Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vajon ez mennyire igaz?...

Borosta2 kérdése:

Vajon ez mennyire igaz? (Statisztika jellegű kérdés)

Figyelt kérdés
Szóval ez egy örök vita köztem és édesapám között, így kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is, na szóval autóvásárlás előtt állok, viszont ez kirobbantott egy hatalmas vitát köztünk, mert én már hajlok az újabb autókra, mondván, hogy azért havonta nem egyszer kell megtennem, 2-250km-es utakat, tehát valami utazó autó lenne az ideális, ki is néztem egy volvo-t magamnak, de ő lebeszélt, mondván " egy Német rokonunknak az volt, és hogy ő mennyit szenvedett vele, és mennyibe belekerült" utána ő javasolta, hogy vegyek egy régi 2 hengeres 30 lóerős "autót"( én azt nem annak nevezném, főleg nem amikor az ember akár egy fél napot bele van kényszerülve) és azzal érvel, hogy "mert mindenki nagy autót akar, de mennyivel jobb egy ilyen kicsi, csináltathatsz rá oldtimer vizsgát, és akkor nem kell fizetned teljesítményadót, keveset fogyaszt, ( és itt jön a lényeg!) meg aztán a kisautókkal kisebb eséllyel kerülsz balesetbe, mert amivel nem lehet előzni, azzal nem is próbálkozik az ember! Erre lennék kíváncsi, hogy szerintetek valóban igaz-e ez? 8 éve van már jogosítványom, végre elkezdtem dolgozni erre azért is muszáj mindenbe belekötnie ( tudom kicsit hosszú lett, azért előre is köszönöm a válaszokat)

2017. jan. 28. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Ez egy vicc, nem is tudom komolyan venni a dolgot.
2017. jan. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Donald J. Trump ***** válasza:

Nincs nyílvános, megbízható statisztika erre. Nem nyílvános viszont van: amiből a biztosítók dolgoznak - egyes típusok biztosítási díja többnyire jól viszonyul ahhoz, hogy mekkora valószínűséggel okoznak a sofőrök kárt és annak mekkora lesz a mértéke. Egy oldtimer Trabi biztosítás 5-6000 forint, egy fiatalabb 3-as BMW-é pedig 50-60.000. Hacsak a biztosító társaságok nem hülyék, akik szeretetszolgálatot működtetve szórják ki az ablakon a pénzt az öreg autók tulajdonosainak, az állítás igaznak tekinthető.

Ellenben az oldtimer minősítés nem ad lehetőséget hétköznapi használatra, pláne nem arra, hogy rendszeresen napi 2-250 km-es utakat tegyen meg benne az ember.

2017. jan. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Ez egy örök generációs ellentét.

- Hú, odanézz, öreg bika, a völgyben egy csomó tehén legel. Fussunk le, dugjunk meg egyet.

- Nem, fiatal bika! Leballagunk és az összeset megdugjuk.

2017. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Faterommal osszehozom. Ha meglatogatom oket naluk is megy a dili miert nincs ladam vagy wartburgom mert az szabadonfutos, ha elviszem oket valahova akkor visit, multkor vittem es elrugtam a vasnak 39ig, haat mar uvoltott hogy szaguldok eletveszelyes vagyok pedig vigyazok hogy a negyvenre fel ne gyorsitsak.
2017. jan. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Az öregek ilyenek, ne foglalkozz vele. Olyan autót vegyél ami neked kell. Az hogy hápognak egy dolog, felnőtt ember vagy, saját életed van.

Kéthengeres mocskokkal járjon az akinek hat anyja van, nem is tudod vele tartani a forgalom tempóját, tudod milyen veszélyes az mikor kamionok előzgetnek a leglehetetlenebb kanyarokban? Arról nem beszélve mekkora hibahalmaz mindegyik, meg lassan közlekedni se engedik majd őket. Az ilyen baromságokat engedd is el a füled mellett...

Nekik annak idején ezek voltak, nekik jó volt, nem is igazán lehetett mást kapni, más világban nőttek fel. Ne aggódj ha te öreg leszel, neked is azok az autók fognak tetszeni amivel most jársz, pedig addigra már valószínű csak szipiszupi villanyosok lesznek majd.


Engem is csesztettek, hogy hülye vagyok meg minek nekem nagy autó, mikor az ezres Swift is megfelelő. Persze, csak nem nekem. Meg is vettem egy 2.2-es Astrát, aztán csáóhelló. Ez legalább kényelmes, elférek benne, dögfáradtan melóból hazafele jól is esik.

2017. jan. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
"Porsche kis traktor, 2 hengeres, léghűtéses, 30 lóerős, megkímélt, jó állapotban rendszám nélkül eladó! Évjárat:1960. Ára:1.450.000,-ft."
2017. jan. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"meg aztán a kisautókkal kisebb eséllyel kerülsz balesetbe, mert amivel nem lehet előzni, azzal nem is próbálkozik az ember! "


Adottak az előzés feltételei, ha azok megvannak akkor teljesen mindegy milyen autóban ülsz biztonságos az előzés.

Lehet 82-ben jó volt a trabizás, de ma napi közlekedésnél szerintem nincs reális indok hogy az ember egy ilyen foscsomót vegyen.

Ha még a fenntartási költségek miatt azt mondja, vegyél Swiftet azt még az ember megérti, de 2henger... :D


Ne foglalkozz vele.

2017. jan. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Alex Fly ***** válasza:

Az említett kisautó városban, rövid távra teljesen jó (de arra meg nem autó való).

Hosszabb távokon viszont fontos, hogy a jármű adjon akkora komfortot, hogy a vezetőjének a figyelmét az út végén se a kényelmetlenség vonja el a vezetéstől -talán nem véletlen, hogy az amerikai távolságokon a nagy, kényelmes, automata járművek terjedtek el...

2017. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az említett kisautó nem jó sehova. Egy Swift jó városra, de az ő apja az alá ment kategóriában fényéveket, amik használhatatlanok. Két hengeres meg 30 lóerős autó az a Trabant meg a kispolák idehaza. Használhatatlanok, nem beszélve róla be se engedik őket egy szmogriadónál, pár év múlva meg konkrétan az utcára nem mehet majd ki vele.


Swift is azoknak való csak akik vagy rákényszerülnek, vagy annyira szegények vagy annyira rövid távon használja. Mert amúgy azok se jó autók autó meg vezetés szempontjából, annál feljebb kezdődik a kényelmes autózás. A kérdezőnek meg egyértelműen arra van szüksége.


Mondjuk ha már 8 éve van jogsija, akkor van tapasztalata meg van legalább 26 éves, ezt pedig már magától is tudnia kellene. De mindegy, mert itt megtudta végül is.

2017. jan. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9-re:


Bizony jó városon kívül is a 2017-es Swift, benne tempomat, ami még az érdi emelkedőn is tartja a 140km/h beállított sebességet, padlógázon a lefojtás szabályozza 180km/h sebességen. Hibrid változatban is gyártják (elektromos kombó), fedélzeti komputeres, a sport változatában kormánykeréken a bajusz sebváltó.

Itt az introja a 2017-es Swiftnek:


https://www.youtube.com/watch?v=MuSIltyP2sk

2017. jan. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!