerzésnek alig fél év kihagyást követően?

Figyelt kérdés
Még márciusban szereztem meg a jogsit és alighogy be ültem volna a családi autóba, édesapám totálkárosra zúzta. Mivel elég csórók vagyunk csak nemrég sikerült venni egy használt autót, természetesen eközben nem volt mivel gyakorolnom és rutint szereznem. Most pedig ott tartok, hogy végre van egy kocsi, amit vezethetnék, de mivel lassan fél éve nem vezettem, saját magamon érzem, hogy kiestem a rutinból és kevesebb önbizalmam van beülni, mint ahogy anno lehetőségem lett volna rá. Arra gondoltam, hogy hétköznap éjszakánként (23 után) elmegyek vezetgetni, mivel akkor jóval kisebb a forgalom, sokkal kisebb az esély egy balesetre és legalább ismét visszaszokok a vezetéshez. Esetleg vannak-e olyan tesztpályák/elhagyatott helyek, ahol vissza zökkenhetnék a régi kerékvágásba? Tényleg nem akarok senkit sem veszélyeztetni a zöldfülűségemmel, de most már én is dolgozok és autóval sokkal kiszámíthatóbb lenne munkába járni. Kérlek, adjatok valami tanácsot!

2016. okt. 28. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Az éjszakai vezetést nem tartom jó ötletnek, előbb a nappali közlekedésben szerezz rutint, lesz tanulni való az éjszakai közlekedésről is, de ne az legyen az első lecke.

Az indok egyszerű, éjszaka még jól kivilágított környezetben sem látsz minden, és amíg nincs némi rutinod, inkább olyankor gyakorolj, amikor legalább rendesen látsz (nappal)

Természetesen nem csúcsforgalomban kell lavíroznod, keress gyér fogalmú helyeket, ahol azért az út elég széles, és nincs tele parkoló autókkal.

Fokozatosan kell visszatérni a nagyobb forgalomba - helyet nem tudok, de mindenkinek van a környezetében csöndesebb környék.

2016. okt. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ebből azt szűrte le, hogy korábban a szüleid sem tanítottak vezetni... ez végül is nem probléma. :)

A jogsival nem tanulsz meg vezetni, csak megmutatták neked, hogyan kéne használni a kocsit, és hogyan kellene viselkedned a forgalomban.

Teljesen mindegy mennyi időt hagysz ki a jogsi megszerzése és a rendszeres vezetés között, úgy sem tudsz vezetni! Ehhez min 50000 km szükséges. Mivel mindig lesznek váratlan helyzetek. Ilyen mértékű tapasztalattal, már nem fogsz pánikólin és ösztönösen tudni fogod mit kell tenned. :)


A cél nélküli vezetésnek szerintem semmi értelme, mert ezzel csak kikerülöd akaratlanul is a közlekedési konfliktusokat... (pl: szabálytalankodók, hülye gyalogos...). Lehetőleg nappal vezess kezdetben, mert sötétben a szembe jövő fénye elvakít, és azt meg kell tanulni kezelni. Ha az alap vezetés is nehézkesen megy erre mér nem biztos, hogy tudsz koncentrálni.

A legjobb az lenne, ha valaki akinek van rutinja beül melléd az első 1-2 ezer km-re. Ő majd figyel a hülyeségeidre, szükség esetén meg beavatkozik.


De ha már úgy is akarsz menni gyakorolni, akkor először váltanod kell megtanulnod. Valami kertvárosi részen ezt jól meg lehet tanulni. Mert most már az oktató nem fog segíteni elindulni, kuplungozni ... Mikor eléred azt a szintet, hogy nem feszülsz be egy kanyarodáskor, vagy elinduláskor, amit magabiztos végzel el, akkor már megbirkózol a nagyobb forgalommal is. Mert ekkor már a váltás nem köti le a figyelmed nagy részét, és jobban tudsz figyelni a környezetre.

2016. okt. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vezetni kell. Sokat. Nem kell óvatoskodni, hanem kimész a forgalomba, és vezetsz ahova akarsz.
2016. okt. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon bizonytalan vagy akkor menj el egy autós sulihoz, lehet venni órákat jogsival is pont ilyen esetekben, hogy szerezz egy kis önbizalmat plusz pár órát a visszaszokáshoz! :)
2016. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megkérhetsz valakit, hogy üljön melléd, és szóljon, ha valamit nem jól csinálsz.

(Természetesen nem olyanra gondolok, aki állandóan okoskodik vagy történetekkel szórakoztat, hanem aki tényleg érdemi segítség.)

2016. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#4: Elég ciki lenne a volt oktatómmal összekacsintani a piros lámpánál a nagy T felirattal a fejem fölött, szóval ezt az opciót inkább kihagyom és majd az üres délelőttökön megyek kocsikázni a kertvárosi utcákban.
2016. okt. 31. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!