Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehet kimászni egy...

Hogyan lehet kimászni egy veszélyessé váló előzésből?

Figyelt kérdés

Még régebben történt. Nem voltam már teljesen kezdő, de nagy rutinnal sem rendelkeztem.

Egy nagyon lassan haladó (lakott területen kvül kb. 50-el ment.) jármű előzésébe kezdtem egy összefüggő sor elején.

Már mellett voltam, amikor az elkezedett gyorsítani. Fokoztam a tempót. Szemből jött egy autó, de még messze.

Ha nem gyorsít az előttem menő szabálytalanul, teljesen sima lett volna a dolog.

De képtelen voltam megelőzni, mert nyomta az is. Gondoltam megszakítom a manővert, de mögé sem tudtam visszasorolni, mert felzárkózott közben a sor.

S már nagyon közel volt a szemből érkező is. Látva a helyzetet lassíthatott volna, de nem tette.

Végül is egy nagy gázadással, az utolsó pillanatban ki tudtam menni, de akkor már kivert a víz.


2017. febr. 15. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha hárman szándékosan szopatnak, akkor sehogy, ugye az lenne a normális, hogy segítik az előzést. Én elsősorban az előzött jármű mögé próbálnék visszatérni, de ez eléggé helyzetfüggő, hogy mi a legjobb megoldás.
2017. febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A felzárkózó sorba kell visszahúzódni, jobb index mellett. A mögötted jövőnek ugyanis igen jó esèllyel nagyon fájna a frontális csattanás közvetlenül mellette, ergo vissza fog engedni.
2017. febr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Gyere Erdélybe, és megszokod :))


Ilyenkor illik az előzöttnek is lehúzódni jobbra, amennyire csak lehet (ha már annyira nem képes, hogy elvegye a gázt), te is ráhúzol jobbra, és a szembejövő is lehúzódik jobbra. Így legrosszabb esetben elfér a 3 autó egymás mellett.

Erőszakos kell legyél (még ha emiatt bunkónak is fognak titulálni), muszáj picit "leszorítanod" az előzöttet, mert másképp nem fogják fel, hogy be kéne engedjenek. Indexelj jobbra, ha van még idő, és próbáld meg betolni az autód orrát a másik két autó közé. De az értelmesebb sofőrök már alapból hagynak helyet, ha látják, hogy necces szituban vagy, ritka azért az ilyen kötsög, aki nem akar beengedni.

2017. febr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

#3: Ha nem írod, hogy erdélyi vagy, akkor is kitaláltam volna. Amikor először történt velem ez Erdélyben (nem én előztem: én voltam a szembesávban gyanútlanul jövő harmadik) össze fostam-sz@rtam magam, a pulzusom tíz percig az egekben volt utána. Amikor másodjára történt, akkor már csak egy kis pisi jött, harmadjára már egészen hozzászoktam az adrenalinhoz.


Borzasztó szokás ez amúgy.

2017. febr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Elhiszem :)) Elvárják hogy húzódj le jobbra, van amelyik tudatosan előzi így tovább a sort, és nem érdekli, hogy te az árokba kell menj. Ha te vagy a vétlen szembejövő, kell villogni neki végig, ha látod hogy van helye visszahúzódni, olyankor van hogy észreveszik magukat.

Lengyelországban is szokás ez egyébként.

2017. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok régiónkbéli országban szokás ez, de idehaza legalább nem ez az alapértelmezett... A lengyeleknél a nagy távolságok ellenére sokáig szinte nulla kétszer kétsávos út volt, de a kétsávosakat "leállósávval" èpítették meg, ez vonta maga után azt, hogy elvárják a legúzódást. Ami egészen addig működik is, amíg nem ül ott egy bogyókat áruló asszonyság.
2017. febr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagy fékkel!


Az ilyen román hozzá állás miatt majdnem meghalt egy család mikor romániában nyaraltunk! Ott is úgy gondolta apuka, hogy el fog férni 3autó! Én jöttem szembe. Ford excruisonnel. Nem fért el. Nekem 150ezer forint kár lett a kocsiban, a vètkes sofőr egy életre tolószékbe került +teljes totálkár a Dacia logan.

Lehet nem árt felmérni az ilyen manőverek előtt, hogy megéri-e.

2017. febr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha rágyorsít mikor előzöd akkor úgy jöhetsz ki legjobban ha rárántod a kormányt. Vagy megijed és fékez, ha nem akkor meg belököd az árokba és kész.

Az ilyen szándékks veszélyeztető barom ezt érdemli

2017. febr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ÉN mindig úgy kezdek előzésbe (többsávos utakat leszámítva), hogy már akkor számottevő sebességkülönbségem legyen, mire a manővert megkezdem. Tehát előzés előtt nem a seggében vagyok, hanem távolabb, és ha az utolsó szembejövő is odaér a közelbe, már húzatom kocsit. Mire elkerül az utolsó szemből jövő, már van sebességkülönbség és kb. utolértem az előzendőt. Na, akkor index, sávváltás és még ha akarna, se tudna megszívatni az előzött jármű. Ha esetleg próbálkozna, akkor amint nem csapom el az orrát, azonnal visszaállnék abba a sávba, de ilyenre sosem volt szükségem.
2017. febr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A # 3 írja jól.

Amikor már veszélyessé válik a helyzet, akkor a felgyorsító (előzendő) sofőr szinte mindig megijed, belefékez, és egyszerűen nem lehet mögé bemenni, kint maradsz.

Minden helyzet más, de ha már elég elöl vagy, akkor nyomod neki erősen, közben húzod rá jobbra a kormányt, és végül csak fékezni fog. Ez se bombabiztos módszer természetesen, de ezzel az erőszakos módszerrel van leginkább esélyed a túlélésre. Ha van rá lélekjelenléted, a dudát is nyomhatod közben.


Ha olyan sebességfokozatban vagy, hogy ott még nem húz az autó, és van időd (mert távol van még a szembe jövő), akkor gyorsan visszaváltasz eggyel, hogy nagyobb nyomatékod legyen.

Én eléggé "félős" előző vagyok, tehát nem nagyon szoktam belemenni kétes előzésekbe, de azért Mo-on rendszeresen találkozom ilyenekkel, hogy bandukolnak, aztán mikor észreveszik az előzési szándékot, meg leteszik a telefont, akkor nyomják neki állat módon, nehogy már valaki megelőzze őket.

2017. febr. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!