Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyenrangú útkereszteződésben,...

Egyenrangú útkereszteződésben, ha minden oldalról érkezik valaki (tehát mindenkinek van jobbra valaki) és mindenki egyenesen haladna tovább, akkor kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

2016. dec. 6. 09:49
 1/9 anonim válasza:
100%

Ilyenkor megegyeznek:

KUAE lép érvénybe :) "Kölcsönös udvariasság alapelve"


Aztán ott mutogatnak egymásnak, hogy "Menjél te!" "Nem, menjél te" :)

2016. dec. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Shai-Hulud ***** válasza:
84%
majd egyszerre elindulnak, és utána meg azt mutogatják egymásnak: A tiedét! Nem, a tiedét! :-DDD
2016. dec. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez a helyzet a gyakorlatban a legritkábban fordul elő. Valószínűleg lesz egy határozottabb, aki behajt azonnal.

Én 4-5 éve vezetek, de ilyen helyzetben még nem volt részem.

2016. dec. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Én 4-5 éve vezetek, de ilyen helyzetben még nem volt részem."


Én 26 éve, de még én sem találkoztam ilyen szituval. :-)



Kérdező:

Ahogy az első írta: kölcsönös udvariasság elve.

Csak egy valaki kell, aki lemond az elsőbbségéről, utána már tiszta a helyzet.

2016. dec. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én találkoztam ilyen helyzettel, de ott én voltam a határozottabb és lassan betoltam a kocsi orrát a kereszteződésbe, fékkészenlétben. Nem is volt semmi gond
2016. dec. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Beviz Elek ***** válasza:
Jobbkezesnél még nem jártam így, de apró körforgalmaknál igen. Az apró azt jelenti hogy csak egy festett kör van középen, méretben sima kereszteződés. Na ott fékkészenlétben, de át kell csapni középen, hanem hetekig mehet a mutogatás mire valaki elindul.
2016. dec. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Normálisan szerintem ilyen kereszteződés nem is fordulhat elő, valamelyik utcában legalább kéne legyen egy STOP vagy egy elsőbbségadási tábla, és akkor megvan a sorrend. De ha mégis előfordulna ilyen, akkor biztos a 4 közül valamelyik nem ismeri a jobbkézszabályt, és akkor az lesz az első :D
2016. dec. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Hogyne fordulna ilyen elő,ehhez semmi más nem kell csak egy '+ ' alakú egyenrangú kereszteződés,ebből meg millió van. Velem már többször előfordult ilyen szitu, de én nem vacakolok, hanem megyek elsőnek aztán a többi meg el aktivitizik ahogy akar :D
2016. dec. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ritka helyzet. Valaki általában átmegy, onnan tiszta. 30 év alatt egyszer volt olyan, hogy integetéssel döntöttük el
2017. máj. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!