Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell a piros lámpa...

Miért kell a piros lámpa előtt már több száz méterrel gurulni?

Figyelt kérdés
A legrosszabb: vezetéstechnikai oktatók, illetve az autóvezetői oktatók is erre tanítanak. Sokan csinálják ezt itt Budapesten, hogy pl. áll a sor a lámpánál, és már jóval előtte kirakják üresbe és gurulnak, ami nyilván jót tesz a fogyasztásnak, csakhogy ezzel jóval kevesebb autó megy át az előző lámpán, hiszen a lámpához közelítve már 100m-re kb 30-al halad emiatt a sor, miközben egyébként a lassúskodó előtt nincsen senki. Mögötte viszont az a maradék 15 autó szintúgy 30-al halad, emiatt viszont jópáran lecsúsznak a lámpáról, merthogy ugye a következő lámpa előtt jóval már 30 körül csorog a sor, és ráadásul eléjük kerül újabb 10 autó, ugyanis pl. a körúton pár száz méterenként van lámpa és hamar vége a zöldnek, nincsen zöldhullám se. Gondoljunk bele, ha minden egyes autós így csinálná, ahogy mellesleg az oktatók tanítják! A lámpákon csak az első kb. 10 autó érne át, és hatalmas dugó lenne. Igazából lehetne végig 20-al is menni a belsősávban, hiszen úgyis piros lámpához érkezünk, hova is sietünk nemde? Mellesleg rendkívül idegesítő, hogy hogy emiatt a magatartás miatt rengetegen bent maradnak a pirosnál is a kereszteződésben, mert neki még éppen zöldje volt, de mivel rendkívül lassan halad néha a sor, így nincs ideje átérni a kereszteződésen.

2017. jan. 11. 19:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
87%
Végül is különbség van aközött is, hogy valaki úgy gurul a lámpáig, hogy nem tart fel vele senkit, meg aki negyvennel cammog el odáig és 5 kocsi felhalmozódik mögötte. Mert ha senkit nem hátráltat, akkor guruljon ha akar.
2017. jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
86%

Igen, ez hozzáállás kérdése.

Én is szoktam néha gurulni, ha pont úgy jön ki, de ha mások is vannak mögöttem, akkor gondolok arra, hogy nekik esetleg gurulás + fékezés + gázadás + újabb fékezés lesz, mire meg tudnak állni mögöttem.

Meg ha a lámpa előtti mellékutcából akar valaki kijönni, akkor végig nyomom a gázt, a végén fékezek, hogy az illető ne kapjon infarktust a bunkó viselkedésem miatt, a várakozást mindenki rosszul tűri.

2017. jan. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!