Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit csináltok, ha valaki...

Mit csináltok, ha valaki mögöttetek nem tart távolságot, folyamatosan a seggetekben van?

Figyelt kérdés

A múltkor valaki ezt csinálta velem folyamatosan... levettem a lábam a gázpedálról, hogy észrevegye magát, még a lámpamosóval is odaspricceltem neki, de semmi... :D szó szerint pár tíz centire volt tőlem...

Ráléptem éppen a fékre is, hogy azért nehogy nekem jöjjön, csak lássa meg a féklámpát és tartson már távolságot, de semmi, a végén már az autóból mutogattam neki, de azt se vette észre...

Az volt a vicces, hogy ezt egy nő csinálta velem egy kisautóban :D mégcsak lassan se mentem, pont annyival, amennyivel lehetett és meg is tudott volna előzni. Negyed óra után már komolyan elgondolkoztam azon is, hogy megállok előtte , kiszállok és számon kérem, aztán végül lekanyarodott valahol.

Mi mást lehet ilyenkor tenni, mert ez borzasztó idegesítő. Lefékezek egy kátyú előtt mondjuk, mert nem akarok 90-nel belehajtani, erre azon aggódhatok, hogy belém jön egy ilyen idióta hátulról.


2016. júl. 3. 12:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
65%
A lassítás. Én ezt szoktam csinálni. Ugyanúgy a seggemben marad de legalább jó érzés hogy "visszaidegesítem" egy kicsit.
2016. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Kerüld a hirtelen fékezést és időben jelezz hogy merre akarsz menni. Vezetés közben nem csak magadra kell vigyáznod hanem másra is, ezzel csökkentheted egy baleset kockázatát.


Ha nagyon zavar, akkor lassíts le annyira hogy megelőzzön vagy vegyél egy kínai ledes táblát és írd ki hogy "tarts követési távolságot". Ha valaki nagyon a seggedbe mászik akkor bekapcsolod és kész. Ha az eszétől nem is, de a röhögőgörcs miatt biztosan lelassít/megáll.

2016. júl. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Kollégám is ezt csinálja (akkor is ha nem akar előzni meg semmi, isten tudja miért), halálosan idegesítő...


Én az ilyet mindig megpróbálom elengedni (pl. egyenes szakaszon jobbra index és elveszem a gázt). Leckéztetni egyrészt tirpákság másrészt veszélyes is.

2016. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem jönnek szemből, vagy csak messzire, akkor jobbra indexelek, és leveszem a lábam a gázról. Ilyenkor általában megelőznek.

Ha nem, akkor akkor kirakom a váltót üresbe és addig lassulok, ameddig meg nem előz. Utálom, amikor veszélyesen közel jönnek hozzám.

Egyébként az órám elég sokat csal. Gps-el összehasonlítva 50-nél 60-at mutat, 90-nél pedig 100-at, ezért mindig ehhez tartom magam.

2016. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olyan helyre érsz ahol biztonságosan megelőzhet, elengeded a fenébe. Vagy te gyorsítasz hogy lehagyd. Vagy lekanyarodsz, elmegy, visszamész az útra és mehetsz tova.

A legnagyobb hülyeség nekiállni baromkodni az ilyenekkel.

2016. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Lehúzódom és elengedem akármivel is vagyok az úton. Pont pár hete történt, hogy a motorom hátuljában slattyogott egy ilyen emberke. Namármost ilyen helyzetben (sincs) semmi értelme a keménykedésnek, motorral csak a rövidebbet húzhatod. Szóval lehúzódtam és elengedtem.

Balszerencséjére a következő pirosnál utolértem és kérdeztem tőle pár alapvető dolgot, igaz nem voltam túl kultúrált ( nem vagyok büszke rá):

- Mire gondolt amikor egy sportmotor seggében van a régi ótvar lagúnájában és mondjuk hirtelen meg kell álln?

- Nem látta, hogy előttünk 3 kocsi + busz kombó van?

- Magyarázza el mi az értelme ennek a vezetési technikának?


A dolog pikantériája, hogy nem egy fiatal suhanc ült a volánnál, hanem egy jól szituált úr ( khm...), kb 65 évre tippelném.

Nyilvánvalóan nem tudott érdemi választ adni, pozitívum, hogy valamennyi megbánást tanúsított - bár a bocsánatkérést elmulasztotta - ez nem is vártam el, mivel én se voltam kultúrember mint mondottam volt .

Mivel még 1,5 kmen át ment előttem a forgalomban meggyőződhettem róla, hogy az indexet nem ismeri, és kb 5 perc után ismét a seggébben fékezgetett az előtte haladónak. Magyarán a droid program újraindult és visszatért a régi szubrutin...

Lehet azóta már feltekeredett valakinek a hátuljára, remélem nem ölt meg senkit sem. Nem vagyok benne biztos, hogy alkalmas szellemileg és fizikailag a közúti közlekedésre.

2016. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd le a francba, ha nem megy húzódj félre - ha lehet, és had menjen.


Ha valaki tol - ritkán fordul elő, mert gyorsan járok általában - elkezdek baromi udvarias lenni, beengedem magam elé a kalapos Skodást, átengedem a gyalogost aki még 10 méterre sem jár a zebrától és hasonlók.


Lassíts le olyan alacsony sebességre, amelynél már kénytelen leelőzni, ne fékezz, egyszerűen vedd el a gázt, ha már 20 - szal mész, csak lehagy végre.


Természetesen nem az autópálya belső sávjáról beszélek, ahol divat a "demonstratív" 130 - cal való ottfelejtkezés.

2016. júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
69%

Elveszem a gázt, várom, hogy megelőzzön.

Ha nem akar megelőzni, megvillantom párszor a ködlámpát(nálam féklámpának látszik) ha ez sem hatja meg, akkor fékezek.

Volt hogy éjszaka reflektorral jött mögöttem így. Csak nem akart megelőzni. Jobbra index, teljesen megálltam, miután kikerült felkurtam neki énis a refit, mert azért a kuuvaannya az ilyennek

2016. júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
12%

Semmit nem kell csinálni...a mögöttedjövő látja, hogy előtte egy biztos vezető megy...


értelmetlen bármit is izmozni...a mögöttedjövő nem hülye...oka van, hogy ezt teszi..

túl sok filmet nézel..


nap, mint nap a seggemben vannak, nem zavar...néha én is az előttemlévőben...remélve, hogy gyorsít, mert ötvennel megy hetvenes táblánál..lásd Egér út, stb...(itt nincs kátyú, csak traffipax)


értelmetlen spriccelni, fékezni, lassítani...addig nézelődsz a tükörben, míg előtted megkínálsz valakit..


inkább nyugodj le(meg)stb..

2016. júl. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%

#9

Nem lehetek nyugodt, mert ha bármikor valami miatt fékeznem kell, belém jön.

Én is lehúzódok az út szélére, és elengedem. Ha nem akar megelőzni, akkor ha olyan szakaszon vagyok, ahol lehet menni és nem szoktak mérni, akkor lehagyom a francba.

Velem valami fiatal csaj játszotta ezt el. Folyamatosan a seggemben jött, és nem előzött meg. Néztem őt a tükörben, fapofával ült a kocsiban, neki az volt a normális, hogy így jött. De amikor odaléptem neki, akkor meg jött utánam ugyanolyan tempóval(már amennyire bírta az autója, mert az enyém jóval erősebb).

2016. júl. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!