Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nincs takarítva az út?

Miért nincs takarítva az út?

Figyelt kérdés
Hofi is megmondta felkészültünk a télre, de a hóra nem számítottunk...

2017. jan. 13. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Pont most ment el az utcában...
2017. jan. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Melyik út? Az M1-es Biatorbágynál vagy a 9856733. számú út tarakacsosi átkelési szakasza? Mert ha utóbbi, akkor az ok egyszerű: előbb a főutakat tisztítják meg. És ha esik a hó vagy fúj a szél, akkor ott is maradnak a gépek a főutakon.


Ezzel együtt látok rendszerproblemakat is. Egyrészt az önkormányzati finanszírozási és feladat megosztási rendszer olyan, hogy sok önkormányzatnak nem telik érdemi kapacitású gépekre (max egy toló lap adapterre), de ha telne is, senki nem fizetne ki nekik az állami úthálózati elemekben végzett munkát. Magyarul lehet, hogy a falun belül lehet közlekedni, de a bekötőúthoz nem látnak neki, csak ha a főbb utakon már végeztek.

2017. jan. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Hofi iszonyú sok baromságot hordott össze. Szerettem, de nem az eszéért.

Hosszú évek óta nem volt olyan, hogy az egész országban egyszerre essen a hó. A nálunk sokkal jobban álló országokban sem tudnak ennyit, egy időben eltakarítani. Sehol!

Én Pesten élek, s itt rengeteg gép dolgozik. A főutakat mind takarítják. Ez most leköti a teljes kapacitást.

Majd, ha nem lesz utánpótlás, akkor sorra kerülhetnek a kisebb forgalmú utak is.

2017. jan. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De mi a gond azzal, ha van 2 centi hó az úton? Még nyárigumival is lazán lehet menni rajta, csak a körülményekhez illő sebességgel.
2017. jan. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt eltolták, de pont, hogy rosszabb lett tőle. Mert a kavicsszóró gép már nem jött utána, frankón egyenes jegesre tolta az utat, nem is mentem boltba kocsival, jó az gyalog is.

Utálom mikor sóznak, mert undorító minden szempontból. De a kis szögecses kavics ami belekap a jégbe és kapaszkodást adna, az rohadtul kéne.

2017. jan. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kettő és három számjegyű utakon mentem az tény, de volt ahol megállás után(elsőbbséget adtam egy számjegyű úton haladónak) ott szenvedtem, hogy elbírjak indulni, mert csak köszörült egyhelyben és nem előrement csak tolta ki oldalra a fenekét olyan hó és jég volt.

Városokon belül is három városban voltam és mind a háromban semmi! Egy db. hókotrót nem láttam!

2017. jan. 14. 11:17
 7/8 anonim ***** válasza:
2017. febr. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mert megszimatol a puputeve.
2017. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!