Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez ilyenkor súlyos szabálysértés?

Ez ilyenkor súlyos szabálysértés?

Figyelt kérdés
Egyik nap mentem az autópályán, sötét volt és esett az eső, közepes forgalom volt. A külső sávban haladtam kb. 120-al, amikor hirtelen az előttem haladó autó vad fékezésbe kezdett, azt is láttam, hogy előtte is megy autó és az is padlóféken van. Én is elkezdtem fékezni ahogy a csövön kifért, ugyanakkor közben belenéztem a tükörbe, láttam, hogy a belső sáv üres, gondoltam bemegyek oda. Bementem és ekkor láttam meg a nagy fékezés okát: baleset történt az egyik autó elállta a belső sáv felét, (még a szalagkorlát mellett eléggé nagy padka volt, félig azon állt). Nem világított, sötét színű volt, így az esőben/sötétban tényleg csak az utolsó pillanatban vettem észre, ekkor kb 40-50 km/h volt az autóm sebessége. Szerencsére pont elfértem mellette, így nem mentem bele, kikerültem, megállni már nem tudtam volna a vízes úton, ahogy elmentem mellette jött a következő meglepetés, most a mellettem a szélső sávban haladó autó kezdte el befelé húzni a kormányt. Ekkor vettem észre a másik összetört autót félig a leállósávban, félig a külső sávban, az előző autó után kb. 10 méterrel. Így gyorsan én is közelebb húzódtam a szalagkorláthoz, hogy a szélső sávban jövők elférjenek. Ez az egész rohadt gyorsan történt, eléggé para volt. Beletelt jó néhány másodpercbe a megdöbbenés után, mire eljutottam odáig, hogy meg kéne állni segíteni. Ekkor gondoltam is, hogy kiállok a leállósávba, viszont jöttek mellettem a külső sávban folyamatosan, nyilván ők is ekkor kapták csak össze magukat. Mire kijutottam a külső sávba és lehetőségem lett volna félre állni már relatív messze voltam a balesettől (200 méterre simán voltam). Így végül úgy döntöttem, hogy nem állok ki a legálló sávba. Ez így ebben a formában segítségnyújtás elmulasztásának számít?
2016. nov. 7. 19:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Jobb is hogy nem álltál meg, 10 percen belül valaki teliberongyolt volna. Egyébként nem kell magyarázkodni, sikeresen elkerülted a balesetet, úgyhogy ügyes voltál, állítólag a tükörbe is néztél, nem csak rángattad a kormányt, szóval nincs itt semmi gond.

De ha már ráfutásos baleset:

[link]

2016. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!