Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen balesetben hogy kellett...

Ilyen balesetben hogy kellett volna dönteni?

Figyelt kérdés
Leesett a hó és nagyon csúszott az út. Nagyon lassan mentem de a velem szemben levő kocsi megcsúszott és kereszbeállt az úton, aki mögötte jött egyébként egy teherautó hogy elkerülje az ütközést félrerántotta a kormányt így velem szembe jött. Én is hirtelen hogy elkerüljem az ütközést félrerántottam a kormányt így a mellettem levő bicikliútra kerültem. Hálisten senki nem volt ott de ha mégis lett volna ez esetben én lennék a hibás?

2016. dec. 14. 21:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Lehetséges. De mivel "nagyon lassan" mentél, talán a biciklistának nem okoztál volna súlyos sérülést. Míg ha szemből neked megy a teherautó, az azért fájhat. A teherautó sofőrje hibás volt, mert úgy kerülte el az ütközést, hogy egy másik (vétlen) résztvevőt veszélyeztetett.
2016. dec. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem. Az a hibás aki az egészet okozta. Te csak mentetted magad, ösztönös cselekvés. SEnki nem gondolná komolyan hogy ellenőrizned kellett volna van-e forgalom a bicikliuton.

A bíró sem ellenőrizné.

2016. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha úgy vesszük ugyanúgy reagáltunk mert ő is úgy kerülte el az ütközést hogy félrerántotta a kormányt. Bár nagy különbség, hogy ő azért láthatta hogy jövök, nem lámpa nélkül settenkedtem. Viszont ha belekoccan az előtte megálló kocsiba sokkal kevésbé lett volna veszélyes mint így. Hiába mentem lassan kb 35 40 km/h-val ehhez még az ő sebessége és máris megvan a baj. Bár gyanítom nem neki lett volna sérülése. De köszi a választ. Igazán taníthatnák, hogy a váratlan szitukban mit is cselekedjen az ember.
2016. dec. 14. 22:06
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Váratlan szituban nehéz, főleg hogy ahány annyi féle és csak egy pillanatod van cselekedni. Ha szerencséd van megúszod. Sokan pont rossz irányba rántják a kormányt, nem könnyű átlátni ki hol fog megállni.
2016. dec. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben egy jó oktató elmondja, hogy minél hosszabb úton kell lassulnia egy autónak, es minél nagyobb felületnek ütköznie, ha már csattanni muszáj. Azaz jobb a távolabbi betonfal, mint a közeli fa. De az elmélet meg fog bukni akkor, amikor közeli teherautó és távolabbi gyalogoscsoport között kell választanod. Itt nyilván nem volt gond, te jól választottál, mert épp nem volt ott egy csapat bringával suliba tartó kölyök. Megjegyzem 35-40 km/h-t baromi lassúnak érezhetsz, de friss hóban igazából még téli gumikkal is kůrva sok tud lenni.
2016. dec. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Elkerülted a leghatékonyabb módon a nagy balesetet, nincs itt min rágódni.
2016. dec. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha lett volna valaki akkor azon múlna, hogy kinek milyen ismerőse van a rendőrségen. Az relatív, hogy szerinted elég lassan mentél, a szakértő simán megsaccolja 20 km/h szórással, hogy mennyivel mehettél, máris nem biztos, hogy olyan jó helyzetben vagy. Egyébként nekem csak az fura, hogy ha csúszik előtted keresztben egy autó mögötte egy teherautó, meg te is állítólag alig haladsz, akkor egyáltalán miért kellene rángatni mindenkinek a kormányt össze vissza.


Egyébként szigorúan a jogi oldalát nézve nem nagyon lehet belőle bajod

2016. dec. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy te is megérkeztél utolsó. Azt hitten ezen a kérdésen nem nagyon lehet trollkodni de kiderült mégis. Figyelj ez nem a bíróság és nem érzem hogy itt kellene hazudnom. Mikor egy 20 méterrel előtte megnéztem 35-el mentem és nem kezdtem gyorsítani. Abban igazad van, nem fogalmaztam túl jól. Nem rángattam a kormányt csak mikor azt láttam a teherautó tök egyenesen jön felém félrekormányoztam. Ha tényleg rángattam volna akkor megpördülök, tehát én csak simán letértem az útról. A teherautó viszont féktávon belül volt a másik kocsihoz ezért neki sokkal hirtelenebben kellett irányt változtatnia. Köszönöm a válaszolóknak, remélem többször nem kell ilyesmit kérdeznem. :)
2016. dec. 15. 08:25
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
Ha neked ez trollkodás akkor szerintem ne erőltesd a vezetést, amit leírtam az a magyar valóság. Ha történt volna valami, akkor ezt az utat kellene végigjárnod. Egyébként arra próbáltam utalni, hogy ha egy autó megpördül havas úton legalább 15-20 méterig nem is veszít a sebességéből, annyira kicsi lesz a lassulása. Ezt értsd úgy, hogy a teherautónak gond nélkül meg kellett volna tudni állnia mögötte (utalva a fentire, a forgó kerékkel fékezéssel nagyobb lassulás érhető el mint a blokkolóval). Szóval...
2016. dec. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Ezt értsd úgy, hogy a teherautónak gond nélkül meg kellett volna tudni állnia mögötte "


Jaja, hát az elmélet mindig szép dolog, a 40 tonna az csak úgy megáll. De nembaj, majd ha lesz neked is jogsid, és vezetsz, meglátod hogy hogy működnek a dolgok a valóságban.

2016. dec. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!