Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért lehet személygépkocsi+kö...

Miért lehet személygépkocsi+könnyű pótkocsival (járműszerelvényként) folyamatosan haladni a belső sávban?

Figyelt kérdés

„(4) Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza. Az ilyen módon haladó jármű mellett - a (6) bekezdés c) pontjában foglaltak megtartásával - fokozott figyelemmel jobbról el szabad haladni, a forgalmi sávokat azonban - a gyorsabb előrehaladás érdekében - kis távolságon belül ismételten változtatni, és ezzel a közlekedés résztvevőit zavarni tilos.”

A sima személygépkocsit és a kis tehergépkocsit értem, de a személygépkocsi+könnyű pótkocsit nem írja, vagy

a járműszerelvény is sima gépkocsinak számít? Ezt hol írja a KRESZ?


[link]


A helyes válasz: A

De ha kilogikázzátok se lehetne nagyon más!



2017. febr. 2. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Mivel autó+utánfutó városon belül megengedett sebessége 50km/h és amúgy is a városban 50km/h-val mehetsz ezért teljesen mindegy, hogy hol mész ötvennel legalábbis a én gondolatmenetem szerint, külterületen, gondolok itt főútra,autóútra,autópályára 70,80,80 a megengedett ha jól emlékszem, ott meg úgy is külsőbe mész.

14 hónapja vezetek 18f.

2017. febr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Gépjármű: olyan jármű, amelyet beépített erőgép hajt. (A mezőgazdasági vontató, a lassú jármű, a segédmotoros kerékpár és a villamos azonban nem minősül gépjárműnek.)


Gépkocsi: olyan gépjármű, melynek négy vagy több kereke van; (a négy kerekű motorkerékpár azonban nem gépkocsi.)"


Ezek alapján a járműszerelvény is gépkocsi.

2017. febr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szépen nézek ki, ezt jól nem tudtam, autóúton is 70-el lehet menni... szép volt... ne haragudjatok. bocsi.
2017. febr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#1: a gondolatmeneted ott sántít, hogy a nehéz pótkocsis nehéz tehergépkocsi is 50-nel mehet lakott területen.
2017. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De most mi is a kérdés? Ki akarnád tiltani az utánfutósokat a belsőből, vagy mi a lényege a kérdésnek?
2017. febr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hagyj reagáljak.

Ha a járműszerelvény gépkocsi, akkor mért


1/5: ebből a logikából megengedhető lenne a tehergépkocsi+nehéz pótkocsi is.


2/5

[link]


Nyilván a járműszerelvény is gépkocsi csak és most lehet én kukacoskodok, de adott esetben a B válasz is jó. Van egy 2T-ás megengedett legnagyobb össztömegű tehergépkocsi (nem tudom, hogy van-e ilyen szóval lehet itt hibázok) és egy 800kg-os nehéz pótkocsi. Ezzel szintén HALADHATOK a legbelső sávban. Mindjárt kitérek arra, hogy miért emeltem ki.


5/5: nem akarom csak gondolom nem olvastad át a jogszabályt. Lakott területen BELÜL, útburkolattal ellátott úttest belső sávjaiban folyamatosan HALADHATOK, ergo bent maradhatok a belső sávban úgy is, hogy üres a külső. Nem én tiltom ki őket, hanem a kresz. Illetve csak a nagy tehergépkocsikat (nyerges+félpótkocsi).


Remélem elolvastátok.

2017. febr. 2. 21:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Sorry, nem mélyültem bele soha ennyire a KRESZbe, mert ezek a részek már úgyis csak az elméletben léteznek.

De ahogy te is tudod gondolom, 750 kg-ig könnyű pótkocsi a pótkocsi, 750 kg felett pedig nehézpótkocsi. Ezek szerint az 1 tonnás futóval már nincs mit keresnem a belső sávban, viszont a könnyűvel mehetek.

2017. febr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, így igazából a B is helyes lehet.

Ugyanakkor az A sem feltétlenül helyes, hiszen ha van egy 3 tonnás személykocsi egy 750 kg-os könnyű pótkocsival, az már szintén nem maradhat a belső sávban.

Tehát az A és B lehet helyes, attól a feltételtől függően, hogy a járműszerelvény tömege meghaladja-e a 3.5 tonnát vagy sem.

Mondjuk ennek a gyakorlatban nincs jelentősége, a kresz vizsgán azért az A-t jelöld majd. :)

2017. febr. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerintetek ő helyesen írta le ezt a témát?


[link]

2017. febr. 3. 01:06
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ugyanakkor az A sem feltétlenül helyes, hiszen ha van egy 3 tonnás személykocsi egy 750 kg-os könnyű pótkocsival, az már szintén nem maradhat a belső sávban. "


Ugyan miért nem?

Nem a járműszerelvény nem haladhatja meg a 3,5 tonnát, hanem maga a személyautó önmagában, és erre jön a könnyű utánfutó.

2017. febr. 3. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!