Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az uj szuper trafipax buntet,...

Az uj szuper trafipax buntet, ha a sargan megyek at? Kapott valaki mar ezert csekket?

Figyelt kérdés
2016. nov. 28. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Amennyire tudom, a próbálkozás - nem az új kütyühöz kötve - megbukott.

Eleve vagy folyamatos mozgó kép kell, vagy legalább három olyan, ami alkalmas a szabálysértés megállapítására.

Egy súlyos balesetnél kifizetődő lehet akár több milliós szakértői költséget is bevállalni a történtek tisztázására.

Egy sárgán áthaladásnál nyilván ez képtelenség.

Amikor a lámpa vált, csak akkor szabad továbbhaladni, ha biztonságosan megállni nem lehet.

Erre te azt mondod: Én úgy ítéltem meg. Pont. A hatóság dolga bizonyítani, hogy füllentesz. Nem megy.

2016. nov. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Hihetetlen hogy megetettek az embereket ezzekkel az uj szupertrafipaxokkal,hogy még azt is latjak reggeliztél-e aznap......nem tudnak ezek semmit csak sebességet mérni,azt is csak az előttük levo 100-150meteren!
2016. nov. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es: ha további pénzt áldoznának a szoftverfejlesztésre, akkor a sebességmérésnél jóval többre lennének képesek ezek a kütyük. Ne feledd: már önvezető autók is léteznek. Ahhoz képest egy sárgán áthajtást ellenőrző algoritmus már ujjgyakorlat egy, a szakterületen dolgozó programozónak. Csak meg kellene fizetni - a szupertraffi hardveresen alkalmas volna a feladatra.
2016. nov. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, hogy a traffi lefényképezi vagy levideóz egy sárgán átmenést, neked küldik a büntit. De a bünti akkor sem lesz jogos, mert te mondhatod azt, hogy azért mentél át a sárgán, mert már nem tudtál biztonságosan megállni a lámpáig. És ez valószinüleg így is volt. Úgyhogy no para.
2016. nov. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"ha további pénzt áldoznának a szoftverfejlesztésre, akkor a sebességmérésnél jóval többre lennének képesek ezek a kütyük"


De nem áldoznak!Igy marad a sebessegmeres!

Illetve az ami mar mas is irt itt!Hogy ha mast is figyel es esetleg tenyleg kapsz valamit megfellebezed,azt csókolom!

2016. nov. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Rendben! Koszonom a valaszokat!

Megnyugodtam :-) Ha mégis kapok buntetest, megirom!

Egyik ismerosom rendszeresen telefonal vezetes kozben, azt mondta hogy telefonalt mar ugyis, amikor atment a traffin, még nem jott neki buntetes.

A ferjem is allt mar meg megallni tilos tablanal az ut szelen es csak elindulas utan kapcsolta be az ovet, akkor vettuk eszre, hogy nem messze van egy szuper trafi es nem jott buntetes.

Elvileg az ovet nezi, de akkor ilyen alapon minket is megbuntethettek volna, mert kresz szerint nem elindulas utan kell bekapcsolni az ovet...

2016. nov. 29. 12:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2012. szeptember 1-től nem büntetik a sárga jelzésen való áthaladást.

Egy, Bíró Márk országgyűlési képviselő által vezetett közlekedési munkacsoport javaslatára akkor több közlekedési szabálysértés büntetési tételét csökkentették (többek közt a piroson áthajtásét 100-ezer Ft-ról 50-ezer Ft-ra).

A munkacsoport erősen kifogásolta a rendőrség gyakorlatát, hogy 2009-től kezdődően, 2011-től egyre elterjedtebben bírságoltak a sárgán való áthajtásért. Elérték Pintér Sándor belügyminiszternél, hogy 2012. szeptember 1-től felfüggeszti a rendőrség a sárgába való behajtásért a bírságolást, amíg nem lesz a sárga fény előre jelezve (például visszaszámlálóval, vagy villogó zöld fénnyel).

Úgyhogy, azóta sem rendőr, sem rendőrségi eszköz nem büntet a sárgába hajtásért.


A „szupertraffipax”-ok (Fix telepítésű Komplex Közlekedési Ellenőrzési Pontok), több rendőrségi ismertető videó alapján a következőket ellenőrzik:

- sebesség (de csak a közigazgatási bírság tartományában levő túllépések esetén készül felvétel),

- becsatolt biztonsági öv,

- kötelező haladási irány be nem tartása,

- záróvonal átlépés,

- vasúti átjárón áthaladás tilos jelzés esetén,

- forgalomirányító készülék tilos jelzésén való áthajtás,

- leállósáv használata szabályának megsértése,

- autóbusz forgalmi sáv használatának ellenőrzése.

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=BZSZ7mnwCfI

Az jól látszik a bemutatókból, hogy igencsak „rövidlátó”.

A fentiek közül közel sem minden funkciója használható mindenütt. (Például, ha a környéken sincs vasúti átjáró, buszsáv, vagy autópálya leállósáv, akkor azt eleve nem ellenőrizheti.)

És, nem jár messze az igazságtól, aki szerint tulajdonképpen sebességmérő. Az alábbi cikk szerint összesen napi egymillió járművet ellenőriznek, ez egy hónap alatt 30-, 31-millió. A bírságolások mennyisége pedig:

- 28 999 gyorshajtás,

- 116 biztonsági öv,

- 68 leállósáv,

- 27 piroson áthajtás,

- 1 vasúti átjáró tilos jelzésén áthajtás.

[link]

El lehet képzelni, hogy 30-, 31-millió ellenőrzött járműnél (persze nem tudni, mennyi az olyan, ahol nincs is biztonsági öv) csak 116-an nem használtak biztonsági övet? Sokkal valószínűbb, hogy ténylegesen alig ellenőrizhető, inkább csak járulékosan derülhetett ki, más szabályszegés (jellemzően gyorshajtás) bírság emberi ellenőrzésekor.

2016. nov. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

És ha pont azon a lampan mentem at, amire fel van szerelve a trafi?

Akkor hogyan keszitenek felvetelt a lamparol es a kocsimrol egyidejuleg?


(Az elozo belinkelt videok alapjan valoban tudnak tobb mindent is ellenorizni...)

2016. nov. 29. 19:45
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

M3-s bevezetőn, én is beszipkáztam a fényviszonyok miatt, ott van olyan trafi, ami elvileg mindent néz. Későn vettem észre a sárgát, és akkor váltott pirosra.

Bent voltam a kereszteződésben, hiába fékeztem, visszatolatni esélytelen, meg tilos is, is így padlógáz, és tovább. Nem lett bünti.

2016. nov. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!