Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jól gondolom, hogy a kötelező...

Jól gondolom, hogy a kötelező haladási irány táblánál is jelezni kellene, hogy velünk szemben jöhetnek biciklivel?

Figyelt kérdés
Mert itt nálunk, csak a behajtani tilos táblánál van jelezve, hogy "Kivéve bicikli". Ha így van, akkor kinek kellene jeleznem, hogy ezt a hiányosságot pótolni kellene?

2016. dec. 27. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Nem jól gondolod, nem a kötelező haladási irány, hanem az egyirányú utca táblánál kell jelezni kiegészítő táblán, a kivéve kerékpárt!
2016. dec. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően elég az egyirányú út tábla alá kitenni a kiegészítőt. Igazából a kötelező haladási irány tábla csak a kötelező hakadási ranyt jelzi. Azt, hogy miért az az irány a kötelező és van-e ott bármi egyéb fontos tényező, azt nem mutatja.


Persze ha mondjuk a bringások mehetnek jobbra is, balra is, míg az autók csak jobbra, akkor természetesen a kötelező haladási irány tabla alá kell a kiegészítő is.

2016. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%

Én értem a kérdezőt és elvileg mindkét oldalon jelölni kellene.

[link]

2016. dec. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%

[link]


Így jelzik, ha az egyirányúban szemből jöhet bringás. De ez tényleg nem kötelező haladási irány, hanem egyirányú út tábla. A kötelező haladási irány az kerek. Egyébként ilyenkor az úton is látsz felfestést:

[link]

2016. dec. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Ilyenkor látszik, hogy mennyien vették malacért a jogosítványukat. Fingjuk sincs a KRESZ-ről, megkeresni is lusták a neten, de lepontozni tudnak. Legyetek büszkék magatokra!
2016. dec. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg simán többen többféleképpen értettük a kérdést, aztán beindult a pontozóbrigád...


Szóval a kérdező olyan utcára kanyarodik rá, ami autóval egyirányú, bringával kétirányú. Kérdés, honnan kell tudnia, hogy szemből bringásra kell számitania.


Válasz: amíg nincs a látóterében az egyirányú út jelzőtábla a kiegészítő kivéve bringa táblával, addig nincs kötelezően jelezve ez az információ. A fent linkelt Kerékparosok veszélyt jelző tábla egy opció ugyan,de tudtommal nem kötelező. A linkelt helyen pl. véget ér egy igen ócska járdán vezetett bringaút, egy meglehetősen idióta kereszteződésben, azért a tábla.

2016. dec. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor leírom egyértelműen, legalábbis ezek után az lesz talán mindenkinek.


Egyirányú utcában lakom, itt fordítva nem jöhet be a bicajos se. Az utca vége egy köz, ahol balra és jobbra is lehetne menni alaphelyzetben, de kocsival meg van szabva, h csak JOBBRA lehet menni. Ez alá a tábla alá gondoltam, a Kiegészítő táblát kirakni.


A köz mindkét végén ki van rakva a behajtani tilos tábla, alatta a kiegészítő táblával, h kivéve binyiklis. :)

Na, szal ha én kihajtok kocsival jobbra, akkor én úgy készülök, h nem jön velem szemben semmi jármű, mert egyirányú ugyebár, de azt én nem tudom, h jöhet velem szemben biciklis, értitek? Ezt érzem én problémának, és hiánynak. Na, ezek után is rosszul gondolom a hiányos Kivétel biciklis táblát?

2016. dec. 27. 14:37
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én értettem a kérdést elsőre is, de úgy tűnik sokan nem értik, hogy a kötelező haladási irány tábla alá nem tesznek "kivéve kerékpár" kiegészítő táblát.

A felvázolt helyen, a bekanyarodás után közvetlenül, kellene lennie egy egyirányú utat jelölő táblának és ez alatt az említett kiegészítőnek. Így mindenki számára érthetővé válik, hogy az adott szakaszon szemből is jöhet a bicajos.

2016. dec. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Értem, de minek kellene odaterhelni még egy táblát, ha mondjuk szinte belátható távolságra van a vége (ködös időben lenne azért jó egy ilyen, ha idegen jön az utcába).


Ez alá a tábla alá miért nem lehetne rakni a kiegészítő táblát? Mivel indokolják ezt, h oda nem lehet rakni?

2016. dec. 27. 15:41
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a kötelező haladási irány tábla nem jelenti azt, hogy egyirányú utca következik utána, ezért értelmetlen és értelmezhetetlen lenne egy ilyen kiegészítő tábla alá. Ismeretlenként egy ilyen tábla után, ha elfordulok jobbra az adott irányba és nem látok semmilyen más táblát, alapból feltételezem a szembejövő forgalmat.
2016. dec. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!