Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell bevágni a másik...

Miért kell bevágni a másik elé a körforgalomnál?

Figyelt kérdés
Körforgalom bejáratánál ott a macisajt és elég sokszor tapasztalom, hogy bele kell satuznom a fékbe, mert bevágnak elém(utánam a következő vagy azt következő behajtóból érkezők). Vagy esetleg arra gondolnak ezek a bambák, hogy mindenki 20 -szal döcögve megy végig a körforgalmon? Tudomásom szerint nincs sebesség korlátozás a körforgalmakon belülre. Javítsatok ki ha rosszul tudom, de aki benne a körforgalomban annak van elsőbbsége!

2017. febr. 12. 01:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Te ráérsz 100-zal menni a többi mögött, valaki nem. Nagy a forgalom, egyesével lehet előzgetni. Mi a baj?"


Gondolom ő arra gondolt ahol 90 vagy 70es tábla van és ott a 100 kellemes haladós.

Az a gond, hogy ilyen helyen nem érsz előbb oda ha mindenki elé bevágsz egyesével.


Elég sokszor megifgyeltem mikor Sülysáp-szecső közt a zárón át bevágnak egyesével az ember elé, azokat előzöm vissza az M0 -n meg a gyömrőnél lévő egyenesben 150-200 körül.


Igen ez is megérne egy kérdés, ha rende skövetési távot tartok ott ahol nincs értelme gyorsan menni ott miért vágnak be elém úgy, miközben majdnem összecsattan a szembeforgalommal!


Az ilyenek miatt lesz lassan az 50,90,110,130 helyett 20,30,40,50 a "Magyarország erősödik új narancs kreszkönyvben":P

2017. febr. 13. 16:59
 12/18 anonim ***** válasza:
Ezt én is tapasztaltam már elég sokszor. Aztán egyszer a bevágós faszi rácseszett, mert ahogy befordult elém, nekem már időm sem volt fékezni (meg kedvem sem), aztán az UAZ orrával rácsattintottam. Hát apám, még neki állt feljebb. Kacagás egyből rámtört, nézem az UAZ-t, nyoma nincs hogy pár másodperce itt csattanás történt, a rácson volt egy kicsi festéknyom. Udvariasan felajánlottam, hogy segítek a nem messze lévő autóműhelyig elhúzni a kocsiját.
2017. febr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mit lehet előzgetni?!

Nem értetted, mit írtam.

Tömör kocsisor, az autók között nincs hely.

9#-es voltam.

2017. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Beviz Elek ***** válasza:

#11

Az egy más kérdés hogy te helyenként 100-zal mész, utána meg 200-zal. Én speciel nem tolom tartósan a kocsinak, régi 20 éves verda. Ahol az út engedi, 120-130 és kész, hiába érek a pályára, nem taposom ki a lelkét. Az lehet hogy te utolérsz, de az autósok 99%-a nem fog, én kialszom magam mire ők beérnek a városba. Lenyomok egy ilyen kupacot, majd az üres úton tolom, újra egy ilyen kupac, majd megint üres út. Persze ha csak a szomszéd Teszkóba megyek, akkor nem nyomulok így, de 700 km-en hadd ne kísérgessek mindenkit.


#12

Én tekintettel vagyok a másikra. Mindenkinél előforduk hogy elnézi a rajzot. Az, hogy te jól megszivatod és ettől áll a cerka, az a te szegénységi bizonyítékod. Bizony, én is lehettem volna ilyen, előttünk hirtelen besatuztak, de én inkább az út szélére húzódva satuztam, a mögöttem érkező pedig mellém csúszott be, így maradt hely a szemből érkezőknek. Tekintettel vagyok másokra, alapvető célom hogy senki ne szenvedjen kárt, ezen felül pedig mindenki annyira tapossa amennyire akarja.

2017. febr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Beviz Elek ***** válasza:

#13

Nézd a tükröt és ha látod hogy valaki előzget, akkor vedd el egy picit a gázról lábad és adj helyet cicám. Problem solved

2017. febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Na szép, mondhatom, a végén még kiderül, hogy én vagyok a béna, hogy nem vágok be senki elé, meg nem előzöm a 116 lóerős autómmal a kocsisort.:-)
2017. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Beviz Elek ***** válasza:

Nem mondom hogy béna vagy, egyszerűen használd a fejed. Ha akarsz maradj, de legyél tekintettel arra is aki nem akar követni, hadd menjen.

Megelőzött, utána visszamehetsz a másik seggébe ha szeretnéd, egy másodpercet nem veszítettél az életedből.

2017. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Nem szivatok én senkit, de amikor egy hülyegyerek azzal szórakozik, hogy bevág a másik elé folyamatosan, mert neki apuci bmw-t tett a segge alá. Nem egyszer játszotta már el ezt, aztán egyszer pont úgy jött a dolog, hogy nem jött neki össze, azóta biciklizik.
2017. febr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!