Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azt halottam hogy be akarják...

Azt halottam hogy be akarják vezetni hogy csak 21 éves kortól lehessen jogosítványt szerezni személygépkocsira. Igaz ez? És ha igaz akkor mikortól lesz érvényes ez a törvény?

Figyelt kérdés
2008. okt. 8. 15:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
63%
én is hallotam! de azt nem lehet tudni h mikortol! egyépként azért akarják bevezetni mert tul sok a discko baleset, és a száguldozás, és a legtöbb 21év alatti ember! de szerintem ez után ne érdekögy itt hanem hivj fel egy autos iskolát ezzel kapcsolatba! Mindenesetre az tuti h ha legalább a kreszt elkezded, és közben jön be ez a törvény akkor már végig csinálhatod, nem fognak ledobni a listárol ugy h az a legobb ha legalább elkezded! és fel kerülsz a listára
2008. okt. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt már párszor a kérdés (gyakorlatilag kéthentente előkerül), érdemes szétnézni az eddig érkezett válaszok között is...
2008. okt. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Ugye ellenőrizted, hogy ezt még senki nem kérdezte meg előtted, amit tudni szeretnél? Ha nem, bal oldalt, a menüpontok alatt, írd be a keresőboxba a kérdéseddel kapcsolatos kulcsszavakat, hátha így is megtalálod kérdésedre a választ!

Például:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__51..

2008. okt. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Remélem, hogy nagyon hamar bevezetik és az is jó lenne ha alkalmassági vizsgálathoz is kötnék!!! Sok "hülyegyerek" miatt már most is veszélyben érzem magam!
2008. okt. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó vagyok.

Már 30 éve vezetek.

2008. okt. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
11%

Januártól szeszesitalt is csak 21 éves kortól szolgálhatnak fel, valamint 2010-től dugni is csak 21 éves kortól szabad majd!


Csakhogy legyen még rémhír amit meg lehet kérdezni!

:D


De miért pont 21? Mert amerikában annyi a felnőttkor határa egyes államokban?

2008. okt. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen kövessük az amerikai példát, hisz Ők mindent oylan jól csinálnak... egyébként ezt a hírt én is hallottam, de még apám se tud semmit róla pedig szakmabeli.
2008. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Éppen ma esett róla szó az iskolában, hogy Magyarországon 1956-ig 21 éves kortól számított az ember nagykorúnak, akkor szállították le 18 éves korra (mert így kivégezhettek 21 éven aluli embereket). A hozzáértő emberek szerint ésszerűbb lenne a 21 éves korhatár (jobban benő az emberek feje lágya, ilyesmi), de nem valószínű, hogy megváltoztatják, vagy csak évek múlva.

A 21 éves korhatárral megszerezhető jogsival minket is riogattak, de egy ismerős, aki szintén elég "közel van a tűzöz", azt mondta, hogy ilyen változtatás nem lesz, maximum teljesítmény korlátozás valószínű...

2008. okt. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%
Ha itt tartunk, 60 év felett, meg be lehetne vonni... Az öregek is "tudnak vezetni"... 60-nal kint országúton feltartják a sort, persze, hogy vannak szabálytalan előzések.
2008. okt. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtöbb szabálytalan előzés nem azért van mert valaki "szütymörög" a sor elején! Példa: útjavítás miatt, lakott területen(kb. 2 hete) 30km/h-s sebességkorlátozás volt. 30-40km/h között haladtam, egybenyakú Merdzsós rám mászott, kicsit gyorsítottam de csak "tolt", már 50km/h felett mentem amikor megelőzött!!! Ha lett volna rendőr akkor valószínűleg engem állított- és büntetett volna meg, mert az egybenyakú Merdzsóst nem merte volna még megállítani sem!
2008. okt. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!