Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nemrégiben a József körútról...

Nemrégiben a József körútról a Baross utcára kanyarodtam és 50. 000-be kerül. Van esélyem a bírság enyhítésére? Ha igen, hogyan? Csak kötelező haladási irány tábla van. Legalább egy jobbra kanyarodni tilos tábla is lehetne.

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 18:08
1 2 3 4
 1/36 kovpet ***** válasza:
100%

"Csak kötelező haladási irány tábla van."


KÖTELEZŐ haladási irány. Érted...

Mindenki hibázik, ez van, csak ne másban keresd a hibát ha te követted azt el.

2012. dec. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 kovpet ***** válasza:
66%
Amúgy szerintem is igazságtalanság elsőre ilyen nagy összegű bírságot kiróni :(
2012. dec. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Hát ez történt, szabályt szegtél, nekem is van 18 büntetésem. Üld le, vagy dolgozd le, ha nem akarod kifizetni.
2012. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:

A határozt ellen _KIFOGÁST_ emelhetsz, amiben leírod, hogy szánod -bánod, aznap figyelmetlen voltál, de vegyék figyelembe a "közúti közlekedésben tanusított eddigi viselkedésedet", -már ha ez jó lenne neked, és akkor jó eséllyel enyhítik a büntetést.

Én a jogsimat könyörögtem vissza, mert hitelesen bizonyítottam, hogy napi 60 km-t kell a három munkahelyem között ingázni naponta, és munkanélküli leszek, ha elveszik, erre maradt a pénzbírság, de visszaadták a jogsit. Ez Ügyintézőfüggő, lehet, h. nem enyhíti.

Próba!

2012. dec. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Ma megnéztem a kereszteződést és csak kötelező haladási tábla van kint plusz egy rendőrlámpa ami telizöldes. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. dec. 10. 18:39
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted a kötelező haladási irány mit jelent? :D


Amúgy kérj méltányosságból enyhítést.

2012. dec. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a jelentésével és azt is elismerem, hogy szabálysértést követtem el, de az összeg az irreálisan magas. Megérteném, akkor, ha olyan mértékű lenne a szabálysértés,hogy én azzal kárt vagy bármi súlyosabb dolgot okoztam volna bárkinek,de nem... és emiatt fizessek 50.000.
2012. dec. 10. 18:51
 8/36 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy nagyon bele akarsz kötni abba a táblába, de ezt a kifogásba ne írd bele, mert ha én lennék az előadó, akkor azt mondanám, hogy akinek az "egyenesen továbbhaladni kötelező" utasításból nem egyértelmű, hogy nem szabad jobbra kanyarodni, az inkább ne vezessen, és bevonatnám a jogosítványodat, már ha tehetném, de semmiképpen nem enyhíteném a büntetésedet.


A rendőrlámpa meg jóhogy telizöldes, egy szál balra kanyarodási lehetőség nincs abban a szerencsétlen kereszteződésben, jobbra is csak módjával. :)

2012. dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Hát bakker én friss jogsival akkor sem vállalnám be, ha be lehetne kanyarodni. Villamosok szemből, hátulról + a szembe forgalom, mindez a körúton.. Eddigi kevés tapasztalatomból ítélve, ilyen forgalmas helyeken ha nincs külön nyilas zöld, akkor biztosra tilos nagy ívben kanyarodni, nem véletlenül. Aztán javítsatok ki, ha hülyeségeket beszélek:)
2012. dec. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Tegyük tisztába a dolgokat. Oktogontól mentem a Corvin felé és amikor jobbra kanyarodtam a Barossra, akkor nem kereszteztem villamost csak egy gyalogos átkelőhelyet.
2012. dec. 10. 19:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!