Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezt, hogy kell értelmezni?

Ezt, hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés

A 2013-as környezetvédelmi osztályba sorolásnál olvastam:


"Fekete színű plakett – korszerűtlen, nem környezetbarát jármű, amelynek a környezetvédelmi

osztályba sorolása: 0, 1, 3, valamint az olyan 2. környezetvédelmi osztályba sorolt jármű,

amely a 4. osztályba történő átsoroláshoz az MR.-ben meghatározott feltételeknek nem felel

meg."


Amit nem értek: "valamint az olyan 2. környezetvédelmi osztályba sorolt jármű, amely a 4. osztályba történő átsoroláshoz az MR.-ben meghatározott feltételeknek nem felel meg."


Ha a 2. környezetvédelmi osztályba sorolt jármű megfelel egy magasabb minőséget jelentő csoport feltételeinek, akkor az alapból a 4. csoportba kerül be, nem?

Azt nem értem, hogy mi a túrót kell itt bonyolítani, vagy csak én nem értem.



2017. febr. 11. 23:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Most amikor volt a szmog riadó, akkor csak 5-ös kategória felett lehetett a forgalomba menni. Én megnéztem a V9 rovat melletti írást: 15. Elméletileg én kimehetek viszont az 5-ös kategória konkrétan a hibrid, gázüzemi és elektromos autókat érti. Az én autóm ennyivel korszerűbb? Suzuki Splash 1000cm3.
2017. febr. 11. 23:49
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincsenek már ezek a plakettek, de maguk a számozások is elég nagy hülyeségek.

Hibrid autónak a benzinmotorja is ad egy besorolást, ezért eshet máshova, eleve van belőlük 15 éves meg új is, más euro szabványú motorokkal.

Nekem az 5 éves TSI 14 ami megint csak érdekes...

2017. febr. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De érted, egy vadiúj Nissan Leaf 5-ös besorolású, a benzines Splash-em meg 15-ös :D

Valamennyire megértettem. A lényeg, hogy a V9-es rovatot kell nézni ha szmogriadó van.

2017. febr. 12. 00:23
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Hogy a full elektromos hogyan kap ötöst az jó kérdés... Mikor elvileg annak a plafonon kellene lennie ami talán 20 vagy nem tudom.
2017. febr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amikor kitalálták ezt a számozást, akkor gondolom az 5 volt a legnagyobb, tehát az lett a villanyautó.

Azóta bevezettek egy rakás euro szabványt meg mifenét, és gondolom, hogy visszamenőleg ne kelljen átszámozni mindent, így 5-ös maradt a hibrid + villanyautó.

(Egyébként rosszul tudod, 4-es felettivel lehetett közlekedni, nem ötös felettivel.)

2017. febr. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt se értem amúgy, hogy minek van ez a 20-as számozás, ha mellette ott vannak az euro kategóriák. Valahogy össze lehetne már hangolni ezt, egyszeri embernek is érthetően...
2017. febr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Amit nem értek: "valamint az olyan 2. környezetvédelmi osztályba sorolt jármű, amely a 4. osztályba történő átsoroláshoz az MR.-ben meghatározott feltételeknek nem felel meg"


Volt valami változás pár éve, amikor itt is bevezették a teljes uniós jelölésrendszert. Nekem valami olyan rémlik, hogy az euban 1996 január 1-től nem lehetett forgalomba helyezni újonnan 4-es besorolás alatti járművet, viszont nálunk még lehetett. Ezeket a kocsikat pár éve a jogharmonizáció miatt automatikusan átsorolták 4-es kategóriába, még akkor is ha ennek a jármű ténylegesen meg sem felelt.


Ha tévedek, akkor valaki majd kijavít, régen volt már :D

2017. febr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!