Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért "rosszabb" a kötelező...

Miért "rosszabb" a kötelező haladási irány megszegése, mint a tilosba behajtás?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy 50.000.- csekket a térfigyelő kamera miatt, mert a József körútról sikerült jobbra kis ívben bekanyarodnom a Baross utcába. És nem vettem észre a lámpa felett lévő kötelező haladási irány egyenesen táblát.

Egyáltalán miért nem lehet ott jobbra menni?

És most néztem, hogy ha behajtani tilosba mentem volna be akkor "csak" 30.000.- lett volna.

Az nem rosszabb? Akkor még akár szembe is jöhetnek, ami veszélyes is lehet, de itt nem veszélyeztettem senkit, hiszen amúgy lehet abba az irányba menni, csak nem abból az irányból...



2013. ápr. 11. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon értelmes a kérdés. Kb. olyan, minthogy miért kék az ég.
2013. ápr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán miért nem lehet ott jobbra menni?"

A gyalogátkelőhely miatt, ami eléggé forgalmas és a kanyarodók visszafogják a körút forgalmát.


Nyugi, én is ennyiről kaptam a csekket (ki is tettem régebben ide a képet, mert nem hitték el, hogy térfigyelő alapján is bírságolnak!), csak én az Andrássyra fordultam rá balra a Csengeriből...

Kérj részletfizetést, akkor 17+17+16 ezerrel megúszod.

[link]

(A tanúsítvánnyal ne törődj.)

2013. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írja. Annyi, hogy úgy tudom a részlet fizetés kérelme illeték köteles (olvasd azért el a kísérőlevélen, mert nem 100%), akkor pedig inkább már eleve a kérelmedre ragaszd rá. Megadják az engedélyt illetékbélyeg nélkül is, csak akkor kiküldenek egy illetékbefizető lapot, amin már a postaköltséggel együtt kérik. (Tehát ha mondjuk 3000 FT az illeték, akkor postaköltséggel már 3200 lesz.)
2013. ápr. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész válaszokat!
2013. ápr. 12. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!