Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezért a rendőr tényleg feljele...

Ezért a rendőr tényleg feljelenthet valakit vagy elveheti a jogsiját?

Figyelt kérdés
Tegnap történt egy ismerösösömmel,hogy a pasi aki kegakarta venni az autóját beült a vezető ülésre,ismerösöm az anyós ülésen ült én meg hátul...Meg kérdezte a pasit,hogy van e jogsija azt mondta van..Erre abban a pillanatban beinditotta az autot de az lefulladt...Ekkor a mögöttünk álló rendőr autó levillogott minket aztán jött a móka..Szondáztatás,igazoltatás stb..Kiderült,hogy a pasi aki kegakarta venni az autót elvan tiltva a vezetéstől... Az a vicc,hogy az elején motorral jött a helyszinre.... Lényeg a lényeg?hogy ezaz egész egy benzinkút MELLETT történt ahol nem járt autó..A rendör feljelentette az ismerösöm mert,hogy engedte vezetni a csávót ugy,hogy nincs jogsija...De nem vezette az autót a pasi csak beinditotta de lefulladt... Azt is mondta neki a renor,hogy örüljön,hogy nem veszi el a jogsiját....
2016. nov. 24. 13:05
 1/9 A kérdező kommentje:

*megakarta

*rendőr

2016. nov. 24. 13:06
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, büntethet ilyenért. A saját autòdat nrm adhatod oda olyannak, aki nem alkalmas vezetèsre ès/vagy nincs jogosítvànya. Ugyanis ha valamit okoz, az autò tulajdonosa a felelős.
2016. nov. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

".De nem vezette az autót a pasi csak beinditotta de lefulladt"

Járó motornál a volán mögött ült. Hiába nem indult el, attól vezetőnek minősül. Csak gondolj bele, hogy lefullad, megugrik az autó és mondjuk pont előtte áll egy kisgyerek. Az megsérül és egyből elő is jön a felelősség kérdése.


De nem hinném, hogy a barátodnak lesz ebből baja. A vevő jelölt motorral érkezett, Te is ott vagy tanúnak. feltételezem meg lett hirdetve a jármű, telefon, emil forgalom volt a két fél között.


Szerintem a másik félnek majd többet kell magyarázkodnia az ügyésznek.

2016. nov. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az esettől függetlenül sem úgy működik az autó adás-vétel, hogy jön egy ismeretlen, bepattan a vezetőülésbe, és uzsgyi...

A kiprobálás nem az első lépés, akkor is először a tulajdonos vezet, s ha úgy dönt hogy átadja a kormányt, valóban meg kell győződni arról, hogy az illetőnek van-e jogositványa.

Ez viszont nem is egyszerű, ezért jobb, ha a vevö jelölt önként megmutatja a jogosítványát, nem vár a kérésre

2016. nov. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap kerestem rá erre a témára egy másik kérdéshez.

Ha nem tudta, hogy nincs jogsija, akkor nem vonható felelősségre.

Ami a vevőt illeti: ha a kormány mögé ül, már vezetők számít. Ha a kocsin nincsenek kerekek, a motor ki van szerelve, de a gyereket engeded beülni a kormányhoz, akkor ő vezető.

Szóval a pasit ellen eljárhat a rendőr, büntetést is kaphat.

2016. nov. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Ketten állítjátok, hogy ő állította van jogsija..azt is, hogy csak beindította, nem akart menni sehova...de véletlenül sebességbe rakta.


arra ügyeljetek, hogy egyformát mondjatok, ha törik, ha szakad.


Nem veheti el a jogsiját.

2016. nov. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os! Mint írtam, aki a kormánynál ül, téglákon álló járműnek is a vezetője. Azt kidumálni nem lehet.

Az előadó jóindulatán múlik, merre hajlik.

2016. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ketten voltatok ott, ketten tudjátok tanúsítani, hogy azt hazudta, hogy van jogosítványa. Ti viszont nem vagytok feljogosítva arra, hogy ezt ellenőrizzétek. Meg legyünk már kicsit őszinték, ki a franc gondolná, hogy úgy jön el a delikvens kocsit venni, hogy nincs jogosítványa. Főleg, ha motorral jött.


Szerintem a feljelentés alaptalan, honnan kellett volna tudnotok, hogy hazudik.

2016. nov. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez kajakoskodás volt a rendőr részéről meg én ugy tudom hogy egyedül nem is igazoltathat. De amugy az igaz hogy ha olyan ember vezeti az autot akinek nincs jogsija de van a kocsiba olyan akinek van az valóban büntetik. De fellebezzetek mindenképp ne haggyátok magatokat mert ezek mind azthiszik h nekik mindent lehet :@
2016. dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!